Elektronicky starter

Elektroinstalace B207, B210 a ostatních Babett, alternátory, světla, bouchání žárovek, kabeláž, úpravy, závady...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Elektronicky starter

Příspěvekod djejsy » ned kvě 06, 2012 9:39:35

Cavte chcem si spravit tyristorove zapalovanie ako sa da spravit aj na Pioniera ze proste podrzim tlacitko a babeta naskoci :D Da sa to spravit vsak? Nebude tam problem s nicim? Prosim poradte ci to mozem spravit ci nieco neodpalim alebo co.
Mam na mysli nieco take: http://motoclub.blog.cz/0602/tyristorove-zapalovani-na-jawu-50-20
djejsy
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 61
Registrován: čtv dub 28, 2011 13:36:33

Re: Elektronicky starter

Příspěvekod Diverzant » ned kvě 06, 2012 11:12:41

Tak to tě zklamu. To co popisuješ a co ten link ukazuje je úplně něco jiného.
1. Babetta nepotřebuje Tyristorové-elektronické(bezkontaktní) zapalování, protože už ho má od začátku (207-Transimo).

2.Co ty chceš je startér (malý elektromotor s převodovkou do síly), Podívej se na fóru už se to tu probíralo.

U babetty vzhledem ke konstrukci je startér úplná kravina, pochopím třeba nakopávaku i ruční strartér (princip sekačky),
ale elektrický startér.
Jestli si ho tam chceš udělat tak ti držím palce, ale budeš k tomu potřebovat (Na samotě u lesa) Upravit elektroinstalaci pro dobíjení a montáž silových vodičů, autobaterii min 12Ah, regulátor RC 3-fázový, elektromotor 3-fázový, převodovku k elektromotoru, předlohové kolo do převodovky tzn. rozpůlit a upravit kartery.

To je tak narychlo co mě napadlo.
Takové nápady jsem měl taky ,když jsem měl pionýra pak mě to přešlo no bylo mi 12.
Babetta 215 GL (Gyors Lódarázs)
zatím maximálka 50km/h
http://babetta215gl.rajce.idnes.cz/Babetta_215_GL/
Uživatelský avatar
Diverzant
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 64
Registrován: sob bře 17, 2012 13:08:13
Bydliště: Praha

Re: Elektronicky starter

Příspěvekod djejsy » ned kvě 06, 2012 11:49:27

Praveze to nechcem, nechcem starter ale nieco na tom principe ako je to na Pioniera kedze hovoris ze babeta uz ma bezkontaktne zapalovanie tak by sa nedalo nejako upravit aby som mal baterku nejaku schemu a ked by som podrzal tlacitko tak by z baterky sla stava cez tyristor do inducky a sviecka by dala isrku a wuala babeta frci :D Teoreticky by sa to dalo ze? Som elektrotechnik takze zo zapojenim atp. by nebol problem.
djejsy
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 61
Registrován: čtv dub 28, 2011 13:36:33

Re: Elektronicky starter

Příspěvekod Fajn-Tom » ned kvě 06, 2012 11:58:58

djejsy píše:Praveze to nechcem, nechcem starter ale nieco na tom principe ako je to na Pioniera kedze hovoris ze babeta uz ma bezkontaktne zapalovanie tak by sa nedalo nejako upravit aby som mal baterku nejaku schemu a ked by som podrzal tlacitko tak by z baterky sla stava cez tyristor do inducky a sviecka by dala isrku a wuala babeta frci :D Teoreticky by sa to dalo ze? Som elektrotechnik takze zo zapojenim atp. by nebol problem.

a co ti roztočí motor? Pokud se ti netočí motor tak nemůžeš mít jiskru i když budeš mít baterku.
Uživatelský avatar
Fajn-Tom
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1039
Registrován: sob kvě 08, 2010 9:04:35

Re: Elektronicky starter

Příspěvekod Diverzant » ned kvě 06, 2012 12:14:12

Ano správně co ti roztočí motor babetta má zapalovací pól a při strartu se magneto stará nejen o elektrickou energii pro zapalování ,ale i signál pro cívku a svíčku. I když se ti podaří místo magneta zapalovací jednotku napájet z baterie stejně budeš muset šlápnout do pedálů ,aby se magneto protočilo kolem zapalovacího pólu a tím došlo k jiskře.

Nemá to cenu správně seřízená babetta i za studena díky sytiči chytne na první nášlap jak nakopávačkou. :D
Babetta 215 GL (Gyors Lódarázs)
zatím maximálka 50km/h
http://babetta215gl.rajce.idnes.cz/Babetta_215_GL/
Uživatelský avatar
Diverzant
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 64
Registrován: sob bře 17, 2012 13:08:13
Bydliště: Praha

Re: Elektronicky starter

Příspěvekod djejsy » ned kvě 06, 2012 12:16:58

Ahaaa kua fix tak nic no :D Myslel som ze som objavil ameriku :D :D Taak budem musiet startovat slapanim no :)
DIky za odpovede.
djejsy
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 61
Registrován: čtv dub 28, 2011 13:36:33

Re: Elektronicky starter

Příspěvekod Diverzant » ned kvě 06, 2012 12:24:02

Nic si z toho nedělej já jsem měl taky takové nápady. Jinak napájení zapalování z baterie se používá třeba u závodních fichtlů,
protože při sundání všech cívek magneta se zvedne výkon z důvodu absence magnetismu vůči cívkám.
Dá se to udělat i u babetty ,ale bez světel ,klaksonu odlehčené vhodné pro třídu 50 Automatik.
Naposledy upravil Diverzant dne ned kvě 06, 2012 13:33:48, celkově upraveno 1
Babetta 215 GL (Gyors Lódarázs)
zatím maximálka 50km/h
http://babetta215gl.rajce.idnes.cz/Babetta_215_GL/
Uživatelský avatar
Diverzant
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 64
Registrován: sob bře 17, 2012 13:08:13
Bydliště: Praha

Re: Elektronicky starter

Příspěvekod djejsy » ned kvě 06, 2012 12:56:31

Takze keby som dal dole tie tri cievky co su na svetla zvysil by sa vykon? :D Ajtak mi nejdu svetla asi preto lebo niektora civka bude v tahu musim premerat.
djejsy
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 61
Registrován: čtv dub 28, 2011 13:36:33

Re: Elektronicky starter

Příspěvekod Diverzant » ned kvě 06, 2012 13:41:39

Dávají se dolů všechny cívky krom toho prstence se zapalovacím pólem (u fichtla se prostě vybere všechno).
Oprav si světla ať je tě na silnicích dobře vidět. Takovou úpravu schvaluji jen u strojů na uzavřené dráze a ne na slnicích.
Ano výkon se zvýší, protože ve třídě 50ccm se jedná o každý gram váhy a co nejvíce snížit tření a tím pádem i brždění klikovky magnetem.

Jednou se viděl na závodech stadion S22 a když jsem se po závodech ptal jezdce jak to šlape tak mi odpověděl.
Motor ten je dělanech na rychlost 80 dá se z toho vytřískat i 110, ale motor to vydrží jen 3km jinak brzdy měl původní jen do 35km/h takže sebevrah.

Nech babettu tak jak je dej si všechno do kupy.
Babetta 215 GL (Gyors Lódarázs)
zatím maximálka 50km/h
http://babetta215gl.rajce.idnes.cz/Babetta_215_GL/
Uživatelský avatar
Diverzant
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 64
Registrován: sob bře 17, 2012 13:08:13
Bydliště: Praha

Re: Elektronicky starter

Příspěvekod Fajn-Tom » ned kvě 06, 2012 19:26:38

Diverzant píše:protože při sundání všech cívek magneta se zvedne výkon z důvodu absence magnetismu vůči cívkám.
Jen dodám že vliv na výkon je to tak malý, že se to ani na dynamometru nezpozná. A to se na něm dá změřit tak malý rozdíl výkonu, který za jízdy nikdo nepocítí.
Uživatelský avatar
Fajn-Tom
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1039
Registrován: sob kvě 08, 2010 9:04:35


Zpět na Elektrika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků