elektrika

Elektroinstalace B207, B210 a ostatních Babett, alternátory, světla, bouchání žárovek, kabeláž, úpravy, závady...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

elektrika

Příspěvekod Dan » pát črc 25, 2008 9:45:38

Ahoj,
koupil jsem si Babettu 210 a mám problém. Při zapnutí světel mi běží motor nepravidelně, po čase přestane jít úplně. Je mi to divné, protože zapalování je od světel oddělené, ale je to tak. Mám nové žárovky, koupil jsem i omezovač na 6V ale pořád nic. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Dík Dan.
Dan
Vítej ve fóru...
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát črc 25, 2008 9:30:45

Příspěvekod Starec » sob črc 26, 2008 3:31:59

Dan: najsamprv si daj novú sviečku, ak to nepomôže je v čudu indukčná cievka. Môžeš si ju aj premerať. Návod tu: viewtopic.php?f=5&t=559
Naposledy upravil Starec dne úte dub 28, 2009 23:56:44, celkově upraveno 1
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Re: elektrika

Příspěvekod Petrin » pon dub 27, 2009 22:25:24

Zdarec. Na podzim jsem si pořídil od známého (za flašu slivky) takovou potvoru zrzavo-zelenou, která prý moc nejela, neřadila 2-ku a spíš zavazela. Pustil jsem se do ní "jenom aby to jelo" a postupně do ní naládoval docela velký prachy, za který se prodávají pojízdný a hezčí kusy se vším všudy. Už jsem chtěl na jaře prohánět "potvoru" po ulici a ona se sotva plazila, dvojku řadila jen "ve svátek", o svezení nebyla řeč, začal jsem litovat vložených investicí a dostával chuť ne slivovici. Prostě podobný problém: motor po repasi,nová ložiska,klika,píst,gufera,těsnení a...... nešla do otáček (volnoběh výborný jako švýcary). Karburátor několikrát demontován,čištěn,přenastavování výšky jehly na šoupátku, šroub bohatosti směsy,kontrola přívodu paliva,ventilku,plováku ..... a nic. Občas měla "slabou chvilku" a jela výborně zvláště při vypnutých světlech ???!!!!!.(oddělené obvody) To mi hlava nebere, prý jednoduchý stroj. Proměřil jsem cívky,zkontroloval kabeláž - OK. Tata má v kulně starý rotavátor a na něm vlastně stejnou elektriku. Tak jsem postupně vyměnil indučku a konečně i tyristor (ta černá plastová mrcha !!!!!!) Po přečtení několika podobných diskuzí se odvažuji "poradit" - je to tyristorem. Teď to konečně jede, jak má. No snad mě už nebude "potvora" zkoušet a bude sloužit "za ty prachy". Zdravím Petr
Petrin
Vítej ve fóru...
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon dub 27, 2009 21:39:51


Zpět na Elektrika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron