Válec hlava ufukování - babetta 207

Vše o motorech, úpravy, karburátory, převodovka /volnoběžka/, opravy a návody...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Válec hlava ufukování - babetta 207

Příspěvekod Mamincin_mazanek » úte srp 04, 2020 20:12:28

Zdravím,
je tomu již cca týden, co jsem čistil od karbonu hlavu a od sešroubování mi neustále ufukuje. Zkoušel jsem to nějak dorovnávat, aby žebra válce seděli s hlavou, zkoušel jsem používat i těsnění pod hlavu, ale pořád mi i tak ufukuje. Moje otázka tedy zní, jak tento problém vyřešit? Lze nějak hlavu vytmelit a poté obrousit? Případně jaký tmel koupit? Neměl bych dát babettu nějakému soustružníkovy, aby mi vyrovnal hlavu a válec na soustruhu?
Další otázkou je, co bych měl vše objednat, když bych chtěl dělat generální opravu? Myslím to pouze na ložiska, gufera apod, prostě malé části, co se mění vždy při GO. Sadu těsnění mám doma novou.
Díky za pomoc.
Naposledy upravil Mamincin_mazanek dne pát srp 07, 2020 17:44:17, celkově upraveno 1
Mamincin_mazanek
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon srp 03, 2020 18:48:18

Re: Válec hlava ufukování - babetta 207

Příspěvekod Aladin92 » stř srp 05, 2020 22:01:09

Nefouká ti to přes dekompresor ze přední strany?
Ono je blbé,že je tam ten výstupek od dekompresoru,takže to nejde rovnat pastou na ventily mezi sebou jako u 210,nebo pincka...
Jediné co by šlo,je zkusit na skleněné podložce a položeným smirkem na ní srovnat dosedací plochhu válce... Jinak zkusit toho soustružníka. Ale je divné,že to nepobralo to těsnění. Šel bych spíše po dekompresoru a toho okolo. Ale je pravda,že jsem už v ruce držel hlavu tak křivou,že by nepomohlo nic.
No a krom ložisek,gufer ,těsnění není,třeba asi ničeho. Jen možná bronz. ložisko na ojnici ,záleží na stavu.
Aladin92
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 52
Registrován: pon čer 08, 2020 21:27:36

Re: Válec hlava ufukování - babetta 207

Příspěvekod Mamincin_mazanek » čtv srp 06, 2020 17:15:49

Včera jsem pogooglil a zjistil, že tam má být nějaké to těsnění dekompresoru, jak píšete - při demontáži hlavy mi asi vypadlo a nevšiml jsem si toho. Tak jsem ho obědnal a dnes dorazilo, tak snad bude výsledek vpohode.
Mamincin_mazanek
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon srp 03, 2020 18:48:18

Re: Válec hlava ufukování - babetta 207

Příspěvekod Mamincin_mazanek » pát srp 07, 2020 17:44:06

Problém vyřešen.
Jak píše většina lidí, žádné těsnění pod hlavu nebylo potřeba. Zakoupil jsem jemnou brusnou pastu a cca 5 hodin brousil hlavu o válec - nevýhodou je ten dekompresor, který práci značně ztěžuje. Poté jsem dodal pouze těsnění k dekompresoru, vše sešrouboval a babetta už si zase frčí.
Mamincin_mazanek
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon srp 03, 2020 18:48:18

Re: Válec hlava ufukování - babetta 207

Příspěvekod Jennys » čtv bře 18, 2021 16:23:17

Příspěvek je sice už půl roku starý, ale přece jen bych něco dodal z vlastní zkušenosti. Těsnění pod hlavu nemá opravdu cenu vůbec dávat, navíc to snižuje i kompresi. Hlava na 207 se dá takto zabrousit i na 210kovém válci, kde není tento výstupek obvodového kanálku dekompresoru a dělá se to pak mnohem lépe. Jde o to, srovnat hlavu a litinová vložka válce zkroucená nikdy nebude, takže to že se to zabrousí na jiném válci vůbec nevadí. Stejně tak jde zabrousit i sedlo dekomoresoru, kde může unikat tlak. Naopak gumový okroužek o kterém zde byla řeč, který je mezi hlavou a válcem a pak ještě jeden na tyčce samotného dekompresoru, již nemá žádný vliv na kompresi motoru, jenom těsní výfukové plyny, aby odcházeli do výfuku a nezasírala se zbytečne halva a válec.
Jennys
Právě začínám...
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv zář 17, 2020 14:23:14
Bydliště: Pelhřimovsko


Zpět na Motor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 21 návštevníků

cron