Babetta 207 ide iba na plnej zmesi

Vše o motorech, úpravy, karburátory, převodovka /volnoběžka/, opravy a návody...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Babetta 207 ide iba na plnej zmesi

Příspěvekod davo233 » pát říj 02, 2015 19:05:13

Ahojte,mám už pol roka babettu 207 rv.1983. Ked som ju kúpil tak nešla, ale postupne som to vychytal a už išla v pohode 47km/h. Keď som ale raz išiel,mala slabý výkon a keď som prišiel domov, tak proste skapala.Od vtedy som ju naštartoval a na voľnobeh išla krásne, ale keď som pridal tak ju zadusilo a zdochla. Keď som dal sytič, chviľku mal skoro plný plyn a vypol sytič tak motor vyletel do otáčok, zadusilo ho a skapal. Najskôr som myslel že je to tryska, ale nebola, potom som pozeral plavák,ihlový ventil a všetko sa zdalo v poriadku ale stále nešla. Až keď som zatočil skrutku nastavovania zmesi naplno, tak ide tak okolo 45km/h ale voľnobeh absolútne žiadny- keď zastavím a nemám pridaný plyn tak okamžite skape. Nevedel by mi prosím niekto pomôcť čo by to mohlo byť? Za odpovede ďakujem :)
davo233
Právě začínám...
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř srp 26, 2015 14:43:39

Re: Babetta 207 ide iba na plnej zmesi

Příspěvekod ridchey » pát říj 02, 2015 20:09:45

nekde saje falesny vzduch, bud netesni kolinko karbecu,nebo odesly gufera na klice
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Babetta 207 ide iba na plnej zmesi

Příspěvekod Pavel » sob říj 03, 2015 0:34:17

Buď to, co píše Ridchey nebo bych zkusil profouknout těleso karburátoru na kompresoru. Mohl se ti ucpat nějaký kanálek, když píšeš, že ti volnoběžný stupeň nejde. Také se mi jednou stalo u kamaráda, že vypadla mosazná zátka poblíž jehlového ventilu. Mrkni, uvidíš.
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: Babetta 207 ide iba na plnej zmesi

Příspěvekod davo233 » ned říj 04, 2015 14:06:47

Dnes som vymenil karburátor za druhý a jazdí o čosi lepšie,ale stále to nie je ono. Rozmýšľal som či by to nemohla byť zlá (ohnutá) ihla na šupátku ?
davo233
Právě začínám...
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř srp 26, 2015 14:43:39


Zpět na Motor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků