Volnoběh

Vše o motorech, úpravy, karburátory, převodovka /volnoběžka/, opravy a návody...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Volnoběh

Příspěvekod pařez » pon dub 18, 2022 16:30:48

Dobrý den, jsem tu nový a chtěl bych radu. Již léta dělám motoveterány. Teď mi kamarád dovezl babettu a z ní jsem již na provaz.
Babetta nedrží volnoběh, mám pocit jako by byl motor neustále spojený s převodovkou. Nastudoval jsem Ďurkoviče a prostě nevím. Když je přidaný plyn , moto na stojánku tak se zadní kolo točí a vrčí. Když zabrzdim zadní brzdou, moto ihned chcípne jakoby přes motor. Rozjezdové čelisti mají nové pružinky a vrací se. Jediný problém se mi zdá u dvojkových čelisti těžkých, kde je hodně vymačkaný ten plech co roztahuje čelisti. Zdá se mi, že zůstávají trvale sepnuté. Mohl by to být ten problém?
Jinak Karburátor dellorto origo Ital. Rok starý a doposud bezproblémový, komplet vyčištěný.
pařez
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát kvě 29, 2020 18:37:00

Re: Volnoběh

Příspěvekod Aladin92 » stř dub 20, 2022 16:13:32

Problém bude v té dvojkové spojce…
Možná něco špatně složené,nebo pokřivené.
Zkus tam nedávat ten krycí plech a mrknout se co to dělá. Ale hledal bych problém zde.
Nejsou tam třeba nové čelisti? Myslím že už jsem nějaké zabrušoval,jelikož obložení bylo moc vysoké a stále to drhlo o buben…
Aladin92
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 52
Registrován: pon čer 08, 2020 21:27:36

Re: Volnoběh

Příspěvekod pařez » pon kvě 30, 2022 13:34:20

Vyřešeno, rozpadlo se ložisko na klikovce a pokřivená klec dřela o gufero
pařez
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát kvě 29, 2020 18:37:00


Zpět na Motor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků