pri vyžších otáčkach a zapnutych svetlách chcípa (Video)...

Elektroinstalace B207, B210 a ostatních Babett, alternátory, světla, bouchání žárovek, kabeláž, úpravy, závady...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

pri vyžších otáčkach a zapnutych svetlách chcípa (Video)...

Příspěvekod ego23 » stř dub 10, 2013 15:03:20

Zdravím vas Babeťáci, mám takýto problem ukázaný vo videu ( neviem prečo otočilo obraz o 180 stupnov ... ale to je nepodstatne)
http://www.youtube.com/watch?v=JwEt0gkxsWc&feature=youtu.be
Ako vidíte a počujete tak problem je v tom že pri zapnutych svetlách nechce točiť do vysokych otačok ... proste od určitej hranice prestane fungovať ... .. pri vypnutych ide skvele...
meral som všetky odpory podla :::: http://alesmarek.byl.cz/babetta/zapal.htm

a nesedeli odpory tie na spinacej jednotke (zapalovanie, tyristorová čierna krabička) ... medzi jednym z vyvodov G, 1 , 15 navzajom .... na jednom z nich bolo len 2M ohm a malo byť nekonečno ... + odpor medzi svorkou I a 1 bol 900 ohm čo je dvojnasobok toho ktorý tam je napísany .... môže toto spôsobovať problém ?
nemám momentalne žiadne zapal. ktoré by som mohol vyskúšať čiže som obvolal kamaratov či nemaju a dnes alebo zajtra mi dajú vedieť takže budem skúšať ale zatedy by som chcel vedieť či tam nemôže byť iná vada .....

či netreba nahodiť obmedzovač napätia na svetelny obvod ....

za každú odpoveď a radu ďakujem ...
ego23
Právě začínám...
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob zář 10, 2011 19:35:47

Re: pri vyžších otáčkach a zapnutych svetlách chcípa (Video)

Příspěvekod Pat » stř dub 10, 2013 15:27:24

urcite to je tim zapalovanim, protoze motor vynechava presne z duvodu nejakyho skratu, coz muze byt zpusobeny vlivem svetelnyho okrohu, protoze to ma spolecnou kostru.
Pokud by vymena zapalovani nepomohla, potom zkusit prekontrolovat zapalovaci civku v altiku a kdyby ani to ne, tak odrusenou fajku, ale na to bych uz nevsazel.
Zkousel jsi jinou svicku?
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: pri vyžších otáčkach a zapnutych svetlách chcípa (Video)

Příspěvekod ego23 » stř dub 10, 2013 15:32:40

vo sviečke určite nieje problém .... je takmer čisto nová a robilo to aj pri predošlej ... čakám na kamaráta či bude mať na odskušanie zapalovanie iné ak nie tak behnem kúpiť ... tak potom uvidím ... inak díky za fakt rychlú odpoveď ..
ego23
Právě začínám...
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob zář 10, 2011 19:35:47

Re: pri vyžších otáčkach a zapnutych svetlách chcípa (Video)

Příspěvekod PetrT30 » čtv dub 11, 2013 6:55:09

už se to tu několikrát řešilo. Naposledy minulej tejden viewtopic.php?f=4&t=2836&p=29352#p29352
- B@BeTT@ 210 moje
- B@BeTT@ 207/500 moje =prodaná=
- B@BeTT@ 210 renovace
- B@BeTT@ 207/300 renovace
Uživatelský avatar
PetrT30
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1186
Registrován: stř říj 29, 2008 20:21:41

Re: pri vyžších otáčkach a zapnutych svetlách chcípa (Video)

Příspěvekod ridchey » čtv dub 11, 2013 18:04:51

presne jak rika Pat.... poradne zkontrolovat kostry,vyplati se aspon jednou za cas rozebrat pod nadrzi tan spoj a ocistit kontakty,oxidace je svinstvo, a tez se podivat jak je na tom i kostreni v altiku....
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: pri vyžších otáčkach a zapnutych svetlách chcípa (Video)

Příspěvekod Starec » sob dub 13, 2013 17:25:37

Máš ten isti problém ako je rozpísaný tu: http://www.speaker.cz/motoboard_305/viewtopic.php?f=4&t=2836 video nie je otočené a máš tam už aj odpoveď.
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Re: pri vyžších otáčkach a zapnutych svetlách chcípa (Video)

Příspěvekod Ondrej » ned dub 14, 2013 9:39:31

tento pronlem som mal aj presne takyto nmo ale mne to robylo stale aj ked neboli svetla zapnute a tak som si kupil združený tyristor s cievkou čo je spolu v sebe aĺe po mesiaci odišiel aj ten tk si kupim indučku s tyristorom
:oops:
Uživatelský avatar
Ondrej
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 158
Registrován: čtv led 12, 2012 19:37:24
Bydliště: Hlohovec


Zpět na Elektrika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků