BOOST BOTTLE KITS

Vše o motorech, úpravy, karburátory, převodovka /volnoběžka/, opravy a návody...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Re: BOOST BOTTLE KITS

Příspěvekod ridchey » čtv kvě 26, 2016 6:39:54

proste,je to jen ptakovina na oblbnuti lidi :mrgreen:
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: BOOST BOTTLE KITS

Příspěvekod Pavel » čtv kvě 26, 2016 7:49:51

Já jsem se sice na ten příspěvek podíval, když to tu postnul Pavelt74, ale říkal jsem si, že to bude hovadina už na začátku, proto jsem k tomu ani nenapsal nějaký komentář. kdyby to fakt fungovalo, tak to má už dávno každý na Babettě, Pincku, apod. :) To je něco podobného, jako když tenkrát prodávali do zásuvky ten filtr energie z jaderných elektráren a v Rakousku s tím udělali mega kšeft.
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: BOOST BOTTLE KITS

Příspěvekod pavelt74 » čtv kvě 26, 2016 8:43:18

Tak já žil v naději,že to mojí Babče přidá nepatrný výkon v kopci a naděje se rozplynula.Už se mi to nechce ani instalovat,není motivace,leda že by to bylo jako designový doplněk.
pavelt74
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned zář 22, 2013 7:35:53

Re: BOOST BOTTLE KITS

Příspěvekod Pavel » čtv kvě 26, 2016 11:11:10

Pavle, chceš-li větší výkon na Babettě, zhubni :) Mít takových 60kg, tak si tam dám 14/39 a valím 70 po rovince a 50 do kopců.
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: BOOST BOTTLE KITS

Příspěvekod pavelt74 » čtv kvě 26, 2016 22:03:03

Přesně jak říkáš,zastávám přesně stejný názor,chce to zhubnout.Nyní vážím 80kg a považoval bych za úspěch 75kg a určitě by to bylo znát.No,zítra přijde bandaska domů,tak jí zkusím naroubovat na původní koleno a podám neskreslené výsledky.I když mi bude líto vrtat díru do původního kolena sakra.
pavelt74
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned zář 22, 2013 7:35:53

Re: BOOST BOTTLE KITS

Příspěvekod Artifex » pon kvě 30, 2016 1:00:05

Tu je pěkně vidět, jak flašky fungují. Je v podstatě jedno, jestli je zpětná klapka za karburátorem, s ní to má ale účinnější funkci, protože píst samotný všechno nedotěsní. Dělá to vlastně efekt přeplňování směsi a využívá to momentu, kdy karburátor směs běžně neposkytuje.
Když klikovka saje směs, v celé cestě směsi až do klikovky je podtlak, vezme si to tedy směs z karburátoru i z flašky. Když sání do klikovky přestane, ve flašce je stále podtlak, je prázdná a píst už uzavřel cestu na sání směsi, takže směs z karburátoru proudí do flašky, kde se přichystá pro další sání a pravděpodobě setrvačností vzduchu v ní vznikne i lehký přetlak, proces se tak opakuje, v momentě kdy píst otevře otvor na sání do klikovky, klikovka je mlsná a vezme si, cokoli se do ní napere, tedy z karburátoru i z přetlaku z flašky, flaška se opět vyprázdní, objeví se v ní podtlak, píst cestu uzavře a v mezičase, než se otevře se opět naplní flaška přes karburátor a tak dokolečka dokola.

Obrázek

Tady níže je pěkně na balonku vidět ten přetlak při vyšších otáčkách, který cpe směs do motoru a také to, jak balonek pulzuje při volnoběhu tím, jak se v něm mění tlak, tedy, kdy cpe do motoru směs extra a kdy se plní.
https://www.youtube.com/watch?v=y80MOk3IpSs
Uživatelský avatar
Artifex
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 113
Registrován: úte dub 14, 2015 22:39:16
Bydliště: Brno

Re: BOOST BOTTLE KITS

Příspěvekod pavelt74 » úte kvě 31, 2016 21:41:29

Ahoj ,tak jsem zahájil přípravy na montáž a neuvědomil jsem si,že se nátrubek nevejde na vršek sacího kolena.Tak ho zkusím navařit na bok kolena viz.foto. http://leteckaposta.cz/307002013 bandasku bych umístil sem: http://leteckaposta.cz/390785288
pavelt74
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned zář 22, 2013 7:35:53

Re: BOOST BOTTLE KITS

Příspěvekod pavelt74 » sob čer 04, 2016 21:09:16

Zdravím,dnes jsem baňku namontoval a řekl bych,že to má pozitivní vliv.Když jsem se chtěl třeba se studenou Babettou i po zahřátí tak 4min rozjet tak se jí prostě nechtělo,nyní jsem jí také nechal lehce zahřát a hned jsem přidal plyn a žádné prskání,hned táhla.I na tahu do kopce je to znát i když padnou otáčky,tak to táhne a to proti mě foukal lehký vítr a přední kolo bylo podhuštěné,jindy jsem jel 40km/h,nyní zhruba 43. Ještě budu laborovat s délkou hadice,zda se něco změní.Nevím no,bud'to se mi motor rozchází a nebo to trochu funguje. I když by to nemělo pozitivní vliv,tak to budí pozornost lidí,hned se měl ptal chlápek,cože to tam mám.
pavelt74
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned zář 22, 2013 7:35:53

Re: BOOST BOTTLE KITS

Příspěvekod mr.fahrad » úte čer 07, 2016 21:32:13

Tohle měla má yamaha dt 80. Psal jsem se servismena k čemu to je a on tvrdil že je to jen vyrovnávání tlaků v sání aby se nevyklepávalo šoupátko v karbecu. Tenkrát jsem s tim nějak nelaboroval. Tedka nedávno jsem se hrabal v čínském motárdu Loncin XM125 a tam to zřejmě bylo a majitel to vytratil tak jsem to zaslepil a tvrdí že to tak nejede. tak nevím
mr.fahrad
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 86
Registrován: pon dub 20, 2015 2:46:50

Re: BOOST BOTTLE KITS

Příspěvekod stenly » úte srp 02, 2016 18:22:16

Tak som to dnes tiež vyskúšal.
Poznatky okamžite rozhodený voľnobeh, vyššie dosiahnuté otáčky. Stabilné otáčky v celom rozsahu plynu. Rozbeh trochu lenivejší oneskorená reakcia rukovať plynu. Horšie štartovanie.


Trochu som uvažoval neviem či správne posúďte:
Voľnobeh absolútne nenastaviteľný, po rovine plyn na nule babetta stále si ide 30km za hodinu ako keby som mal stále plyn na 30% ?. Dôvod síce plyn do karburátora na minime ale Boost stále dodáva namiešane palivo benzín vzduch lebo je vradený medzi karburátor a valec takže aj kde je plyn na skoro na 0 Boost stále zo svojho objemu dodáva dávku zmesi vyrovnáva nedostatok zmesi pokiaľ ma v sebe zásobu.

Tomu zodpovedá aj správanie na stojane:
Bebatte nadstavená na voľnobeh, jemné pootáčanie zadného kolesa pridania plynu na plno a ubratie na nulu koleso sa rozbehne do otáčok a stále toči skoro na plno aj kde plyn je na 0. Zabrzdenie zadnou brzdou cca na 5s uvoľnenie brzdy koleso sa jemne pootáča ako má.
Voľnobeh ako ma byt kladne pomalé pootáčanie zadného kolesa zmačknuťie hadičky priškrtenie do boost, motor okamžite zhasne.
Horšie štartovanie: musí sa preplniť aj nádobka boost viac objem zmesi , musí nasať. Silnejšie. šliapnutie pri štarte než obyčajne.

