Babetta 210 cuka az chcipne

Vše o motorech, úpravy, karburátory, převodovka /volnoběžka/, opravy a návody...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Babetta 210 cuka az chcipne

Příspěvekod chumi » čtv srp 13, 2015 0:34:19

Ahoj babettaci, prosím vás o pomoc, už asi půl roku se o víkendech snažím zprovoznit babettu 210, problém je, že asi po 1km začne babča cukat, nereaguje na přidáváni/ubírání plynu a pomalu cukanim zastavuje až nakonec zastaví a chcipne. Když okamžitě nastartuju a jedu asi dalších 100m jede parádně ale pak se opakuje předešlé. Ta ujetá vzdálenost se pořád zmenšuje až nakonec nejde nastartovat vůbec. Kdyz pockam 30min jede zase pěkně kolem toho jednoho kilaku a opět se opakuje to samé. Nádrž jsem vyčistil za pomocí matek a kys. citronove+horka voda, karburator jsem čistil už tak 100x, vyměnil jsem 4 gufera, (ta ktera jsou videt po rozdělání spojek), při te příležitosti jsem je vyčistil a odmastil. Dál jsem vyměnil svíčku(brisk n17c) a dal jsem nový tyristor, vyčistil jsem výfuk od karbonu a vyměnil i olej v převodovce (i kdyz olej za to asi nemůže :D). Žádám vás a byl bych moc rád kdybyste mi mohli dát alespoň nějakou myšlenku co by se mělo udělat, protože občas mám chuť když tlačim babettu po 10. domu do kopce jí hodit do příkopu. :D Diky všem za případné info. :idea: :D :D
chumi
Právě začínám...
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon čer 08, 2015 1:36:27

Re: Babetta 210 cuka az chcipne

Příspěvekod ridchey » čtv srp 13, 2015 7:16:06

v prve rade se podivej na svicku jak to zdechne,vysroubuj ji hned za tepla a klidne to nafot a dej sem odkaz na fotku,v jakem je stavu.(zpatky ji davej,az motor zchladne)

predpokladam,ze bude sucha jak studna na Sahare.
pokud ano,tak je jasne,ze do karbecu netece palivo,coz znamena,ze je nekde žaba na prameni.... ucpany jehlovy ventil
-vysroubovat,vycistit,i vicko karbu a holendr.

pripadne-coz je mene caste-spatne odvzdusneni nadrze - ucpane vicko nadrze (kdyz pustis benal mimo karbec nekam do sklenicky pri nasazenem vicku na nadrzi a potece jak Niagara,tak je to cajk)
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Babetta 210 cuka az chcipne

Příspěvekod Smrky » čtv srp 13, 2015 11:35:55

Zkusil bych proměřit indukční cívku. Jestli ti to startuje a pak chcipa, tak zkus na ni sáhnout. Měla by byt studena max vlazna. Pokud bude horka je ko. A jak jsem teda četl, ne vždycky maká novej tyristor jak má. Zkusil bych vše proměřit, jestli není nějaka závada v elektroianstalaci
Smrky
Začátečník...
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř srp 12, 2015 4:04:29

Re: Babetta 210 cuka az chcipne

Příspěvekod chumi » čtv srp 13, 2015 12:27:15

Díky za odpovědi, zkusil jsem nejprve těsnost víčka a tak jsem upustil kousek benzínu do sklenice, ale zase tekl po kapkach i když jsem nádrž čistil uz 2x a vždycky po vyčištění tekl benzín poměrně proudem. Asi to bude na koupeni nové nádrže protože trocha rzi v ni pořád ještě je..
chumi
Právě začínám...
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon čer 08, 2015 1:36:27

Re: Babetta 210 cuka az chcipne

Příspěvekod Pavel » čtv srp 13, 2015 13:27:07

Máš ucpaný palivový kohout. Nech vyčistit v ultrazvuku nebo alespoň profoukni kompresorem a proštěrkej drátkem.
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: Babetta 210 cuka az chcipne

Příspěvekod Dejmal » čtv srp 13, 2015 17:29:44

Ve víčku je dírka,tu vyčisti,ať může do nádrže vzduch,pokud se tam vzduch nedostane vznikne v nádrži podtlak kterej brání vytékání benzínu.Dále rozeber a vyčisti kohout,jak píše Pavel a vyměň nebo aspoň o čtvrtku otoč tu těsnicí kulatou gumičku,může mít už vymačkané a stažené propouštěcí otvory. Ty otvory co seděj na kolíčkách by měli být roztažené,tak je natoč na průchody benzinu a ty stažené nasaď na ty kolíčky.Taky propláchni sítko co je na kohoutu v nádrži a rovnou ji znovu vypláchni ať se zbavíš jemného bordelu na dně nádrže.Pak by neměl být už s benzinem problém.
Nikdy neni tak špatně, aby nemohlo být hůře!!!
Uživatelský avatar
Dejmal
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 161
Registrován: čtv zář 01, 2011 11:48:11
Bydliště: Malenice

Re: Babetta 210 cuka az chcipne

Příspěvekod chumi » čtv srp 13, 2015 18:13:13

No nic, svíčka vypadá takhle - http://chumi96.rajce.idnes.cz/Babetta Jinak teda tu nadrz jsem včera čistil tak nevim jestli se může za takovou chvíli zase zasvinit. :D Uz fakt nevim, karbec jsem taky čistil a bohužel nemám nic na měření elektriky na babettě a ani netusim jak se to dělá. :D
chumi
Právě začínám...
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon čer 08, 2015 1:36:27

Re: Babetta 210 cuka az chcipne

Příspěvekod ridchey » čtv srp 13, 2015 18:23:46

tady opravdu pomuze jen jedno, znovu a lepe.
rozeber komplet i ten kohout, i vicko nadrze se da rozebrat (jestli mas to chromove) - kdyz se na nej podivas zespodu,tak je videt pri jeho okrajich,ze je vlastne ze dvou kusu,tak sroubovakem zapacis v te fuce mezi nimi a oddelis je od sebe,mel by tam byt vevnitr kousek filcu,pres ten jde vzduch do nadrze a zaroven zabranuje vyliti nadrze pri polozeni na bok
ten musi byt cisty a neprorostly bordelem.
a kdyz poradne vycistis kohout,tak by potom mel benzin tect porad v pohode
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Babetta 210 cuka az chcipne

Příspěvekod Dejmal » čtv srp 13, 2015 22:48:37

Nestačí vyčistit nádrž, bordel se usazuje v kohoutu a časem zatvrdne. rozeber ten kohout a vyčisti všechny kanálky.
Nikdy neni tak špatně, aby nemohlo být hůře!!!
Uživatelský avatar
Dejmal
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 161
Registrován: čtv zář 01, 2011 11:48:11
Bydliště: Malenice

Re: Babetta 210 cuka az chcipne

Příspěvekod chumi » pát srp 14, 2015 17:20:50

Tak jsem důkladně vyčistil palivový kohout a problém je vyřešen, necuká ani nechcípá a jezdí jako za mlada. Děkuji moc za všechny rady, bez vás bych se v tom topil ještě dlouho ! :mrgreen:
chumi
Právě začínám...
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon čer 08, 2015 1:36:27

Re: Babetta 210 cuka az chcipne

Příspěvekod Dejmal » pát srp 14, 2015 20:06:48

Od toho to forum je. Na motorkách jezdim 30 let ale o babetě jsem se učil tady.
Nikdy neni tak špatně, aby nemohlo být hůře!!!
Uživatelský avatar
Dejmal
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 161
Registrován: čtv zář 01, 2011 11:48:11
Bydliště: Malenice

Re: Babetta 210 cuka az chcipne

Příspěvekod BURE » stř črc 06, 2016 20:37:13

I ja jdu za Vami s podobnym problemem. Babetta jede jak slak, ale po case zacne obcas pocukavat a ztracet vykon. jednou mi zdechla a uz jsem ji nenaslapl. Jen si tak pokuckavala a nechytla se. Potupne jsem ji nalozil do auta a odvezl do garaze. Ted po dovoleny jsem k ni prisel, trochu opucoval svicku a naskocila na prvni naslap. Mam takove podezreni, ze by mohla byt blbe nastavena hladina benzinu v plovakovce. Jednak je svicka po jizde mokra jak patnacka pri cteni bravicka, druhak kdyz necham otevreny palivovy kohout, tak mi kape z karbecu. Muze to byt tedy vysokou hladinou? Ze by slo do motoru moc benzinu a svicka se "uchca.la"? No a kdyz se benzin odpari, tak zase slape...
Babetta 210 alias malá Karkulka
Uživatelský avatar
BURE
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř čer 15, 2016 16:15:53
Bydliště: Stráž pod Ralskem

Re: Babetta 210 cuka az chcipne

Příspěvekod ridchey » čtv črc 07, 2016 8:27:25

muze to byt,anebo ti odchazi zapalovaci civka
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Babetta 210 cuka az chcipne

Příspěvekod BURE » sob črc 09, 2016 8:58:16

Vymenil jsem karbec za DellOrto a mam klid. Verim, ze dobre nastaveny Jikov strci DellOrto dokapsy. Ale na to ja nemam znalosti, zkusenosti ani trpelivost. Za dlouhych zimnich veceru si s tim Jikovem zkusim pohrat, ale ted chci jezdit... 8)
Babetta 210 alias malá Karkulka
Uživatelský avatar
BURE
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř čer 15, 2016 16:15:53
Bydliště: Stráž pod Ralskem

Re: Babetta 210 cuka az chcipne

Příspěvekod Dejmal » sob črc 09, 2016 10:27:50

Delorto je dobrej kompromis ,ale některý motory u babet si s nim nerozuměj. Pokud si s tim tvym sednul,tak seš vysmátej. Pokud nejsi zrovna kamarád se šroubovákem tak je to dobrá volba. :)
Nikdy neni tak špatně, aby nemohlo být hůře!!!
Uživatelský avatar
Dejmal
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 161
Registrován: čtv zář 01, 2011 11:48:11
Bydliště: Malenice

Další

Zpět na Motor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 23 návštevníků