Nechytá, neštartuje

Vše o motorech, úpravy, karburátory, převodovka /volnoběžka/, opravy a návody...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Nechytá, neštartuje

Příspěvekod 123talis » pon črc 20, 2009 22:03:36

Ahoj, mám veľký problém. Dnes som bol na Babette asi cca 25km trasu išlo všetko ako hodinky. Potom som ju doma zaparkoval a nechalju vonku vychladnúť a keď som sa k nej večer vrátil, že ju prevetrám naskočila no zrazu "zhasla" vypla sa veľmi rýchlo a bez nejakej príčiny... a teraz nejde ani nakopnúť. Sviečka je v pohode, karburátor je nový, nepretáčam ju (z kopca idem 40 na brzde). Jediné čo som menil je, že som prepojil vzadu kábel na dolnú žiarovku (predná s hornou nesvietila takmer vôbec) a trochu na mieste vytočil nech viem, či nezhorí. No potom mi naštartovala v pohode. Teraz sa správa akokeby tam nebol benzín, no je plná nádrž a taktiež v hadičke na prívod paliva je benzín... Proste sa správa pri pridaní plynu ako keby chcela pridať ale nemá z čoho živiť motor.. kde môže byť chyba? (nádrž som skúšal dať do rezervy do normálu a nič)
Jawa Babetta typ 210 znovuzrodená
123talis
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát črc 17, 2009 14:45:46
Bydliště: Malá Ida (Košice)

Re: Nechytá, neštartuje

Příspěvekod YaKuBkO » pon črc 20, 2009 22:18:27

asi nieco z elektrinou nie?
YaKuBkO
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte črc 14, 2009 21:09:58

Re: Nechytá, neštartuje

Příspěvekod 123talis » úte črc 21, 2009 0:41:36

Svetlá svietia v pohode, žiaden problém tam nevidno... a sviečka chytá tiež normálne, netreba ju vymeniť, je prečistená...
Jawa Babetta typ 210 znovuzrodená
123talis
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát črc 17, 2009 14:45:46
Bydliště: Malá Ida (Košice)

Re: Nechytá, neštartuje

Příspěvekod IGI » úte črc 21, 2009 4:57:41

Nikdy nevies, ci sviecku netreba vymenit... Pod tlakom nemusi davat iskru.

Aby motor pracoval, musi zmes prist do valca, zhoriet a odist.
Teda, ja by som videl asi tieto varianty:
Bud elektrika, alebo palivovy/vyfukovy system.

Skontroluj, ako vyzera sviecka po pokuse nastartovat. /mokra-sucha/

Skontroluj, ci je vpohode kabel iduci od cievky ku sviecke, pohybaj trochu spojmi /ak je mokra/.


To je asi tak vsetko, co sa da urobit "zvonku".

Skus odhadnut, ci je elektrika v pohode. Ja by som pozrel, ci nekostri chcipak, ten VN kabel co ide ku sviecke, fajku, skusit inu sviecku, premerat...
Ak to nebude v el, tak potom dole karbec (vycistit+trysky pretiahnut vlascom a prefukat, skontrolovat plavak), dole vyfuck(vycistit), filter vzduchu mozno...

Moja skusenost je, ze ked si neviem dat rady, treba len vsetko rozobrat, komplet ocistit a bude to fungovat. Zvycajne je to drobnost, ktoru si ani nevsimnes, alebo pri rozoberani uvidis, kde bol problem a vyriesis.
IGI
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 331
Registrován: pát led 05, 2007 23:03:49

Re: Nechytá, neštartuje

Příspěvekod 123talis » úte črc 21, 2009 17:43:36

Pre4istil som to a vymenil svie4ku a je to v pohode, vďaka za rady.
Jawa Babetta typ 210 znovuzrodená
123talis
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát črc 17, 2009 14:45:46
Bydliště: Malá Ida (Košice)


Zpět na Motor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků