Nestartuje - nehází jiskru

Elektroinstalace B207, B210 a ostatních Babett, alternátory, světla, bouchání žárovek, kabeláž, úpravy, závady...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Nestartuje - nehází jiskru

Příspěvekod Repkins » čtv srp 12, 2021 13:40:01

Zdravím,
mám takový problém. Babetta mi přestala startovat. Poslední dobou, např. půl rok, mi šla hůř a hůř startovat. Šlapky jakoby prokluzovaly až najednou prokluzují pořád a nechce vůbec naskočit. Myslel jsem si, že problém je v zamaštěné spojce. Tu jsem komplet vyčistil a odmastil, ale problém stále stejným způsobem přetrvával. Zkontroloval jsem tedy svíčku a zjistil jsem, že vůbec nehází jiskru, ani po přejetím smirkem, nic. Koupil jsem novou svíčku a zkusil tu. Jiskru stále nehází. Mám tedy podezření, že problém bude někde dál v elektrice.

Potřeboval bych poradit, co bude nejlepším postupem. Na babettě mám stále starý jak tyristor tak cívku. Napadlo mě, že bych mohl dát GYT. Na motokrámku jsem četl, že když se mění tyristor, má se vyměnit i zapalovací pól, aby nepoškodil i ten nový tyristor. Je to pravda? Nebo mám zkusit koupit pouze GYT tyristor, vyměnit a zkusit jestli nejede?

Popř. máte zkušenost nebo podezření, že by mohlo být problémem něco jiného?

Díky moc za rady.
Repkins
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 17
Registrován: sob bře 17, 2018 17:07:49

Re: Nestartuje - nehází jiskru

Příspěvekod KapitaN20 » pát pro 03, 2021 16:36:17

tam moze byt viacerovo veci, mas multimeter ? vsetko premeraj, inducku, tyristor, cievku na statore
link kde riesili hodnoty kolko maju mat odpor: viewtopic.php?f=5&t=1092
KapitaN20
Právě začínám...
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob lis 20, 2021 1:58:00


Zpět na Elektrika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků