Divný zvuk/cinkání v motoru

Vše o motorech, úpravy, karburátory, převodovka /volnoběžka/, opravy a návody...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Re: Divný zvuk/cinkání v motoru

Příspěvekod Repkins » pát dub 12, 2019 13:53:00

Oka, koupil jsem kroužky, vyměnil a nasadil válec. Pak jsem zkusil nastartovat. Babeta nastartuje, ale pokud nepřidávám plyn tak chcípne. Nedrží volnoběh. Taky mám pocit, že nemá ani takové otáčky. Mám zkusit nastavit předstih? Co se cinkání týče, tak se zdá, že polevilo, ale nevim, pořádně ještě nechtěla naskočit, že bych se i projel.
Repkins
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 17
Registrován: sob bře 17, 2018 17:07:49

Re: Divný zvuk/cinkání v motoru

Příspěvekod Crack » pát dub 12, 2019 14:18:56

Věř tomu, že jsem zažil to, že kolega si po roce dotáhl hlavu a ty setinky stačily k tomu, aby to začalo zvonit, demontáž válce zjevně nebyla nezbytná. Šedivá je teorie, zelený strom života. :D Ale trochu postrádám ohlas původního tazatele - pokusil se s tím něco dělat ? Docela by mě zajímalo, jak se to vyvíjí.[/quote]

Jo,tak tomu veřím a nemusí se jednat pouze o setinky.Před sezonou jsem dal nové těsnění pod válec,které mělo 1mm.Většinou dotahuji po nandání hlavy,po prvním projetí a pak ještě zhruba po 100-200km (spíš jak si vzpomenu) a v zimě,když jsem se vrtal v motoru,tak jsem na místě kde dosedal válec,naměřil 0,8mm! :wink:

Repkins: máš vše dobře dotažené,aby ti třeba pod karbecem nepřisával falešný vzduch?Hlavu jsi nedotáhl nakřivo?Dotahoval jsi ji křížem?Nejprve bych zkontroloval jestli ti vše těsní a pak až bych zjištoval příčinu jinde.Na předstih bych zatím vůbec nesahal.
Crack
Začátečník...
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob bře 02, 2019 16:58:20

Re: Divný zvuk/cinkání v motoru

Příspěvekod Repkins » pát dub 12, 2019 14:41:37

Dotahoval jsem to tak nějak souměrně, takže snad na křivo není. Těsnit by vše mělo. Zkusil jsem ji víckrát nastartovat, trochu uležet a pak jsem naladil šroubkem volnoběh a drží a vypadá že jede. :) Tak ji jdu projet a dám ještě echo.

Co se týče zvonění v motoru tak bych řekl že zmizelo o takových 98% .. Takže dalo by se říct že problém solved.
Repkins
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 17
Registrován: sob bře 17, 2018 17:07:49

Re: Divný zvuk/cinkání v motoru

Příspěvekod Repkins » pát dub 12, 2019 16:29:17

Oka tak po projížďce se vyskytl druhý problém. Sice necinká, ale začalo to uvnitř tak "šumět/pískat" a nebo škrábat, zkrátka zvuk jako když o sebe železa drhnou. Předpokládám, že jsou to nové kroužky.
Teď otázka: nevím jestli je to tím, že jsou nové a potřebují vyjezdit, ať si to sedne, nebo zkrátka drhnou a pískají.

a teď:
Když jsem ji poprvé nastartoval tak že vydržela nastartovaná, nic nepískalo ani nešumělo. Proto jsem jsem napsal, že to jdu zkusit projet (předchozí příspěvek). Sedl jsem a vyjel. Jízda perfektní, jelo se nádherně, krásně táhla, určitě jela líp než předtím. Přijel jsem v pohodě na plánované místo, kde jsem zhruba 20 min pobyl. Jakmile jsem chtěl hezky naskočit zpátky, nakopnout a zase krásně přijet domů, tak začal problém. Nechtěla naskočit a začalo v ní právě jak jsem zmiňoval pískat/škrábat. Párkrát jsem to zkusil a sice naskočila ale pořád to pískalo. Řekl jsem si, že to bude asi potřebovat trochu projet ať si to sedne. Tak jsem se projel ještě trochu dál. V půlce jsem se pozastavil ať se podívám jak drží nastartovaná a jak moc píská. Chvíli držela, pak vždycky chcípla. Jakmile jsem ji chtěl opět nastartovat, tak se začalo stávat, že jsem jen tak prošlápnul a vůbec ani neblafla. Pak jsem to zkusil znovu a třeba nastartovala. Ještě jsem se projel a pak jsem zamířil domů. Doma pořád šumí a stává se víc, když chci nastartovat, že se to jen tak prošlápne.
Natočil jsem ty zvuky a startování tak tady jsou videa:

https://youtu.be/sp-LSSJhWoU
https://youtu.be/WpcBOS4CYY4

Nějaké rady co teď?
Repkins
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 17
Registrován: sob bře 17, 2018 17:07:49

Re: Divný zvuk/cinkání v motoru

Příspěvekod Repkins » sob dub 20, 2019 21:02:44

Pokusil jsem se nějak pokročit. Oddělal jsem tentokrát celý motor z rámu, oddělal válec a zkusil ho tam nasadit co nejpřesněj. Znovu jsem přetěsnil všechno. Píst jezdil ve válci krásně hladce. Válec nebyl poškrábaný. Hlavu jsem dotáhnul (do kříže) motor dal z5 na rám. Problém je ten, že babetta teď vůbec nechce nastartovat a z motoru se ozývá divný zvuk jakoby zapísknutí, nebo silnější hvízdnutí, nevím jak to popsat. Pokud ji hodně rozšlapu tak chytne ale drží pouze na plný plyn, jakmile uberu hned chcípne. Nevíte někdo co s tím? Čím to může být? Všechno jsem se snažil dělat přesně jak má být. Správně těsnění, vše správně dotaženo. Nijak jinak než sundáním válce jsem do toho nezasahoval. :/ Díky za jakékoliv rady
Repkins
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 17
Registrován: sob bře 17, 2018 17:07:49

Re: Divný zvuk/cinkání v motoru

Příspěvekod RomanR » úte pro 29, 2020 21:34:42

A koupil jsi správný rozměr pístních kroužků? Když si nejsi jistý, vsuň nový pístní kroužek do pracovní plochy válce a změř, nebo odhadni mezeru mezi zámky pístního kroužku. Neměla by být menší než 0,2mm a ne větší, jak 0,5 mm, optimálně kolem 0,3mm. Tím zjistíš, zda máš správné kroužky i když nevíš, kolikátý výbrus válec má.
RomanR
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 126
Registrován: pon lis 23, 2020 1:47:45

Předchozí

Zpět na Motor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků