Jakou máš žárovku - aneb čím víc svítíš,tím jsi větší!

Elektroinstalace B207, B210 a ostatních Babett, alternátory, světla, bouchání žárovek, kabeláž, úpravy, závady...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Jakou máš žárovku - aneb čím víc svítíš,tím jsi větší!

Příspěvekod bmk » ned led 21, 2007 21:03:16

Před několika měsíci se ještě na starém foru řešilo zda koupit do předního světlometu halogenovou žárovku,která je k mání na http://shop.sesa-moto.cz/zbozi/babetta_210 za cca 90,-Kč

Skoušeli jste ji už někdo :?: :?: :?: Jak řešíte vy nedostatečnost ve svítivosti a elektrického vybavení,které vám osvětluje cestu :?: :?: :?: Také vám praskají žárovky jako o dušu :?: :?: :?: Řešíte to,nebo jste se s tím již smířili :?: :?: :?:
bmk
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon led 08, 2007 10:51:13
Bydliště: Krnov

Svetlo

Příspěvekod Jurajc » ned led 21, 2007 21:54:16

Na prednom pouzivam klasiku taka ako sa predava. Riesil som, ale zadne svetlo. Na zadne som dal vysokosvietive LED cervene. Mam, ale pre istotu 6V regulator napatia.
Uživatelský avatar
Jurajc
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 91
Registrován: stř led 10, 2007 23:28:05
Bydliště: Bojnice

Re: Svetlo

Příspěvekod bmk » pon led 22, 2007 12:09:13

Jurajc píše:Na prednom pouzivam klasiku taka ako sa predava. Riesil som, ale zadne svetlo. Na zadne som dal vysokosvietive LED cervene. Mam, ale pre istotu 6V regulator napatia.


A jak to máš vyřešené :?: :?: :?: Předej skušenost i ostatním...
bmk
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon led 08, 2007 10:51:13
Bydliště: Krnov

Příspěvekod milda » pon led 22, 2007 13:57:13

Halogenovou žárovku jsem si koupil a svítí lépe. To už je dáno z principu, halogeny dovolují vyšší teplotu vlákna než klasika, proto má jejich světlo bělejší barvu než obyčejná žárovka. Nečekej ale nějaký zázrak, ale za 90 Kč to myslím stojí. Z vypalováním žárovek nemám žádný problém, mám i žárovku v tachometru, ta když chybí tak můžou být přetížené ostatní. A taky je důležitá čistota kontaktů, u tak malého napětí (6V) je to klíčová věc.
milda
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 552
Registrován: čtv led 18, 2007 16:55:10
Bydliště: Třinec

Svetlo zadne

Příspěvekod Jurajc » pon led 22, 2007 14:04:46

Bohuzial som nenasiel zadne svetlo iba blinkre co som si urobil. :(
Ked si odmyslis tie tranzisory a zoberies len tie ledky tak to mas.


Obrázek

Este som, ale musel dat mostikove zapojenie na usmernenie. Pohladam niekde origos schemu co som robil potom moje zapojenie.
Tato schema je iba co som sa od nej odrazil a urobil vlastne zapojenie. Zhruba to, ale bolo toto
Uživatelský avatar
Jurajc
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 91
Registrován: stř led 10, 2007 23:28:05
Bydliště: Bojnice

Příspěvekod bmk » úte led 23, 2007 11:54:35

milda píše:Halogenovou žárovku jsem si koupil a svítí lépe. To už je dáno z principu, halogeny dovolují vyšší teplotu vlákna než klasika, proto má jejich světlo bělejší barvu než obyčejná žárovka. Nečekej ale nějaký zázrak, ale za 90 Kč to myslím stojí. Z vypalováním žárovek nemám žádný problém, mám i žárovku v tachometru, ta když chybí tak můžou být přetížené ostatní. A taky je důležitá čistota kontaktů, u tak malého napětí (6V) je to klíčová věc.


Taky mám žárovku i v tacháči a zatím mi nepraskla,někdo tu ale namítal,že s největší pravděpúodobností praskne a že to budou zbytečně vyhozené peníze.Ne jako že by praskala nebo byla náchylnější,než normální,ale proto že kolísá napětí.Jednoduše jakoby řečeno,že lepší dát dvě žárovky obbyč,než dvě dražší...
bmk
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon led 08, 2007 10:51:13
Bydliště: Krnov

Re: Svetlo zadne

Příspěvekod bmk » úte led 23, 2007 11:57:49

Jurajc píše:Bohuzial som nenasiel zadne svetlo iba blinkre co som si urobil. :(
Ked si odmyslis tie tranzisory a zoberies len tie ledky tak to mas.


Obrázek

Este som, ale musel dat mostikove zapojenie na usmernenie. Pohladam niekde origos schemu co som robil potom moje zapojenie.
Tato schema je iba co som sa od nej odrazil a urobil vlastne zapojenie. Zhruba to, ale bolo toto


Dík,ale v tom se nevyznám...Byl jsem domluvenej s jedním účastníkem z alešova fora,že mi to udělá a nějak na mně sere.Já se totiž v elektrice nevyznám,ale i tak dík za nákres...
bmk
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon led 08, 2007 10:51:13
Bydliště: Krnov

Re: Svetlo zadne

Příspěvekod luccas » úte led 23, 2007 15:53:36

Dneska ve škole sem si v hodině kreslil schematko na světla. Pomoci diod, dozadu i dopředu. :) ze stabilizatorem atd...
luccas
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte led 09, 2007 21:07:19

Re: Svetlo zadne

Příspěvekod bmk » stř led 24, 2007 13:37:43

luccas: tak pošli...díky...
bmk
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon led 08, 2007 10:51:13
Bydliště: Krnov

Příspěvekod luccas » stř led 24, 2007 18:35:20

Víte co?

Já teď dělám komplet generálku na babettě...

Takže já to vše vyrobím a pak pošlu celý postup.
bude se to skládat z LED ¤5mm, superjasná, bílá, 7000-12000mcd, čirá.dopředu a do zadu LED ¤5mm, superjasná, rudá, 300-400mcd


bude to ze stabilizátorem aby to všechno neodešlo..

Jen potřebuji vědět kolik asi voltů jde z altiku, naprázdno a při zátěži. -nemám možnost změřit, když mam babu rozebranou.
A jaký má výkon.(ve watech) :)

diky
luccas
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte led 09, 2007 21:07:19

Příspěvekod Bob » stř led 24, 2007 21:42:02

Bývaj různé napětí,tuším 3Magneta. Já tam mám 21W. To je myslím max co na babči delali (s blinkry). Já to mám na STELLE. Je na ní vpředu dvou vlákno 2x15W +kontrolka dálkové, Klakson, zadní5W+brzdové15W.Zatím všechno svítí a troubí... Uvažoval jsem taky, zkusit tu Hahogenku,ale asi má jinou patici,kdyz je jenom 1vláknová... Dělají i 2vlákno? V nabidce jsem ji neoběvil... :cry:
RMZ 2.134 STELLA
Uživatelský avatar
Bob
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv led 18, 2007 11:34:10
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Jenda » čtv led 25, 2007 1:38:53

luccas píše:Jen potřebuji vědět kolik asi voltů jde z altiku, naprázdno a při zátěži. -nemám možnost změřit, když mam babu rozebranou.
A jaký má výkon.(ve watech) :)
diky


U LED diod je to celkem jedno, /důležitý je proud, který diodou teče/ pokud je napájíme stejnosměrně, tzn. proud teče otevřenou diodou. Diodu /jak LED, tak i normální usměrňovací/ může ohrozit za prvé velký proud v propustném směru a za druhý veliké napětí v závěrném směru. Tyto hodnoty by měl znát prodejce, nebo by měl mít k ruce katalog. Pokud je budeš napájet z aternátoru, kde je proud střídavý a jalový napětí naprázdno, kdy je LED dioda zavřená je u Babetty poměrně veliký /až 60V a více/, je lépe napájení usměrnit. Vzhledem k tomu, že LED diody berou při stejným světelným výkonu asi o 55 - 60% méně energie než žárovka a napětí na málo zatíženým atlernátoru asi dost stoupne, doporučuju ještě stabilizátor...
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Příspěvekod luccas » čtv led 25, 2007 18:02:49

Jenda píše:
luccas píše:Jen potřebuji vědět kolik asi voltů jde z altiku, naprázdno a při zátěži. -nemám možnost změřit, když mam babu rozebranou.
A jaký má výkon.(ve watech) :)
diky


U LED diod je to celkem jedno, /důležitý je proud, který diodou teče/ pokud je napájíme stejnosměrně, tzn. proud teče otevřenou diodou. Diodu /jak LED, tak i normální usměrňovací/ může ohrozit za prvé velký proud v propustném směru a za druhý veliké napětí v závěrném směru. Tyto hodnoty by měl znát prodejce, nebo by měl mít k ruce katalog. Pokud je budeš napájet z aternátoru, kde je proud střídavý a jalový napětí naprázdno, kdy je LED dioda zavřená je u Babetty poměrně veliký /až 60V a více/, je lépe napájení usměrnit. Vzhledem k tomu, že LED diody berou při stejným světelným výkonu asi o 55 - 60% méně energie než žárovka a napětí na málo zatíženým atlernátoru asi dost stoupne, doporučuju ještě stabilizátor...


čteš i přízpěvky předtim? Mě poučovat nemusíš. Toto všechno vím. jen sem se ptal na ty parametry abych mohl přizpůsobit zapojení.
luccas
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte led 09, 2007 21:07:19

Příspěvekod Jenda » čtv led 25, 2007 20:56:42

Jseš nepoučitelnej, Luccasi. Asi ti nedochází cosi o vzájemné nezjištné pomoci. Rozhodně už na tvý příspěvky reagovat nebudu, nemám tyto invektivy zapotřebí. Každý svého štěstí strůjcem...
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Příspěvekod luccas » čtv led 25, 2007 21:31:39

Jenda píše:Jseš nepoučitelnej, Luccasi. Asi ti nedochází cosi o vzájemné nezjištné pomoci. Rozhodně už na tvý příspěvky reagovat nebudu, nemám tyto invektivy zapotřebí. Každý svého štěstí strůjcem...


co sem zasejic udělal? psal jsem bude to ze stabilizátorem aby to všechno neodešlo..

a ty doporučuju ještě stabilizátor...

tak sem se jen zeptal. no :(
luccas
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte led 09, 2007 21:07:19

Další

Zpět na Elektrika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků