Stránka 1 z 1

PETICE

PříspěvekNapsal: stř úno 17, 2021 18:18:48
od ridchey
Vážení uživatelé Babett i jiných mopedů.
Obracíme se na vás se žádostí o podpoření našich slovenských kolegů ve věci trvalého zrušení registrační povinnosti právě těchto malých strojů, tak jako tomu je i u nás. Dosud na Slovensku platí výjimka, která má brzy vypršet (2022) a je nutno získat minimálně 10 000 podpisů, aby se tím mohli zákonodárci vůbec zabývat.
Podpisy PETICE jsou pro tuto věc platné z celé EU, tedy i z CZ.
Věříme, že ani vám , zde v České republice, nebude osud našich kolegů lhostejný a připojíte svůj hlas k našim. Babetta klub Brno
https://www.peticie.com/peticia_za_trva ... v=32910439

Re: PETICE

PříspěvekNapsal: čtv úno 18, 2021 16:12:55
od Wisly
Dakujem za vsetkych (Lu Bo)

Re: PETICE

PříspěvekNapsal: ned úno 21, 2021 16:46:30
od Azor
Tak snad se připojili všichni z těch mých známých, které jsem o to požádal. Dovoluju si ale upozornit, že i u nás je to jen na výjimku (viz přechodná ustanovení zákona č.56/2001 Sb.), která se týká pouze těch strojů, na které se povinnost registrace nevztahovala před nabytím účinnosti zákona. Všechny novější mopedy v ČR bohužel povinné registraci podléhají.

Re: PETICE

PříspěvekNapsal: sob bře 27, 2021 11:33:06
od Grunt
Já v registraci mopedů nevidím nejmenší problém. Je to jen malá SPZ za pár drobných. Za co bych naopak petici sepsal je to aby úkon registrace nebyla taková strašná pakárna a ideálně aby to šlo vyřídit digitálně s tím že SPZ třeba dorazí poštou nebo něco takového. Nejhorší na celém úkonu je návštěva veškerých institucí (STK, úřád, pojišťovna),všechno to vyřídit a vyběhat. Ale pokud by celý úkon šlo nějak uspíšit a zjednodušit (třeba podobně jako se získává duplikát TP u Motomaxu) nevidím v povinnosti registrace mopedu problém. U skútrů a nebo třeba u našich Rakouských kolegů to povinné je:
flexer.jpg
flexer.jpg (51.61 KiB) Zobrazeno 2798 krát

puch.jpg
puch.jpg (59.1 KiB) Zobrazeno 2798 krát

a neznamená to že by tam mopedy nebo skútry přestaly jezdit. Spíš naopak. Pokud už majitel investuje do přihlášení svého pojezdu o to víc se o něj stará a dává ho na odiv. A konečně by se daly koupit držáky na malou SPZ a nemuselo by se to pokoutně šroubovat do rámu. Takže tak.