Riešenie keď je plyn na nule karburátor zavretí treba aby bol zavretý aj Boost čo sa nedeje.
Možno spätná klapka sania by to spravila ale technicky moc náročne.
Ďalej odskúšam správanie v kopcoch?
Pokus vypínať a zapínať Boost podľa podmienok pri štarte boost vypnutý v otáčkach zapnutí. Pri ubráni plynu na 0 vypnúť boost technické prevedenie: škrčit hadičku prívodu do boost.
Možno blbosť ale je to realizovateľne a jednoducho uvidím.
stenly
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 46
Registrován: pát srp 05, 2011 21:04:08

Re: BOOST BOTTLE KITS

Příspěvekod pavelt74 » úte srp 02, 2016 20:22:48

Ahoj,já s tím také laboroval dále a použil jsem menší nádobku. Našel jsem doma nádobku co se dává k autu s barvou na odřeniny a do ni jsem našrouboval hadičník.Zdá se,že volnoběh se stabilizoval,sice po jízdě je lehce zvýšený a pak klesne.Mě zase Babetta razantně při rozjezdu zabere,ale co to zase dělá,tak když to beru na plný plyn a pak uberu na 0 a po té chci zase přidat,tak se to chová jako když dojde palivo. To mi takto dělalo,když jsem měl hodně prodloužené koleno výfuku a to jsem ještě nádobku nepoužíval.Zkusím to ještě bez nádobky.
pavelt74
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned zář 22, 2013 7:35:53

Re: BOOST BOTTLE KITS

Příspěvekod Pavel » stř srp 03, 2016 14:00:29

Pánové, jste ve slepé vývojové linii. Doporučoval bych zaměřit svoji energii na něco užitečnějšího pro Babetta komunitu, např. se zaměřit na výrobu nějakého náhradního dílu, který je kriticky ohrožen, v tom budete prospěšnější.

Jinak zatímco vy jste tady experimentovali s boost kitem, já jsem experimentoval s kolegy z BkB s karburátorem Dellorto SHA 16.16 a dosáhli jsme perfektních výsledků. V prvé řadě šla každému z nás spotřeba o 0.5-1L dolů, což samo o sobě značí, že se vám investice do karburátoru vrátí během jedné sezóny jen na benzínu, pak motor ožil v celém spektru otáček a maximálka na rovince a v kopcíh šla nahoru o cca 6km/h, aniž by se něco dalšího ladilo. Jediný zatím nedořešený problém je hlučnost, ale to máme v plánu do konce roku vyřešit. Do budoucna se počíta s tím, že se tyto karburátory budou nabízet implicitně na eshopu jako tuning varianta pro ty, co mají rádi svižnější jízdu.
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: BOOST BOTTLE KITS

Příspěvekod stenly » stř srp 03, 2016 14:13:25

Aj to je možne riešenie ale nie pre všetkých. Ja osobne som Dellorto vyhodil nešlo to dobre. Niekto pochváli Dellorto niekto nie. Ale skúsim aj Dellorto SHA 16.16 ak to bude na fóre dobre hodnotené.
stenly
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 46
Registrován: pát srp 05, 2011 21:04:08

Re: BOOST BOTTLE KITS

Příspěvekod Pavel » stř srp 03, 2016 14:35:04

Nelze počítat s tím, že nasadíš a jedeš. Na každou Babettu se musí karburátor speciálně naladit. Tzn. si nakoupíš sadu trysek a experimentuješ i se sítkem sání, apod..Tuhle dřínu jsme za všechny už udělali, takže SHAčko 16 je už celkem odladěný, jen se ještě musí pořešit hlučnost.
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: BOOST BOTTLE KITS

Příspěvekod stenly » stř srp 03, 2016 15:11:28

OK počkáme skúsim. Ja osobne som menil na Dellorto 3 trisky nepomohlo hlavne kopce nezvládlo ale pohrám sa aj s boost.
stenly
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 46
Registrován: pát srp 05, 2011 21:04:08

PředchozíDalší

Zpět na Motor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků