Stránka 1 z 1

Jak na montáž originálního tachometru?

PříspěvekNapsal: ned úno 23, 2020 21:49:30
od Korado
Ahoj,

chystám se svůj stroj dovybavit originálním tachometrem.
Už jsem zjistil, jak přidělat samotný tachometr, ale ještě nevím, jak na náhon.
Podle fotek na internetu to vypadá, že se jen nasune náhon na osu kola. Mohl by mi prosím někdo ideálně udělat fotky instalovaného nahonu, ať mám vzor?
A taky bych se rád zeptal, zda máte zkušenosti s úpravou hodnoty ujetých kilometrů? Kupuji použitý tachometr, takže bych rád hodnotu upravil, aby mmě seděla.
Dá se tachometr rozdělat a čísla pootočit tak, aby se tachometr nezničil?

Re: Jak na montáž originálního tachometru?

PříspěvekNapsal: čtv bře 19, 2020 13:05:31
od Korado
Tak si odpovím sám, protože tachometr už jsem namontoval :D
Přetočit kilometry není problém. Stačí tachometr rozdělat (mám hranatou verzi), viděla opatrně číselník počtu ujetých kilometrů, nastavit požadovanou hodnotu a zase to složit.
Horší je montáž náhonu. Pokud máte Korado originálně bez tachometru, tak na ose kola je futro, které se opírá o ložisko kola. Pokud se na osu kola přidá náhon tachometru, je potřeba mít i futro kratší právě o šířku náhonu, protože futro už se nebude opírat o ložisko kola, ale o náhon tachometru.
Jistě je možné původní futro zkrátit. Je však potřeba uříznout to skutečně rovně. Nejlépe strojně. Proto pokud budete za nemalé peníze kupovat tachometr z druhé ruky jako já, doporučuji požadovat i futro na osu předního kola, které k tomu patří.