Zapalování Korado

Nové, úzce speciallizované fórum právě pro majitele těchto strojů...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Zapalování Korado

Příspěvekod very81 » sob zář 17, 2011 21:02:31

Zdravím všechny příznivce šlapacích dvoutaktů. Mám problém s korádem - přestalo chytat. V pátek jsem ho nastartoval na první šlápnutí, byl se projet, prostě vše ok. Druhý den ráno naskočila opět na první šlápnutí, já chtěl trochu přidat na volnoběhu, ale než jsem šáhl pro šroubovák, tak mi umřela. Od té doby nevydala hlásku. Překontroloval jsem předstih, karburátor je ok, svíčka jiskru hází. Při pokusu o nastartování vždy chytne, ale jsou to jen takový záblesky a hned umře. Věděl by někdo o odporech na zapalování u koráda? Že bych to všechno proměřil a asi by se konečně našla chybička. Napadá mě kondenzátor, nebo je to blbost? Díky za odpovědi
very81
Právě začínám...
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob zář 17, 2011 20:37:00

Re: Zapalování Korado

Příspěvekod Starec » sob zář 17, 2011 21:48:59

Po prvé, mal si to napísať zvlášť do zložky čo je vyhradená pre Korada, po druhé skontroluj poriadne či ti dáva šťavu, lebo to tak vyzerá, že trysky sú upchaté. Skús jej podliať do valca a tak naštartuj, ak ti na chvíľu chytne vysoké otáčky, tak určite na vine je karburátor.
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Re: Zapalování Korado

Příspěvekod very81 » ned zář 18, 2011 10:37:18

Zdravím, omlouvám se za zařazení topicu, ale jsem tu nový a nevšiml jsem si zvláštního zařazení koráda. Karburátor by měl být v pořádku, trysky jsem čistil - nepomohlo. Karbec byl též seřízený ještě ve chvíli, co to jezdilo. Prosím administrátory o přesunutí tématu, pokud to půjde.
very81
Právě začínám...
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob zář 17, 2011 20:37:00

Re: Zapalování Korado

Příspěvekod martin110r » ned zář 18, 2011 13:15:30

Samozrejme urob ako ti radí Starec. To skontrolovať treba.

A za ďalšie, ak Korado dlhšie stálo, tak to budú netesné guferá na kľukovke. Mne takto voľakedy umrela Babetta. Ráno som ju naštartoval, prešiel 20 km. Babettu odstavil, a keď som prišiel o hodinku že idem naštartovať, tak nič. Mala snahu chytiť, sem tam motor chytil na pár sekúnd (2 sekundy) ale inak nič. U mňa to bolo jednoznačne guferami.
Babetta 210 - rok výroby 1995
Bližšie info o mojej Babette TU.
Zahlasujte v ankete
Uživatelský avatar
martin110r
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2126
Registrován: stř črc 15, 2009 20:55:39
Bydliště: Liptovský Mikuláš


Zpět na Manet Korado

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků