dušení motoru- need help

Nové, úzce speciallizované fórum právě pro majitele těchto strojů...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Re: dušení motoru- need help

Příspěvekod T.snek » sob dub 07, 2012 22:47:54

myslel jsem tu vložku ve filtru. Ani neví jestli má být molitanová nebo z čeho ,,nikdy tam nebyla,teda já jí tam neměl. Jestli je to molitan jako se používá do sekaček tak to by šlo z něčeho upravit
Uživatelský avatar
T.snek
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 42
Registrován: ned kvě 15, 2011 22:31:53
Bydliště: Chomutov

Re: dušení motoru- need help

Příspěvekod tomíno » sob dub 07, 2012 23:07:49

nevim jakej se používá do sekaček ale je to takovej hrubej měkoučkej. používá se na RC modely spalováků 1/5. ty maj laicky řečeno upravený "sekačkový" motory.
tomíno
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon bře 05, 2012 14:20:01

Re: dušení motoru- need help

Příspěvekod T.snek » ned dub 08, 2012 0:02:19

tak to zkusím
Uživatelský avatar
T.snek
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 42
Registrován: ned kvě 15, 2011 22:31:53
Bydliště: Chomutov

Re: dušení motoru- need help

Příspěvekod Rutti » pon kvě 07, 2012 10:09:34

Zdravím, chtěl jsem se vás taky zeptat jestli z vás někdo nemá podobnou zkušenost. Mohu své Korado bez problémů nastartovat, bez problémů jede. Když se zahřeje, tak po 1-3km jízdy a jedu bez plynu pak přidám plyn a motor se začne dusit až do úplného zastavení a chcípnutí. Poté vyměním svíčku a celé se to opakuje pak znova. Zkoušel jsem už různé svíčky a nic to nepřineslo. Ještě bych chtěl říct, že elektrody svíčky po vyndání jsou dost mokré.Není možné, že se to uchlastává a co proto udělat???Nemá někdo takovou zkušenost??? Tímto je v podstatě můj ,,komár,, nepojízdný :-( Díky za rady
Rutti
Začátečník...
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte kvě 01, 2012 11:19:03

Re: dušení motoru- need help

Příspěvekod tomíno » sob kvě 12, 2012 0:22:12

letos se mi ten "problemek" s motorem vystupnoval. jeste mi to nechcipa ale jinak mi to dela presne to co tobe:( zitra s tim jedu za nejakym chlapkem tady ve meste co dela babety a mopedy tak jestli to da do kupy urcite zjistim cim to bylo a dam tip. Ale sam mi rikal ze to asi bude trvat, ze bude asi muset zkouset cim to je. akorat teda svicku mam mokrou jenom na zavitu, jinak je matne cerna, teplejsi do cihlova.
tomíno
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon bře 05, 2012 14:20:01

Re: dušení motoru- need help

Příspěvekod Rutti » sob kvě 12, 2012 13:36:02

Ano nejlepší by to bylo zkoušet a vylučovací metodou na to přijít. Jenže to by člověk potřeboval ještě jedno nové korádo jen na náhradní díly. Budu rád, když pak písneš čím to bylo pokud se na ten problém přijde :wink:
Rutti
Začátečník...
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte kvě 01, 2012 11:19:03

Re: dušení motoru- need help

Příspěvekod tomíno » pát kvě 18, 2012 18:46:58

tak mam pro tebe spatny zpravy rutti. prej je to fakt divny a tezko rict:D prej by to mohlo bejt elektrikou ale to se musi vymenit. bud ten regulator nebo zapalovaci civka. jeste by to moh bejt karbec. (vic toho snad ten moped nema:D) me tam asi nezavira plovakova komora tak ji zkusim pretesnit. jeden znamej ma korado tak se ho zeptam jestli ma dvanactivoltovy a dystak to zkusime povymenovat. kdyby si nekoho nasel kdo to ma taky tak to zkuste a napis. ja to ted delsi dobu nestihnu prozkouset.
tomíno
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon bře 05, 2012 14:20:01

Re: dušení motoru- need help

Příspěvekod convoy » pát kvě 18, 2012 20:12:50

jsem tu nový, a o korádu toho zatím moc nevím, takže moc radit nemůžu, ale za celý můj život mi pár jiných motorů prošlo rukama, tak snad něco málo vím. Podle toho jak píšete že je mokrá svíčka bych asi první začal hledat problém na karburátoru(plovák....) a posléze v elektrice, protože pokud by byl problém v zapalování, nechtělo by to jet ani po výměně svíčky. držím palce
convoy
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 17
Registrován: ned kvě 13, 2012 22:50:52

Re: dušení motoru- need help

Příspěvekod hlivacbr » ned kvě 20, 2012 9:53:00

Zdravím,mám ten samý problém,při zahřátém motoru když při jízdě přidám víc plynu začne se dusit a po chvíli se rozjede,už jsem zkoušel štelovat bohatost,ale bez úspěchu.Nedělá to,ale pokažde,někdy jede i normálně bez dušení.S tou mokrou svíčkou jsem měl taky problém,nakonec jsem zjistil,že se nevrací páčka od sytiče na řidítkách takže nedovřel váleček sytiče a utopilo mi to dvě nové svíčky.Taky mám dotaz,po nastartování studeného motoru se rozjedu,ale několikrát za jizdy musím zapnout sytič protože to uplně zdechne,po ohřátí už to jede normálně.Tak se chci zeptat jestli to tak má dělat,nebo je něco špatně.Někdy ten sytič po rozjezdu držím déle pak ho vypnu a už to jede normálně,tak nevím.
hlivacbr
Právě začínám...
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon bře 12, 2012 19:00:18

Re: dušení motoru- need help

Příspěvekod spalek » pon kvě 21, 2012 15:26:09

Zdravím mám babettu 210 a dělá mi to taky. Když jedu z kopce tak se začne dusit. Někdo na foru radil vypnout světlo! Tak jsem to zkusil a taky že jo! Prý špatný tyristor. Tak jezdím z kopce bez světla, nebo mám přidaný plyn a zároveň brzdím. :D (tyristor je drahý :cry: ).
spalek
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte kvě 31, 2011 0:08:35
Bydliště: Kelč

Re: dušení motoru- need help

Příspěvekod Rutti » pon kvě 21, 2012 20:19:48

A jak to děláš v noci??? :D
Rutti
Začátečník...
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte kvě 01, 2012 11:19:03

Re: dušení motoru- need help

Příspěvekod Rutti » pon kvě 21, 2012 20:23:53

Tomíno a ty máš 12V Korádo??? Protože to mé je 6 Voltové. Už jsi něco zkoušel povyměňovat???
Rutti
Začátečník...
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte kvě 01, 2012 11:19:03

Re: dušení motoru- need help

Příspěvekod tomíno » úte kvě 22, 2012 0:02:35

jj mam 12V. ted se na to delsi dobu nedostanu, tak jestli mas moznost zkouset tak zkousej :wink: nevim jestli vubec budu mit moznost sehnat prislusne dily na zkousku na vymenu (sestivoltovy bych sehnal ale tohle je vetsi problem). to s tou elektrikou je zajimavy. mam overeny ze mi to dela nezavisle na svetlech ale obvody sou u tohohle myslim komplet oddeleny. vim na sto pro ze mi nezavira plovakova komora. nejdriv mrknu na ni ale moc sanci tomu nedavam. ty mas karbec v pohode? myslim ze to sestivoltovy je i od jinyho vyrobce a ma to klasicky zapalovani s odtrhem ze? ja mam magneto a tu ovladaci krabicku ducati. na strankach maj polovodicovou jednotku kera by mela ten tyristor obsahovat. stoji pres 900. cili to chce overit jestli je to to co pomuze. u me to teda refulator nebude protoze ten tam nemas. mrkni jestli se ti nepreplavuje plobakova komora a vyloucime dalsi vec:D
tomíno
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon bře 05, 2012 14:20:01

Re: dušení motoru- need help

Příspěvekod tomíno » stř kvě 30, 2012 19:47:05

tak sem ten karbec dal dokupy a dela to furt. chce to vyzkouset tu elektriku. zkousel sem tam tu polovodicovou jednotku odpojit ale delalo to porad.
tomíno
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon bře 05, 2012 14:20:01

Re: dušení motoru- need help

Příspěvekod tomíno » úte čer 26, 2012 15:58:28

tak sem dneska byl u jednoho pana kerej dela jen manety a babety. kouknul na to a za pet minut sem jel :D stacilo vymenit fajfku od svicky. :D
tomíno
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon bře 05, 2012 14:20:01

PředchozíDalší

Zpět na Manet Korado

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků