Nehází jiskru

Elektroinstalace B207, B210 a ostatních Babett, alternátory, světla, bouchání žárovek, kabeláž, úpravy, závady...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Nehází jiskru

Příspěvekod Luba » čtv lis 22, 2012 15:32:34

Zdravim ve spolek.Před několika dny jsem domu přitáhl babetu 207.ale když šlápnu jako na start tak nehází jiskru(přitom motor se otáčí)musim vzít vrtačku a roztočit motor přes 5 šroubek co je na kotvě...pak teprve začne házet jiskru..ale to už má motor docela obrátky a v životě to takhle nerošlapu...zkoušel jsem ukostření nebo jestli se mi něco nepere v elektrice,koukal jsem na zapojení ale to je dobré,prozvonil jsem kabely,novou cívku zapalování,novou 4V indučku(i když tam byla 6V)jinej 100% funkční tyristor,jinou kotvu,pak jinej ten límec s tyrystorem jak je kolem kotvy...
jiné/nové svíčky,odtrh svíčky,zapalovací kabel,předstih...ale už nevim co bych vyzkoušel...při tom světlo svítí když se točí motor...setkal se s tim už někdo???
Luba
Vítej ve fóru...
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv lis 22, 2012 3:54:09

Re: Nehází jiskru

Příspěvekod Ander » sob pro 16, 2023 22:21:09

Zdarec , mám stejný problém. Už si nevím rady. Vyřešil jsi to?
Ander
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 26
Registrován: ned zář 10, 2023 2:32:57

Re: Nehází jiskru

Příspěvekod Minimus » úte pro 19, 2023 10:28:32

Ander:
Napiš co všechno si zkoušel a měnil, ať nemusím polemizovat.
Jinak elektrika je samozřejmě u Babči dost náročná na přesnou diagnózu. Zprovoznil jsem zatím jen 3 Babettky z toho jednu 207.
Pokud chci na Babčetě i pravidelně a více jezdit, tak mně většinou kompletní výměna elektriky nemine, samozřejmě mnohdy jistě zbytečná, jen
pro klid duše. Tomu se člověk podle mého názoru vyhne jen tehdy, když koupí nejnověji vyráběné modely B210 případně strojek, kde to už
řešil předchozí majitel. U mojí současné B207 jsem dal VAPE a zapalování je bezporuchové. Ano, je to drahé, ale spolehlivé. O něco levněji
vyjde stator, rotor a cívky z druho-výroby, ale nevím, jak jsou na tom s kvalitou.

Jinak u prvního příspěvku může jít samozřejmě i o závadu/prokluzování spojek :wink:
Uživatelský avatar
Minimus
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte říj 31, 2023 2:06:00

Re: Nehází jiskru

Příspěvekod Ander » úte pro 19, 2023 11:38:00

U své B207 jsem vyměnil celou kabeláž , dal jsem gyt tyristor, zapalovací cívku,nový kabel k svíčce, novou svíčku , fajfku a z druhovýroby nový stator.
A stále nic.
Mám ještě B210 a tam problém není i po výměně za Gyt. Teď renovuji B228 a jsem zvědavý jestli tam budu taky laborovat. Je tam ještě tranzimo.
Ander
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 26
Registrován: ned zář 10, 2023 2:32:57

Re: Nehází jiskru

Příspěvekod Minimus » stř pro 20, 2023 8:53:11

Máš čistý kostřící bod/y (zbavený barvy/rzi)?
Nemáš zrezlé magnety na rotoru?
Co vzdálenost zapalovací cívky od rotoru, dával si cívky na ventilovou měrku?
Samozřejmě může jít o cokoliv jiného.

Předpokládám, že pokud nebudeš trvat na zachování tranzima, tak to nebude složité řešení. Jen je potřeba udělat vše pečlivě, jinak je třeba najít, kde jsem to udělal blbě :wink:
Uživatelský avatar
Minimus
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte říj 31, 2023 2:06:00

Re: Nehází jiskru

Příspěvekod Minimus » stř pro 20, 2023 19:46:12

Jinak ještě klasika, když mi nelítá jiskra a vše ostatní vypadá v pořádku:
Máš na té 207 chcípák, nebo jen dekompresor? Kdyžtak zkus odpojit chcípák.
A jakou tam máš zapalovací cívku? Tenkou nebo tlustou? Na GYT z novo-výroby by měla být ta tenká.
Uživatelský avatar
Minimus
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte říj 31, 2023 2:06:00

Re: Nehází jiskru

Příspěvekod Ander » stř pro 20, 2023 21:54:02

Mám tam jen dekompresor. Startovací cívka je ta tenka a kostra je na čistém.
Magnety jsou relativně bez rzi.
U té 228 se asi rozhodnu pro Gyt. Tranzimo je púvodní a ani nevím jestli je ok.
U té 207 mezi cívku a rotor jsem dal proužek z ustřihnutého kelímku od jogurtu. Mezera by měla být ok.
Ander
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 26
Registrován: ned zář 10, 2023 2:32:57

Re: Nehází jiskru

Příspěvekod Minimus » pát pro 22, 2023 18:10:18

K 207:
Jseš si jistý, že závada není nikde jinde? Palivo ti jde do válce a motor má alespoň nějakou znatelnou kompresi (odpor) při přetáčení setrvačníku rukou? Točí se ti klikovka při šlápnutí do pedálu? Zkoušel si zvýšit volnoběžné otáčky šroubkem na karbecu případně otevíráním plynové rukojeti, zkoušel si různé nastavení bohatosti směsi (pokud nemáš např. Dellorto SHA 14 kde šroubek bohatosti není)?
Teď to neber tak, že chci podceňovat tvoje schopnosti, znalosti a zkušenosti. Jen ti chci poradit, aby si vše pečlivě znovu prokontroloval, než se pustíš do nákladného vyměňování el. komponent.
Jinak vůbec nevyvracím to, že to může být elektrika. Já jsem právě už po dvou předchozích Babettách zkusil VAPE, protože GYTy pravidelně odcházely a já jen divoce spekuloval a přemýšlel proč. Moje řešení bylo ale vždy s sebou vozit rezervní nový GYT a při závadě dát nový a jet dál. Odcházelo to cca 1x za 1 až 2 měsíce, což pro mně tenkrát bylo cca 300 - 600 km.
Předpokládám, že dát nový GYT už si zkoušel?
Nevím, jak je silný materiál kelímku od jogurtu, jestli má stejně či méně než 0,3 mm tak by to mělo fungovat, snad to máš odzkoušené i na jiných babčách.

K 228:
Někde jsem slyšel, že stator pro 228 měl i odlišnou impulzní cívku (mimo zapalovací cívky), ale nemám to ověřené a nikdy jsem to neřešil. Nevím, jest-li to bude něčemu vadit. Zkusíš, a uvidíš, jestli ti to bude odpalovat GYTy :wink:
Uživatelský avatar
Minimus
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte říj 31, 2023 2:06:00

Re: Nehází jiskru

Příspěvekod Ander » sob pro 23, 2023 14:43:28

Děkuji, za odborné rady. Budu se jimy řídit. Sednu k tomu a opět vše projedu možná se mi podaří na něco přijít.
Nad tím VAPE jsem už taky uvažoval. Jsou Vánoce a musím se věnovat rodině, ale pod stromkem by mělo ležet Dellorto pro mojí B210 tak se už těším až se zavřu do garáže.
Všem hezké Vánoce a do nového roku hlavně zdraví a spousty kilometru bez nehod a poruch.
Ander
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 26
Registrován: ned zář 10, 2023 2:32:57

Re: Nehází jiskru

Příspěvekod Minimus » pon pro 25, 2023 17:04:07

Dellorto je další skvělá věc na vyřazení další součástky, s kterou je nutno laborovat.
Přeji ti také mnoho zdaru a pokud možno radosti i z obyčejných každodenních záležitostí, jako je třeba montování Babettky :wink:
Uživatelský avatar
Minimus
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte říj 31, 2023 2:06:00

Re: Nehází jiskru

Příspěvekod Ander » sob úno 17, 2024 19:30:57

Pánové, bába 207 jede !!!!!
Vyměnil jsem komplet vše z elektriky, ale jiskra jak z továrny.
Nevím přesně která součástka byla špatná, ale hlavní je že funguje.
Ander
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 26
Registrován: ned zář 10, 2023 2:32:57

Re: Nehází jiskru

Příspěvekod Minimus » stř úno 28, 2024 20:59:42

Ander píše:Pánové, bába 207 jede !!!!!
Vyměnil jsem komplet vše z elektriky, ale jiskra jak z továrny.
Nevím přesně která součástka byla špatná, ale hlavní je že funguje.


Tak sláva, promiň, že ti gratuluji až teď, neměl jsem moc času.
No jo... mně ta elektrika také vždycky přišla nejtěžší na diagnózu, prostě obyčejný multimetr nestačí.
Dával si tedy nový stator a rotor si nechal původní? Nebo si dál VAPE?

Hlavně ať ti dobře funguje a dělá radost, alespoň můžeš zase laborovat s dalšími součástkami :wink:
Uživatelský avatar
Minimus
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte říj 31, 2023 2:06:00

Re: Nehází jiskru

Příspěvekod Ander » stř bře 06, 2024 21:43:19

Minimus píše:
Ander píše:Pánové, bába 207 jede !!!!!
Vyměnil jsem komplet vše z elektriky, ale jiskra jak z továrny.
Nevím přesně která součástka byla špatná, ale hlavní je že funguje.


Tak sláva, promiň, že ti gratuluji až teď, neměl jsem moc času.
No jo... mně ta elektrika také vždycky přišla nejtěžší na diagnózu, prostě obyčejný multimetr nestačí.
Dával si tedy nový stator a rotor si nechal původní? Nebo si dál VAPE?

Hlavně ať ti dobře funguje a dělá radost, alespoň můžeš zase laborovat s dalšími součástkami :wink:


Nene ,dal jsem jenom nový stator a k němu i novou zapalovací cívku a nový gyt.
Poprvé jsem se projel na B207 co jsem to zprovoznil a řeknu vám to je jízda.
Do teď jsem jezdil jen na B210 takže bez zkušeností , ale i tenhle stroj mě dostal.
Těším se ještě na B228 , ale ta je zatím v procesu renovace
Ander
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 26
Registrován: ned zář 10, 2023 2:32:57


Zpět na Elektrika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků