Jaká svíčka pro babettu 210?

Elektroinstalace B207, B210 a ostatních Babett, alternátory, světla, bouchání žárovek, kabeláž, úpravy, závady...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Jaká svíčka pro babettu 210?

Příspěvekod openbox » úte kvě 08, 2012 21:16:28

Jaká je nejlepší svíčka pro babttu 210?
openbox
Právě začínám...
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát bře 30, 2012 20:21:19

Re: Jaká svíčka pro babettu 210?

Příspěvekod milda » stř kvě 09, 2012 18:55:08

Už se to tu probíralo x-krát, tak hledej. Výrobce doporučuje Brisk N17C a je naprosto vyhovující, odrušená je NR17C, tu používám já osobně.
milda
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 552
Registrován: čtv led 18, 2007 16:55:10
Bydliště: Třinec

Re: Jaká svíčka pro babettu 210?

Příspěvekod Sluneční jezdec » pon dub 22, 2019 1:21:07

Zeptám se jako debil po tisící prvé taky na tu svíčku. :mrgreen: Jezdím na předepsaný BRISK, bez problémů.
Existuje ale něco opravdu zaručeně lepšího? Že bych si to taky třeba někdy na zkoušku koupil :oops:
Předem díky za shovívavou kolegiální reakci....
Sluneční jezdec
Začátečník...
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte dub 09, 2019 18:19:28

Re: Jaká svíčka pro babettu 210?

Příspěvekod Wisly » pon dub 22, 2019 8:36:34

Ja pouzivam jedine Brisk. Po zlej skusenosti s NGK. Na celodennom vylete cestou domou mi odisla sviecka. Tak som dal cisto NOVU NGK. Nakopol, vsetko OK, ale len v nizkych otackach. Viac ako 25 to neslo. Vynechavalo, dusilo sa to, ako keby mala malo benzinu. Rozobraty karbec, vsetko som precistil ( s baterkou v hube lebo sa medzi tym zotmelo) a nic. Kamos hovori "vymen sviecku". Po sprostych reciach, ze je tam nova, kvalitna, som to skusil a dal dalsiu novu Brisk a....... parada. Odvtedy uz len Brisk. Este som to skusal s Championom, ale rozdiel od brisku som nepoznal. Mam 210, upravy: 11-ty vybrus ( 58ccm, upravene kanali) skratene koleno, vacsia diera vo vlozke vyfuku, DellOrto a GYT. Jazdim prevazne dlhsie trasy.
Wisly
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 75
Registrován: čtv úno 02, 2017 18:26:06

Re: Jaká svíčka pro babettu 210?

Příspěvekod RomanR » pát úno 26, 2021 17:08:08

Wisly píše:Ja pouzivam jedine Brisk. Po zlej skusenosti s NGK. Na celodennom vylete cestou domou mi odisla sviecka. Tak som dal cisto NOVU NGK. Nakopol, vsetko OK, ale len v nizkych otackach. Viac ako 25 to neslo. Vynechavalo, dusilo sa to, ako keby mala malo benzinu. Rozobraty karbec, vsetko som precistil ( s baterkou v hube lebo sa medzi tym zotmelo) a nic. Kamos hovori "vymen sviecku". Po sprostych reciach, ze je tam nova, kvalitna, som to skusil a dal dalsiu novu Brisk a....... parada. Odvtedy uz len Brisk. Este som to skusal s Championom, ale rozdiel od brisku som nepoznal. Mam 210, upravy: 11-ty vybrus ( 58ccm, upravene kanali) skratene koleno, vacsia diera vo vlozke vyfuku, DellOrto a GYT. Jazdim prevazne dlhsie trasy.

Jedenáctý výbrus ????? 58 mm ???? Každý jeden výbrus zvětší průměr válce o 0,25 mm. Pokud si pamatuji, největší píst se vyrábí pro 4-tý výbrus, tedy pro průměr válce o 1mm větší, než originál. I kdyby existoval píst pro 11-tý výbrus, jednalo by se o zvětšení průměru válce o 11 x 0,25 mm tj. 2,75 mm. Tak jakých 58mm průměr? Nějak mi to hlava nebere.
RomanR
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 126
Registrován: pon lis 23, 2020 1:47:45

Re: Jaká svíčka pro babettu 210?

Příspěvekod RomanR » pát úno 26, 2021 17:19:03

Sluneční jezdec píše:Zeptám se jako debil po tisící prvé taky na tu svíčku. :mrgreen: Jezdím na předepsaný BRISK, bez problémů.
Existuje ale něco opravdu zaručeně lepšího? Že bych si to taky třeba někdy na zkoušku koupil :oops:
Předem díky za shovívavou kolegiální reakci....

Zkusil jsem svíčku Bosh, ale nějak mi to nesedělo. Motor mi připadal takový línější. Vrátil jsem se k Brisk a vše O.K. Teplotu svíčky může ovlivňovat způsob jízdy, podnebí, druh terénu a také bohatost pohonné směsi. Tedy vše, co má vliv na teplotu motoru během provozu. Správnou teplotu svíčky a tedy důkaz, že zapalování v motoru probíhá v optimálních podmínkách poznáš podle barvy elektrod použité svíčky. Měly by být zabarvené do žluto-hnědé cihlové barvy. Neměly by být očouzené do černa (příliš studená svíčka) ani do jiného odstínu (bílá, nazelenalá (příliš teplá svíčka). Může se stát, že pro jízdy v létě bude vyhovovat jiná teplota svíčky, než pro jízdy v zimě.
RomanR
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 126
Registrován: pon lis 23, 2020 1:47:45


Zpět na Elektrika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků