vymena oleje a cisteni a uprava vyfuku

Nové, úzce speciallizované fórum právě pro majitele těchto strojů...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

vymena oleje a cisteni a uprava vyfuku

Příspěvekod Korádo » pát čer 08, 2012 2:31:15

mohl by mi nekdo poradit jak se vymenit olej v prevodovce myslim tim kde se vyposti kde naposti kolik se tam vleze a hlavne jaky druh.
jak se pozna verze slabsi od silnejsi?
cislit jste tady nekdo vyfuk?
uprava vyfuku psal mi nejaky tuner ze pomuze rozdelat vyfuk a vnem jsou dve 6 dirky tak je prevrtat na 8 a jeste psal ze vyhodit housenku na dat tam kolinko z pincka a dat zadni rozetu s 42 zubu o kolecku u motora nic nepsal tak asi nechat origo.melo by stouto upravou jed kolem 60km/h ale o spotrebe ani zminka
co si myslite o teto uprave mohla by fungovat a co spotreba nebo mate nekdo jine vyzkousenou upravu nebo typ aby jel rychleli bez razantni zviseni spotreby
Korádo
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte kvě 08, 2012 19:59:23
Bydliště: Olomoucko

Re: vymena oleje a cisteni a uprava vyfuku

Příspěvekod convoy » pát čer 08, 2012 9:32:45

:shock: to jsou otázky........
1- :!: :!: ČTI FORUM :!: :!: , moc příspěvků tu v sekci o korádu není, takže výmluvy že je toho moc tady nefungují, některé odpovědi na tvoje otázky tu najdeš :idea:

2 - vypouští se šroubem který najdeš zespodu motoru, nalévací otvor je na víku spojky, kolik to nevím, taky mi nikdo neporadil, ale moc to nebude, 2 - 3 deci, předepsaný je Shell Donax, ale v případě nouze tam můžeš dát jakýkoli olej do automatických převodovek, výfuk rozšroubuješ zezadu, pokud ti to půjde, pokud ne, jedině flexa, upravu výfuku nevím, není tu nikdo kdo by se do toho pustil a riskoval že mu to pak nepojede, přece jen nových výfuků na trhu moc není, jestli něco pasuje z pincka nevím, zvýšení rychlosti změnou poměru počtu zubů určitě jde, ale je třeba si uvědomit že zvýšíš rychlost ale snížíš sílu,to znamená že v kopcích a na rozjezd to bude míň tahat, no a z logiky věci vyplívá, že se zvedne spotřeba, můj odhad je tak o půl litru. a hlavně má to smysl? pokud ty úpravy budou fungovat, tak těch 60km z toho dostaneš při maximálně vytočeném motoru, jinak většinou stejně pojedeš pomaleji, nebo budeš jezdit furt na plný plyn? to ti ten motor brzo nakope do prdele :wink:
slabší a silnější verze mají jiný krburátory, silnější je hranatý, nevím jestli ti ta odpověď stačí ali jiný rozdíl nevím, sám mám korádo teprve chvíli,

3 - dají se tu stáhnout manuály tak si je najdi, stáhni a přečti

4 - :!: :!: ČTI FORUM :!: :!: ,
convoy
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 17
Registrován: ned kvě 13, 2012 22:50:52

Re: vymena oleje a cisteni a uprava vyfuku

Příspěvekod convoy » pát čer 08, 2012 9:54:17

to zvýšení rychlosti výměnou rozety 42z místo originálu 45z ti zvedne rychlost zhruba o 4-5km jestli jsem to teda dobře spočítal
convoy
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 17
Registrován: ned kvě 13, 2012 22:50:52


Zpět na Manet Korado

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků