Palivový kohout - výměna

Nové, úzce speciallizované fórum právě pro majitele těchto strojů...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Palivový kohout - výměna

Příspěvekod dědoušek » sob zář 17, 2016 15:24:48

Zdravím vás, přátelé.
Jsem čerstvým majitelem Koráda. První akcí, kterou jsem chtěl udělat, je výměna palivového kohoutu, resp. jeho montáž. Původní majitel tam kohout neměl a benzin z nádrže byl vyveden přes nějaké podivné šroubení bez sítka a možnosti ovládání (ON a R) či uzavření benzinu, do hadičky a karburátoru. Při nákupu palivového kohoutu jsem byl ujištěn, že kohout na Korádo a Babetu 210 je totožný, kromě rozdílné délky ovládací páčky. Nemohu však nový kohout (na Babetu 210) do nádrže dostat a to proto, že ta část se sítkem je natolik dlouhá, že do nádrže nelze volně nasunout. Ptám se tedy, zda kohouty na Korádo a Babetu 210 jsou totožné v délce sítka a nebo dělám při montáži něco špatně ?
Díky za odpovědi, hezký de všem.
Uživatelský avatar
dědoušek
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř srp 17, 2016 0:51:21

Re: Palivový kohout - výměna

Příspěvekod ridchey » pon zář 19, 2016 6:54:14

puvodní majitel patrne vedel,co delá s tim sroubením. ukazuje to ale na jednu nedobrou vec.
a tou je rezava nadrz. Patrne se mu neustale zanasel puvodni kohout a protoze ho vymenit na koradu je z pekla prace,
tak cely system vynesl ven mimo ram.
doporucuji tedy zkontrolovat nadrz endoskopem,jestli neni rezava. a moc bych to nepodcenoval,protoze se uz parkrat stalo,ze se korado rozpadlo diky te rzi.
pry snad az v pozdejsich letech delali nejakou vnitrni povrchovou upravu,ale....
takze pripadne odrezit a pak uz pouzivat jen benzin bez biosracek, coz je bohuzel dnes jen 100 oktanova Verva, nebo MaxMotion
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Palivový kohout - výměna

Příspěvekod dědoušek » pon zář 19, 2016 9:26:11

Díky za odpověď, ale ještě doplňující dotaz. Dostanu nějakým snadným způsobem nový palivový kohout do rámu (nádrže) ? Psal jsem, že pro jeho délku v části síta to tam volně nejde. Snad demontovat motor ? No to se mi nezdá. Jinak.....Korádo jezdí bez problémů, je jen nepříjemné, že bez palivového kohoutu múžu zůstat někde na sucho, poněvadž je to vše napřímo bez možnosti ovládat rezervu (jak jsem již psal). Ještě jednou ale díky.
Uživatelský avatar
dědoušek
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř srp 17, 2016 0:51:21

Re: Palivový kohout - výměna

Příspěvekod ridchey » úte zář 20, 2016 0:09:57

obavam se,ze bez demontaze motoru novy kohout asi nasadit nepujde, uz jen ta jeho schovana pozice mezi plechy bude vyzadovat ruce eskamotera a trpelivost,spoustu trpelivosti...
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Palivový kohout - výměna

Příspěvekod Pavel » úte zář 20, 2016 9:45:13

O důvod víc si koupit Babettu :)
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: Palivový kohout - výměna

Příspěvekod ridchey » úte zář 20, 2016 17:04:02

no. i na Babette je jeden konstrukční špek
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Palivový kohout - výměna

Příspěvekod dědoušek » čtv zář 29, 2016 11:14:19

ridchey píše:obavam se,ze bez demontaze motoru novy kohout asi nasadit nepujde, uz jen ta jeho schovana pozice mezi plechy bude vyzadovat ruce eskamotera a trpelivost,spoustu trpelivosti...


Ahoj kamaráde. Tvoje obava je oprávněná. Bez demontáže motoru tam ten kohout nedostanu. A proto na to zatím (!) kašlu, žádné problémy s tím nemám. Takže hoši.......díky za reakce.
Uživatelský avatar
dědoušek
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř srp 17, 2016 0:51:21


Zpět na Manet Korado

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron