Cievky v Babette 210

Elektroinstalace B207, B210 a ostatních Babett, alternátory, světla, bouchání žárovek, kabeláž, úpravy, závady...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Cievky v Babette 210

Příspěvekod martin110r » čtv bře 04, 2010 18:23:16

Keďže pravdepodobne v sobotu ma čaká prevíjanie cievok, dnes som venoval pár minút alternátoru. Dal som si dolu kryt, aby som sa oboznámil s doterajšími cievkami ako vypadajú v reále. To, čo som uvidel ma trošku zaskočilo, keďže som si doteraz myslel niečo úplne iné. Mám typ alternátoru 20 + 10 W. Pohľad na 10 W cievku úplne normálny. Cievka, z nej vyvedený modrý kábel a jadro poskladané z 22 plechov. Ale ma zaskočili svetelné cievky. Spojené do série, to je OK, ale iná vec. Doteraz som si myslel, že každá cievka má 22 plechov. A ono hovadina pán farár. Každá svetelná cievka mala iba 11 plechov. To je normálne? Máte to aj vy tak?

Inak, keď budem prevíjať cievky, tak na každú svetelnú cievku použijem 22 plechové jadro.
Babetta 210 - rok výroby 1995
Bližšie info o mojej Babette TU.
Zahlasujte v ankete
Uživatelský avatar
martin110r
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2126
Registrován: stř črc 15, 2009 20:55:39
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Cievky v Babette 210

Příspěvekod radecek70 » ned bře 07, 2010 15:31:54

Jo mam to taky tak . Neměj strach a běž do toho . Mě to fachčí a tyky jsem měl strach , ale kdo nic nedělá nic neskazí . Přečti si další fora o eletrice a tam je vše i fotky . Držím palce
radecek70
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob pro 05, 2009 19:57:51


Zpět na Elektrika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků