Moje Korado

Nové, úzce speciallizované fórum právě pro majitele těchto strojů...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Re: Moje Korado

Příspěvekod Vlasti » stř čer 11, 2014 18:29:35

tomíno píše:Vlasti jak ti to po úpravě jede a co používáš za převody? němci mají na tom obchodě i ozubeny kolečka, údajně by tam měla jít nacpat dopředu i osumnáctka. http://www.puchshop.de/catalog/front-sp ... -p-96.html
Prestavbu sis dělal sám? Nebyly s tím nějaký problémy? zatím sem motor nikdy nedělal ale vzhledem k tomu že korado mam jako hracku na uceni techniky motoru tak bych to rad udelal sam. nejvic se bojim asi valce a zapojení karburátoru. 3ly tam bowdeny jen přendat nebo jsi musel shanet jiny koncovky na ne? co bys mi jako naprostymu laikoj poradil? diky moc za kazdou radu.


ahoj, ako som pisal hore, este som prestavbu nerobil z casovych dovodov. Musim si najst dve- tri poobedia aby som to stihol, nechcem mat moto rozhodene dlhsi cas.
Pozri si toto video: https://www.youtube.com/watch?v=oCw1aQ1RR5s&index=9&list=PL-pqO0AqprJplWHK2hlVoJKJ_DyJz5GJ_
Je to pekny navod, mas tam viac dielov, pozri ktory potrebujes. Podla tohoto navodu by si to mal zvladnut.
Co som pozeral diely, tak piestny kruzok je dobruseny dobre /0,2 mm vola vo valci/, kanaliky su zabrusene, karburator by si mal len nahodit, atd takze len poskladat ak nejdes teda polit motor.
Este si objednaj lozisko pod piestny cap, pri skladani vsetko dobre ocisti a naolejuj.
Vlasti
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob dub 19, 2014 23:35:58

Re: Moje Korado

Příspěvekod tomíno » stř čer 11, 2014 18:47:43

diky moc, je to super večerníček. večer objednám tak doufám že to do dvou týdnů dojde. a že to pak stihnu za víkend. Koukám že tam ještě dělá některý věci navíc jako třeba že brousí pístní kroužky a strhává hrany na vložce válce. To myslíš že mám tak zkontrolovat a případně udělat nebo mám věřit výrobci a dát to tam jak to dostanu do ruky? A mazat to mám uvnitř čím? tím olejem co leju do benzínu nebo něčím lepším?
tomíno
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon bře 05, 2012 14:20:01

Re: Moje Korado

Příspěvekod Vlasti » stř čer 11, 2014 18:54:46

olejom do benzina. To zabrusovanie je uz spravene, to som pisal vyssie.
Ja som platil diely cez PayPal a prislo mi to do 5 prac. dni.
Objednaj si este radsej sadu tesneni pod hlavu a valec stoji to par eur a ak by sa ti to nepodarilo na prvy krat mas zalohu.
Vlasti
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob dub 19, 2014 23:35:58

Re: Moje Korado

Příspěvekod tomíno » stř čer 11, 2014 21:28:24

tak objednano, tesneni a lozisko navic krome prevodu. rozetu sem objednal taky a prevrtam na ni uchyty na pet sroubu misto sesti. uvidime jestli bude sedet. jaky je rozdil mezi tim kitem pro novy model a stary? objednal sem teda novy jako ste sem hazeli ale jen tak pro info v cem je rozdil.
tomíno
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon bře 05, 2012 14:20:01

Re: Moje Korado

Příspěvekod Jusi » stř čer 11, 2014 22:20:06

Chlapi, s napatim budem sledovat vasu pracu :)
Uvazujem kupit nahradny motor, alebo nejake korado na rozkuchanie a urobit si kit na stole bez sundavania sucasneho motora.

Drzim vam palce, a som zvedavy na vysledky :twisted:
Uživatelský avatar
Jusi
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 27
Registrován: stř kvě 28, 2014 0:22:16

Re: Moje Korado

Příspěvekod Soptik101 » pát čer 13, 2014 14:27:08

Tak balíček mám na cestě.Měl jsem dotaz na olej a tady je odpověď co jsem dostal z puchshopu.

he best is fully synthetic, like Castrol RS, and then 1:40 mixture.

Plná sintetika Castrol RS mix 1:40
Babetta 210 r.v.1986.Válec Sting
Manet Korádo 1999 zelené
Soptik101
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 67
Registrován: pon zář 19, 2011 11:38:50

Re: Moje Korado

Příspěvekod tomíno » úte čer 17, 2014 19:51:58

Tak dneska přišel balík. Akorát me štve že mám v dílně jinou práci rozdělanou a dostanu se k tomu až za pár týdnů a to chci ještě delat na koradu dalsi veci takze to bude na dlouho a to musim stihnout za par vikendu kvuli brigade aby to jezdil pres tyden :(
tomíno
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon bře 05, 2012 14:20:01

Re: Moje Korado

Příspěvekod tomíno » čtv čer 19, 2014 20:33:17

Tak nakonec sem neodolal a do boráda se pustil. Zatím jen okukuju, připravuju. Přemýšlím že bych založil nové vlákno s detailním návodem kdyby se do toho chtěl pustit někdo levej jako já ale takových tu asi moc není tak nevím. Karburátor nepůjde asi pouze přehodit kvůli lanku sytiče ale stačí na původním šoupátku odbrousit ten výběžek a dá se to bez problému použít. Je sice o nějakou tu setinku milimetru užší ale do původního karburátoru se dá nové šoupátko nasadit taky a má ještě vakl takže to pořád bude lepší než origoš na koradu. Koukal sem na karbec a má tři trysky. Jedna jde přiškrtit, ta je volnoběžná, pak je tam hlavní do který se zasouvá jehla od šoupátka a pak ještě jedna mrňavá která netuším k čemu je. Nevíte někdo co by to mohlo být zač?
tomíno
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon bře 05, 2012 14:20:01

Re: Moje Korado

Příspěvekod Andrej » pát čer 20, 2014 8:38:55

Ta mrňavá by mala byť nejaká rozbehová na rozbeh tak mi bolo povedané.
Andrej
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 24
Registrován: pon kvě 12, 2014 0:27:58

Re: Moje Korado

Příspěvekod tomíno » pát čer 20, 2014 14:56:13

v deset sem vstával a před chvílí to nakopnul. první dojmy super. Při úpravě se objevilo pár "problémů" tak mám všechno nafocený a večer založím téma s návodem. Ne že bych si myslel že byste si s něčim neporadili ale když se problémy čekají, práce se hodně urychlí. Myslím že předělat by se to dalo stihnout za tři hoďky když člověk ví co má dělat.
tomíno
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon bře 05, 2012 14:20:01

Re: Moje Korado

Příspěvekod Andrej » pát čer 20, 2014 20:23:12

Už sa teším ako si sa stým popasoval,... Zaujíma ako si nasteľoval karburator a tak . Dal by som dve korada za to aby som si mohol pospat do desiatej :)
Andrej
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 24
Registrován: pon kvě 12, 2014 0:27:58

Re: Moje Korado

Příspěvekod tomíno » pát čer 20, 2014 21:30:24

Tak nestezuju si na vstavani :D Akorat mi prazdniny uz koncej a v pondeli hura na brigadu a vstavacka v pet kazdej den :D
tomíno
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon bře 05, 2012 14:20:01

Předchozí

Zpět na Manet Korado

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků