Opět do Vápenek!

Pěkně nám to uteklo. Další rok je tu a s ním opět připravovaný tradiční sraz...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Re: Opět do Vápenek!

Příspěvekod TomTom » pon črc 21, 2014 23:30:43

Pat píše:Ja sem rad ze dojel i nejakej dalsi tuner, krome me (nejsem jedinej magor)... Takze diky Tome :-D Aspon ma clovek dalsi namety na mozny upravy.


Babettka ještě není zcela dodělaná, počkej na dalším srazu... :D Dneska jsem dal nové blinkry - ty staré nestály za nic a ještě jsem dal zadní světlo z vojenské V3S :D :D :D
Babetta 210 - nahozený úplně nový motor 225 s válcem a hlavou ze Stinga, píst s L kroužkem, přetryskovaný karburátor Dell Orto s upraveným sáním, výfuk doutník z pionýra, tachometr Sting :D
TomTom
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 16
Registrován: čtv črc 03, 2014 15:50:13
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Opět do Vápenek!

Příspěvekod Pavel » úte črc 22, 2014 9:57:58

> DAWID Tak jsem tu sportku kuchnul :-) .

Od té doby, co se přesunula výroba do Kolárova, to šlo s Babettou z kopce. V druhé polovině 90.let se dávaly tyto plastové zvěrstva do Babett celkem běžně. Vím o 2 lidech, co to tam mají a dodnes jsou imunní vůči mým radám, ať si urychleně ten buben vymění za něco normálního. Prý, co se může stát, přece ten buben musí něco vydržet. Snad je ty fotky konečně přesvědčí.

Jak tu píšou ostatní, i mě víkend nestačil na to, abych stihl probrat vše, co jsem chtěl probrat. Jen mě tak trochu mrzí, že většina lidí odjela už v neděli brzo ráno a nezůstala až do odpoledne. Pochopím u kluků, kteří jeli až z Čech, ale my Moraváci?

Hodně mě potěšilo setkání s panem Hlavatým. Bavili jsme se skoro 2 hodiny o náhradních dílech a dozvěděl jsem se i nějaké nové informace, které jsem ještě neznal. Takové lidi musíme podporovat, aby se díly vyráběly i v budoucnu. