Komplexny motorovy problem

Vše o motorech, úpravy, karburátory, převodovka /volnoběžka/, opravy a návody...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Příspěvekod IGI » čtv srp 21, 2008 9:58:17

Pani, mam problem, ale nakolko je komplexny a netusim v com vlastne spociva, dam ho sem. Zaroven vas tymto aj prosim o radu.



Pred par dnami som po jazde nasiel babettu nad mlakou benzinu, holt asi zaseknuty plavakovy ventil, povedal som si. OK, rozobarat, vycistit. Pri montazi sa urvalo lanko plynu. Vymenene. Potom prisiel problem s nastelovanim karburatora, ale podarilo sa. Nasledne som motor jemne ponamahal, tj. rozbiehanie, rozbiehanie s protiodporom, maximalka atd. Vsetko bolo vporiadku.

O hodinku som chcel ist za kamaratom. Babetta blbo startovala, ale nakoniec naskocila. Pomyslel som si, ze som ten karbec asi moc dobre nenastavil. Lenze babetta nesla ani poriadne do otacok, nemala vykon. A co horsie, v otackach sa ozyvalo zvlastne zvonenie a buchanie. Napadlo ma - pridretie alebo zlomenie piestneho kruzku. Rozobral som, ale vsetko ok. Vycistil som vyfuk. Poskladam, Babetta uz neide ani nahodit. Co som pozeral zbezne na skrinu motora, vyzera ze vsade tesni.

Ak ma niekto napad co s tym, prosim, poradte.
IGI
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 331
Registrován: pát led 05, 2007 23:03:49

Příspěvekod Starec » pát srp 22, 2008 6:49:48

IGI v KE máte dosť veľký kovošrot, hádam sa tam ešte zmestí, no ak nie treba ju opraviť. Však OK.
No ale vážne. Takéto poruchy keď všetko vyzerá že je v poriadku sú najzaujímavšie. V takýchto prípadoch to musíš zobrať od piky, totiž všetko premerať či nie sú niekde odchýlky, všetko pretesniť, zvlášť nové guferá z obidvoch strán na kľukovku. ( aj to malé v štartovacom bubne-15x24x7) Karbes znova rozhodiť prečistiť a poriadne všetko prefúknuť, aj kanáliky. Novú sviečku. No ak to nepôjde znova ako má tak potom buď vymeniť majiteľa, alebo ozaj len tá prvá rada. Potom napíš ako si dopadol.

A kľudne to môžeš hodiť do motorov, však je to chyba motora i keď neznáma, aspoň dosiaľ.
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Příspěvekod IGI » pát srp 22, 2008 11:05:42

jj, tiez som rozmyslal, ze zacnem od gufier. Kua, len zohnat pripravok na spojky, doteraz som ho nepotreboval... Babettu nemam v KE, do kovosrotu je teda daleko, tak ju budem musiet dat nejako dokopy :lol: :lol: :lol: ...

Momentalne som sa s babettou babral dva dni vkuse, az som sa nasral a momentalne je v garazi naskladana v 3 kybloch :oops: . Najblizsie sa na nu pozriem opat, dovtedy skusim zohnat pripravok a gufera
IGI
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 331
Registrován: pát led 05, 2007 23:03:49

Příspěvekod IGI » pon srp 25, 2008 18:48:37

No nakoniec sa problem nasiel, nebolo to take tragicke, len zle odhalitelne. Problem sposobila porucha novej sviecky (najzadil som na nej v pohode cca 5km a bola K.O. :? ) a zaroven rozbity vysokonapatovy kabel, co ide ku sviecke. Opravene, uz funguje lepsie.
Diki Starec, sice to nebolo nakoniec nic vazne, ale diki za ochotu radit...
IGI
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 331
Registrován: pát led 05, 2007 23:03:49

Příspěvekod Starec » stř srp 27, 2008 1:31:20

IGI: jakže nič vážne, bola to sviečka a tú som radil meniť na koniec. Mohol si to zobrať od zadu a hneď by si bol našiel čo tomu je. No néééé.
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Příspěvekod IGI » stř srp 27, 2008 11:38:00

Starec: Ved ja som ju odzadu aj zobral. Predsa len, radsej najprv vylucit to, co sa lahsie a lacnejsie odstrani :lol: . Zacal som svieckou, nepomohlo. Spomenul som si, ze kedysi som mal s kablom problem, tak som ho vymenil za nejaky z auta upraveny, a holt s vymenenou svieckou funguje. So starou nie. Takze je to jasne, sviecka mrtva, kabel mrtvy.

Furt lepsie ako rozoberat vsetke spojky a menit gufera... Preto hovorim, ze "nic vazne" 8)

Diki.
IGI
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 331
Registrován: pát led 05, 2007 23:03:49


Zpět na Motor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 návštevníků