Nejde přidat plyn

Vše o motorech, úpravy, karburátory, převodovka /volnoběžka/, opravy a návody...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Nejde přidat plyn

Příspěvekod Kordy007 » čtv dub 21, 2016 13:52:34

Čauvajs babetáci!
Prosím pomoc!
Předem se omlouvám, jestli zakládám duplicitní téma, ale nejede mi babetta a jsem z toho hrozně neštastnej a zrovna se udělalo tak hezky! :(
Příběh je takovej: před 14-ti dny jsem si pořídil jednokvaltovou 210-tku. První problém nastal hned, když jsem na ní jel domu a to, že vypadlo plynové lanko z karburátoru...to už je nicméně spravené. Už po opravě se mi zdálo, že hůř chytá a každou jízdou se to zhoršovalo. Když jsem jí kupoval, tak naskočila na jedno kopnutí, pak jsem ji ale musel rozšlapat na 50 metů, pak na 100 než jsem moh přidat ply,..... a včera jsem to vytrvale zkoušel asi kilák(spocenej, jak cikán) a nenaskočila. Motor se sice rozjel, ale přidat plyn prostě nešel... Dneska jsem sundal vejfuk, pročistil, našláp bez vejfuku, s vejfukem a lepší...už aspoň drží na volnoběh, ale když přidám plyn, tak se bud nic neděje, nebo chcípne. Lanko už vypadlý neni(teda minimálně od nikud nečouhá)
Předem hozně moc děkuju, za rady!!!
Kordy007
Právě začínám...
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř dub 20, 2016 7:26:15

Re: Nejde přidat plyn

Příspěvekod Zirky » čtv dub 21, 2016 14:01:00

Zdar. Zkuste kouknout na svíčku. Jestli je suchá, mokrá, dává jiskru.
Možná ucpaná hlavní tryska....
Vycistete karburator.
Ještě otázka. Máte 210, 207, nebo 215 ?
Zirky
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 51
Registrován: sob bře 12, 2016 10:13:27
Bydliště: Bohumín

Re: Nejde přidat plyn

Příspěvekod Pavel » čtv dub 21, 2016 15:05:55

Má 215tku, dyť to jasně napsal ve svém příspěvku.

Když se koupí Babetta, která nějakou dobu stála, tak bývá povětšinou vždy problém buď s karburací nebo v elektrice. Zrovna včera jsem jednomu Maďarovi tady v Brně rozcházel asi 3 roky nepouživaného ležáka B207 a nakonec chytl i na tak starý benál :)

Začínám od nejjednodušší diagnostiky a pak jdu dál. Základní test je vyšroubovat svíčku, přiložit ji na kostru i se zapalovacím kabelem a našlápnout motor. Měla by házet jiskru. Když neháže, je problém v elektrice a nemá smysl rozebírat karburátor. Pokud jiskru háže, ale nestartuje, tak pak vyzkoušet palivový kohout, zda propouští benzín, rozebrat karbec, vyzkoušet funkčnost jehlového ventilu, správnou funkčnost plováku, vyčistit hlavní trysku.

Pokud jiskru neháže, tak to může být tyristorem, indučkou, zapalovací cívkou, impulzní cívkou.

Řeší se to tu pořád dokola, kompletní manuál na odstranění všech poruch na Babettě najdeš zde.
viewtopic.php?f=4&t=3595&hilit=%C5%99e%C5%A1en%C3%AD+v%C5%A1ech+poruch
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: Nejde přidat plyn

Příspěvekod Kordy007 » pát dub 22, 2016 10:36:39

Čauvajs!
Dík za rady!
První co jsem udělal, tak sem sundal vejfuk a trochu ho vyčistil, nicméně bába funguje úplně stejně když má sundanej vejfuk a nandanej, takže tam si myslim, že problém nebude. Zkoušel jsem vyndat svíčku, ale nejakým způsobem je tam dotažená tak hrozně moc, že nejde vyndat. Zvohybal jsem si na ní klíč, takže málo použité síly jako problém nevidím. Nicméně mi na volnoběh běží docela hezky, takže tipuju, že svíčka bude taky v pohodě. Prostě a jednoduše mi pořád NEJDE PŘIDAT PLYN :cry: :cry: Zkusim teda ještě vyčistit a profouknout karbec, ale moc šancí tomu nedávám :(
Jo a je to 210-tka
Kordy007
Právě začínám...
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř dub 20, 2016 7:26:15

Re: Nejde přidat plyn

Příspěvekod stotun » ned dub 24, 2016 15:09:44

eště mě napadlo jestli neni zaseklá klapka od sytiča v poloze plně zavřené, to by mohlo jet na volnoběh, ale přidat nejde
Mara
stotun
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon kvě 18, 2015 2:41:34
Bydliště: Snovídky


Zpět na Motor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků

cron