zahřátá tarokuje

Vše o motorech, úpravy, karburátory, převodovka /volnoběžka/, opravy a návody...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

zahřátá tarokuje

Příspěvekod datena » stř dub 27, 2016 22:11:27

Ahojte,
Mám téměř stejné potíže jako jsem se v tomto fóru již dočetl dočetl.
Babča jde krásně našlápnout (jak studená tak i teplá).
Jede dobře, ovšem až do chvíle pokud se pořádně nezahřeje. Tedy abych to upřesnil, jede dobře i zahřátá, ovšem až do chvíle kdy odstavím plyn a zpomalím jízdu.
Po té pokud znovu přidám plyn jako by se přidusí, ale po pár metrech se motor zase rozběhne úplně normálně.
Pokud jsem však nucen při zahřátem motoru zastavit (odstavit plyn) ihned chcípe. Znovu nastartovat jde bez potíží a zase chvíli drží volnoběh až do chvíle než musím opět odstavit plyn.
Už mě s toho začíná pomalu hrabat.
Začal jsem u karburátoru, který jsem rozebral nevím kolikrát, seřízení plováků, vyčištění, výměna jehly, nové těsnění. Bez výsledku.
Šel jsem na elektriku, výměna cívky (malé), dále svíčka, fajka, káblík, tiristor,,, stále stejná písnička.
Vyčištění výfuku, sání a nevím co všechno ještě.
Chtěl bych ještě předeslat, že na babči jezdím denně do práce téměř za každého počasí již několik let a i když se občas něco podělalo, byl to většinou zacpaný přívod paliva či bordel v misce karburátoru, ale s tímto si už opravdu nevím rady a už mě to neustálé rozebírání leze na mozek.
Poraďte prosím :(
Uživatelský avatar
datena
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte dub 19, 2011 16:37:58
Bydliště: Prostějov

Re: zahřátá tarokuje

Příspěvekod Pavel » stř dub 27, 2016 23:23:41

Zrovna ten tvůj popis není jednoznačný.

Pokud to jede pak trochu ubereš, začne to blbout, ale pak se to za chvíli chytne a zase jede, tak to vypádá na karbec, že nestíhá dotýkat benzín, když není podtlak, nebo drhne plovák.

A nebo to také může být elektrikou. Za studena dobrý, ale z tepla blbne.
Nevidím v tvém výčtu, že bys zkusil vyměnit indukční cívku a stator. Z valné většiny jsou takové ty poruchy, že až se to zahřeje, začne to blbnout, v elektrice.
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: zahřátá tarokuje

Příspěvekod datena » stř dub 27, 2016 23:33:41

Karbec jsem měl x krár rozdělaný a myslím si že seřízený je dobře, ovšem sám osobně bych taky vsázel na tu elektriku.
Indukčku jsem neměnil a stator také ne, ale z druhé strany ty příznaky tam jsou spíš jako by se to přidušovalo, ale proč při odstavení plynu ne při normální jízdě. Pokud pojedu plynule cca 10 km tak bez potíží
Uživatelský avatar
datena
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte dub 19, 2011 16:37:58
Bydliště: Prostějov

Re: zahřátá tarokuje

Příspěvekod ridchey » čtv dub 28, 2016 6:48:55

zkontroluj,jestli za studena,nez nahodis motor,jde hybat klikovou hrideli v loziskach ve smeru osy hridele .
jestli ano,muze to byt pricina
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: zahřátá tarokuje

Příspěvekod Aleš » čtv dub 28, 2016 23:46:59

Vyměn gufera na klikovce
Aleš
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 17
Registrován: ned úno 14, 2010 15:14:28

Re: zahřátá tarokuje

Příspěvekod Pavel » pát dub 29, 2016 18:09:28

Na radu ohledně výměny gufer začínám být v poslední době čím dál víc alergičtější.

Aneb znáte ten vtip, jak borec napíše na fórum:
Dotaz: Chlapi, dnes jsem píchl zadní kolo. Poraďte, co s tím mám udělat?
Odpověď: Zkus vyměnit gufera.
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: zahřátá tarokuje

Příspěvekod datena » pon kvě 02, 2016 22:45:12

ridchey píše:zkontroluj,jestli za studena,nez nahodis motor,jde hybat klikovou hrideli v loziskach ve smeru osy hridele .
jestli ano,muze to byt pricina


Vůle jsem tam nenašeš,
snad jen minimální což se mi zdá ok
Uživatelský avatar
datena
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte dub 19, 2011 16:37:58
Bydliště: Prostějov

Re: zahřátá tarokuje

Příspěvekod datena » pon kvě 02, 2016 22:53:50

Pavel píše:Na radu ohledně výměny gufer začínám být v poslední době čím dál víc alergičtější.

Aneb znáte ten vtip, jak borec napíše na fórum:
Dotaz: Chlapi, dnes jsem píchl zadní kolo. Poraďte, co s tím mám udělat?
Odpověď: Zkus vyměnit gufera.


Ahoj, na alergii se vyprdni,,,
gufera jsou ok, teď jsem vyměnil ještě iknukču, no nic alespoň mám jednu navíc.
Jinak jezdím na gs a čas od času se nějá drobnost vyskytne ovšem toto mě opravdu přivádí k šílenství.
taky jsi měl někdy pocit to nechat už být a poslat to někde do zmoly? Já jo.
To ale tak za dva dny přejde a znovu od začátku :D
Uživatelský avatar
datena
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte dub 19, 2011 16:37:58
Bydliště: Prostějov

Re: zahřátá tarokuje

Příspěvekod ridchey » čtv kvě 05, 2016 6:38:27

tak nevim, ale i pres veskere kejkle,co jsi s tim delal a stebla,jichz se chytame, mi to porad vychazi na nejaky problem se smesi, velka bohatost, pricpavani vyfuku svinstvem , nebo problem v sani a pod, ale stejne nejvic toho rekne svicka -jakou vubec mas -typ, a jak je vypalena kdyz to jede normalne, a jak je vypalena,kdyz to zacne delat neplechu atd....
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: zahřátá tarokuje

Příspěvekod Pavel » čtv kvě 05, 2016 11:27:40

Já jsem přesně ten typ kutila, kterému se při montáži a testování čehokoliv pokazí úplně všechno, prostě si projdu nejdelší možnou cestu, než to zprovozním. S Babettami už nějaký ten rok zkušenost mám a vím, že je potřeba vytrvat a nevzdávat se. Nenechám se nikdy vyprovokovat k tomu, abych se vztekal a kurvoval, případně kopal do Babetty nebo ji dokonce pustil ze srázu dolů. Všechno je jen otázkou času a pak bude moped spolehlivý po mnoho let. Pokud se takové problémy, co popisuješ, stanou relativnímu začátečníkovi, tak se na tom hodně vyškolí.
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: zahřátá tarokuje

Příspěvekod datena » čtv kvě 05, 2016 13:12:01

Pavel píše:Já jsem přesně ten typ kutila, kterému se při montáži a testování čehokoliv pokazí úplně všechno, prostě si projdu nejdelší možnou cestu, než to zprovozním. S Babettami už nějaký ten rok zkušenost mám a vím, že je potřeba vytrvat a nevzdávat se. Nenechám se nikdy vyprovokovat k tomu, abych se vztekal a kurvoval, případně kopal do Babetty nebo ji dokonce pustil ze srázu dolů. Všechno je jen otázkou času a pak bude moped spolehlivý po mnoho let. Pokud se takové problémy, co popisuješ, stanou relativnímu začátečníkovi, tak se na tom hodně vyškolí.

A to je právě to,
na této babetě jezdím do práce již několik let a mimo nějaké drobnosti vždy bez potíží (údržbu nezanedbávám)
řp na první moto jsem si dělal v 15-ti letech tedy před cca třiceti lety a ani nevím kolik jsem již motorek a mopedů vlastnil.
Tato babetta byla vždy bez potíží, ale jak píšeš, teď mě tedy opravdu vyškoluje :D
Nějak to dám, jdu znovu hledat
Uživatelský avatar
datena
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte dub 19, 2011 16:37:58
Bydliště: Prostějov

Re: zahřátá tarokuje

Příspěvekod datena » čtv kvě 05, 2016 13:14:40

ridchey píše:tak nevim, ale i pres veskere kejkle,co jsi s tim delal a stebla,jichz se chytame, mi to porad vychazi na nejaky problem se smesi, velka bohatost, pricpavani vyfuku svinstvem , nebo problem v sani a pod, ale stejne nejvic toho rekne svicka -jakou vubec mas -typ, a jak je vypalena kdyz to jede normalne, a jak je vypalena,kdyz to zacne delat neplechu atd....


Ahoj, svíčka je tam předepsaná pro babettu, neodrušená briska,,,
pokud to jede tak je krásně vypálená, jakmile to začne zlobit je mokrá
Uživatelský avatar
datena
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte dub 19, 2011 16:37:58
Bydliště: Prostějov

Re: zahřátá tarokuje

Příspěvekod ridchey » čtv kvě 05, 2016 18:19:00

tak a ted... jak dlouho tam ta svicka je?
a kdy se objevil problem?
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: zahřátá tarokuje

Příspěvekod datena » pát kvě 06, 2016 18:54:55

ridchey píše:tak a ted... jak dlouho tam ta svicka je?
a kdy se objevil problem?


Svíčka je tam již bějem jednoho týdne druhá, ovšem napadlo mě jestli to nemohla způsobyt špatná cívka zapalování.
Když jsem vyměnil první tyristor tak to chvíli bylo ok a totéž po výměně tyristoru druhého.
Cívku na statoru jsem vyměnil až po té, takže je třeba možné že oba ty tyristory zničila právě ona, ovšem jistý si nejsem a nevím zda mám do dalšího v pořadí třetího tyristoru investovat :?:
Uživatelský avatar
datena
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte dub 19, 2011 16:37:58
Bydliště: Prostějov

Re: zahřátá tarokuje

Příspěvekod Zirky » pát kvě 06, 2016 19:24:52

Zkus v tom případě homodomo tyristor. Součástky vyjdou na stovku. Práce s pajenim na 10 minut. Návod najdeš zde na fóru.
Za vyzkoušení to stojí. Aspoň vyzkoušíš jestli to může být tím.
Měl jsem obdobný problém, že jsem měl stále bohatou směs ať jsem dělal cokoli. Studené jelo, teplé chcipalo. Nakonec jsem vyměnil všechny mosazny díly kromě jehloveho ventilu a bylo hotovo. Šroubek bohatosti mám sice na 2 otáčky, ale ti přikládám druhovyrobě nebo špatně nastavené hladině.
Naposledy upravil Zirky dne pát kvě 06, 2016 19:45:26, celkově upraveno 1
Zirky
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 51
Registrován: sob bře 12, 2016 10:13:27
Bydliště: Bohumín

Další

Zpět na Motor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků

cron