Preco po zapnuti sytiča motor zhasne?

Vše o motorech, úpravy, karburátory, převodovka /volnoběžka/, opravy a návody...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Preco po zapnuti sytiča motor zhasne?

Příspěvekod bodo » úte čer 23, 2009 17:12:53

Zdravim babetaci,som tu na fore novy, mam 23r, vacsinou jazdim autom ale len tak zo srandy som si kupil asi pred dvomi tyzdnami Babettu 210 lebo ked som bol este maly sopel tak som vzdy chcel mat babetu a ked som ju videl tak som len slintal bo som mal len taky maly bicyklik. :lol: tak som si splnil detsky sen haha. Aby nebola nuda. :lol: sak na par km na zahradku staci aj babča
No a mam aj taky problem ze po nastartovani studeneho motora so zapnutym syticom motor zhasne. Nemalo by to byt naopak? :shock:

Ak startujem bez sytica motor na volnobehu bezi ale nemozem pridat plyn lebo ho zadusim. Akonahle zapnem sytic opat zhasne.
co to? :?:

Startujem tak ze motor nakopnem bez sytica, necham nejaku tu minutku motor poklepat na volnobehu a ked uz ide pravidelne a bez dusenia po pridani plynu tak mozem ist...
Treba vobec sytic zapinat v lete?

Inak, hned po kupe bol meneny piest, kruzky, vsetky gufera, loziska na klukovke, piestny cap, rozbehove celuste, pruzinky startovacej celuste,reg. a vnutorny unasac, tesnenie pod valec a medzi kartrami.
Vyfuk vycisteny, zrezane koleno. Karburator tiez vycisteny, nastaveny ...bohatost 1,5 ot. a dorazovy srub tak akurat, priblizne 2 ot.
Uživatelský avatar
bodo
Právě začínám...
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát čer 19, 2009 14:39:30
Bydliště: Levoča

Re: Preco po zapnuti sytiča motor zhasne?

Příspěvekod Starec » úte čer 23, 2009 21:04:35

Dosť nezvyčajná vec, ak všetko čo píšeš si menil. Dôležité sú však gufera, ktoré tesnia kľukovú skriňu. Ak si aj tie menil, tak chybu by som hľadal v karburátore. Skús ho znova rozhodiť a poriadne všetky kanály tlakom vzduchu prefúknuť, ( zvlášť ten otvor čo je vpredu pod difuzérom) ovšem trysky nestačí len prefúknuť, treba ich tenkým drôtikom aj jemne prečistiť. Ak sa to nezlepší tak napíš. No a či používať, alebo nie v lete sytič. Pozri, ráno je teplota ovzdušia vždy chladnejšia a to prvé naštartovanie zo sytičom neuškodí, cez deň ak už je teplo tak nemusí, ale zas neuškodí, ak Babetta nabehne na ideálnu teplotu. Na jar a na jeseň, prípadne v zime zásadne je lepšie ísť cez sytič.
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Re: Preco po zapnuti sytiča motor zhasne?

Příspěvekod IGI » úte čer 23, 2009 21:52:57

Ja si myslim, ze to bude guferami, moja babetta sa sprava podobne. Ja startujem vzdy len na prvu polohu sytica. Moje gufera nie su 100% fit, to viem, ale v poslednom case absolutne namam cas sa s tym bavit :roll: ...
IGI
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 331
Registrován: pát led 05, 2007 23:03:49

Re: Preco po zapnuti sytiča motor zhasne?

Příspěvekod Starec » úte čer 23, 2009 22:01:44

IGI píše: ale v poslednom case absolutne namam cas sa s tym bavit :roll: ...

IGI-IGI, nie len za Babetou lietať, ale aj Babettu dať do poriadku ......... :lol:
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Re: Preco po zapnuti sytiča motor zhasne?

Příspěvekod IGI » úte čer 23, 2009 23:07:10

No Starec, vazne by trebalo, lebo vela veci nefachci tak, ako ma. Uz asi pred mesiacom som aj nakupil vsetko co treba, ale jednoducho ozaj na nu nemam cas teraz. A vidim to tak, ze do oktobra ani nebudem mat, bo o 2 tyzdne odchadzam, smer USA :roll: ...

Vies, ja som taky - ked robim, tak poriadne. A mam v plane celkom rozsiahlu generalku. Sice to este beha, ale sem-tam zlobi, a hlavne brzdy funguju predna asi na 40% a zadna asi na 10% ucinku. Tak s tym radsej nelietam, auto to isti :oops: .
IGI
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 331
Registrován: pát led 05, 2007 23:03:49

Re: Preco po zapnuti sytiča motor zhasne?

Příspěvekod bodo » stř čer 24, 2009 19:08:55

tak skusim najprv ten karburator este raz rozobrat, precistit a potom sa uvidi co dalej...
Uživatelský avatar
bodo
Právě začínám...
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát čer 19, 2009 14:39:30
Bydliště: Levoča


Zpět na Motor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků