Jiný zvuk motoru babeta

Vše o motorech, úpravy, karburátory, převodovka /volnoběžka/, opravy a návody...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Jiný zvuk motoru babeta

Příspěvekod varok » úte kvě 22, 2018 17:28:36

Dobrý den, po mnoha letech jsem se konečně dostal ke své vytoužené renovaci stelly. Nějak nebyla chuť a čas se do toho pouštět kvůli práci. Změnil jsem ji a hned je čas a chuť. :)
Měl bych jeden takový začátečnický dotaz. každý touží asi po přesném opaku než bych chtěl já, tedy co nejtišší chod motoru babety(stelly). Já bych chtěl naopak zvuk klasického dvoutaktního motoru jako mívaly Stadiony, Pionýry apod. Šlo by toho nějakým jednoduchým způsobem docílit, aniž by to ubralo výkonu? Děkuji
varok
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 78
Registrován: úte led 20, 2015 3:47:55

Re: Jiný zvuk motoru babeta

Příspěvekod jarmil » stř kvě 23, 2018 6:22:23

Když jsem byl mladší (asi před 20-ti kily :D ), tak po získání babetty jsem chtěl mít také zvukem něco ostřejšího. Vyndal jsem ten zadní kryt výfuku - tu koncovku a místo ní vložil spodní část plechovky od pepsi (může být i od piva :D ). Prostě jsem uřízl cca 6-7cm od spodku plechovky a do dna jsem po obvodu udělal rovnoměrně díry a díru doprostřed kvůli uchycení na ten trn, kde byla původní koncovka. Plechovka je měkká a jak jde výfuk přes díry, tak to mělo takový zvuk jako na závodě krosek. Dá se s tím vyhrát. Nic to nestojí, plechovek se válí všude mraky. Výkon se mi zdál subjektivně i vyšší - když to bylo prďácký.
jarmil
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv pro 09, 2010 6:59:06

Re: Jiný zvuk motoru babeta

Příspěvekod varok » stř kvě 23, 2018 16:49:10

Děkuji, ale nevím jestli jsme se přesně pochopili. Nevyhledávám přímo kravál, jaké se snaží dělat tzv. tuneři aut a motorek. Třeba u velkých kubatur, někde okolo 750ccm se mi naopak líbí zvuk motorky tišší, takové to jen hučení až hvízdání, nevím jak to popsat. na velkou motorku ale nemám ani papíry ani peníze.
Prostě chci docílit zvuk dvoutaktu, alá Stadion S22, nebo některé 2taktní skůtry.
Třeba něco takového: https://www.youtube.com/watch?v=YZwMNGfSDNg
varok
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 78
Registrován: úte led 20, 2015 3:47:55

Re: Jiný zvuk motoru babeta

Příspěvekod Babettolog » ned čer 03, 2018 19:18:06

Zkus ze sání karburátoru sundat kryt a hadičku sání a nahradit přímým filtrem nebo krytem sání z Delorta.
https://www.moto-ustinl.eu/katalog/zboz ... c_ma=14508
http://www.motomax.cz/Filtr-box-s-objim ... ?cid=24701
Babča s netlumeným zvukem sání připomíná spíše starší konstrukce 2T.
Uživatelský avatar
Babettolog
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob led 13, 2018 14:07:25
Bydliště: Litoměřice

Re: Jiný zvuk motoru babeta

Příspěvekod varok » pon čer 04, 2018 18:46:15

Aha, to mě nenapadlo odkrýt spíše vzduchový filtr sání. Zkusím a kdyžtak ještě něco udělám s výfukem. Děkuji za typ.
varok
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 78
Registrován: úte led 20, 2015 3:47:55


Zpět na Motor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron