zadní světlo z LED diod

Elektroinstalace B207, B210 a ostatních Babett, alternátory, světla, bouchání žárovek, kabeláž, úpravy, závady...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

zadní světlo z LED diod

Příspěvekod Miras269 » pát lis 07, 2008 14:52:46

Zdarec lidi,
dostal jsem od rodičů babetu 120 210 (myslim že to tak je), tady jsem četl,že když se udělá zadní světlo z LED diod, tak že se zvýší výkon babety, to mi připadá divný,ale třebas to tak je...
Nemohl by jste sem někdo hodit, nebo mi to třeba poslat na mail schema jak udělat to zapojení pro to zadní svtělo??? kdyby bylo nějaký to schéma bude to super.. a hlavně co je potřeba těm ledkám předřadit, snad to nemůže bejt napájeno na ostro jako normálka žárovka ne??

Ty fotky tej babety se zadním světlem z ledek mi nejdou zobrazit, proč??
Miras269
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 12
Registrován: pát lis 07, 2008 14:29:15

Příspěvekod IGI » pát lis 07, 2008 16:16:23

tak to s tym vykonom si teda vazne nepochopil, ziarovka ti ovplyvni tak nanajvys svetelny vykon :lol: ...

napis co a kde ti nejde zobrazit ked uz tak... ale bude o serverom na kt. su obrazky :?
IGI
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 331
Registrován: pát led 05, 2007 23:03:49

Příspěvekod milda » pát lis 07, 2008 22:15:35

Zadní světlo z LED nezvýší výkon Babetty, bude pouze méně zatěžovat cívku alternátoru. To může znamenat že se nepatrně zvednou volnoběžné otáčky(ty si zase snížíš na karburátoru) a teoreticky se sníží spotřeba a zvýší maximální rychlost :D Toho smajlíka tam dávám schválně, žádnou změnu spotřeby ani rychlosti nepoznáš. Takže to bylo za prvé. Za druhé tím že snížíš odběr zadního světla ti zbude více výkonu na přední světlo, takže bude více svítit ale zase se může vypalovat žárovka. Nadbytečný výkon můžeš také využít pro blinkry(taky z LED, tak moc aby to bylo na žárovky toho zase nezbyde), nebo pro něco jiného co tě napadne :idea: Pokud ti nikdo žádné schéma nepošle, pokusím se něco stvořit ale nebude to hned, na hraní nemám moc času.
milda
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 552
Registrován: čtv led 18, 2007 16:55:10
Bydliště: Třinec

Příspěvekod Miras269 » sob lis 08, 2008 13:03:28

díky za ochotu.... ja si prave myslil ze to asi bude blbost s tim, ze to pojede rychlejc nebo tak neco....

Ja sem asi pred 14-ti dněma dělal papíry na 125 ccm... a kdyz jsem mel zaverecny jizdy s komisařem, tak jsem se ho ptal, zdali to nebude proti vyhlášce dát si na babettu blinkry.... a on říkal, že by s tim byl problém pokud bych měl na babce SPZ a nálepku STK... páč kdybych pak přijel na STK, tak bych s tim nemusel projít... ale já tam SPZ ani nálepku STK nemám... takže by neměl bejt problém....
Ale zase na druhou stranu... kolik bude stát přerušovač,spinač,a já nwm co dál.... jestli nebude výhodnější parkrát za jízdu zvednout ruku z řidítka....
Asi se na to vyplajznu... :)
s těma diodama vzadu to vypadalo lakave ae necham to napokoji...
vono se zas do babči nevyplatí vrážet... to spíš pošetřim na neco silnějšího...

ale i tak. díky moc za ochotu...
Miras269
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 12
Registrován: pát lis 07, 2008 14:29:15

Příspěvekod milda » pon lis 10, 2008 0:37:39

Nechtěl jsem tě od těch diod vzadu přímo odradit, ale v podstatě to k ničemu není. Mělo by to význam jedině tehdy kdybys chtěl dělat něco s předním světlem a těch pár wattů ušetřených vzadu by ti pomohlo. Už se tu ten přední reflektor rozebíral, ale tam se nedá nic jednoduchého realizovat. A krása Babetty je právě v její jednoduchosti!! Pokud jde o ty LED blinkry, sám jsem si je na mou babču namontoval, popis i fotky na fóru jsou. Finančně to vyšlo na pár stovek - blinkry s konzolkama, přepínač na řídítka. Součástky na přerušovač ze šuplíku, v ceně cca 100 Kč. Je to moje první a asi i poslední úprava babči od originálu. Navíc jsem to udělal tak, že se vše dá za hodinku beze stopy demontovat, nevyvrtal jsem jedinou dírku. Prostě ten stroj je geniální už od výrobce :lol: a jakékoliv úpravy a vylepšení ho mohou zkazit právě tím že ho zbytečně komplikují. Jenže když si někdo jako já který je léta zvyklý jen na auto pak pořídí moped, těžko si zvyká na mávání rukama před odbočením. A tak jsem byl vlastní pohodlností donucen jednu úpravu udělat a nelituju. Ono to až takový zásah zase není, vždyť poslední modely Babett měly blinkry už v originálu.
milda
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 552
Registrován: čtv led 18, 2007 16:55:10
Bydliště: Třinec

Příspěvekod Miras269 » pon lis 10, 2008 12:42:46

tak že jo.... to zadní světlo nechám v originále, ale ty blinkry z ledek jsou lákavý.... :D co že tam musí všechno bejt za součátky??? jasně že přerušovač, nějakej ten spinač, kabely a ty konzolky, ale nemusí tam bejt nějakej usměrňovač nebo tak něco??? nebo se to píchne na rovno.... a kam se to zapojí na prední svetlo nebo na zední nebo na co..?? zas aby když potom zapnu blinkry, tak aby to nemělo vellej odběr a zároveň s rozsvícením blinkrů nepozshaslo nějaké světlo... :? kolik ty tam máš v jednom blinkru nacpanejch ledek?? a taky potom, je to za přímého slunce na vzdálenost aspoň tak 10 metrů viditelný....

Napiš mi sem prosím odkaz na ty tvoje fotky babettky s blinkrama.... díky moc a čuz....
Miras269
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 12
Registrován: pát lis 07, 2008 14:29:15

Příspěvekod milda » pon lis 10, 2008 18:37:49

Přerušovač mám elektronický vlastní výroby, jeho základem je blikací LEDka. Spínač na řídítkách, zdroj s usměrňovačem, stabilizátorem a filtrem + doplňkový článek 1,5 V. Odběr to má malý, obvod světel to znatelně nezatíží. V každém blinkru mám jen jednu vysoce svítivou LEDku o průměru asi centimetr se širokým vyzařovacím úhlem. Vidět je to celkem dobře, mám za sebou jednu sezonu provozu a jsem celkem spokojený. Vše je popsané v sekci elektrika v záložce "Jak přidat směrová světla na Babettu". Pročti si to a uvidíš. Zatím čau.
milda
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 552
Registrován: čtv led 18, 2007 16:55:10
Bydliště: Třinec


Zpět na Elektrika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron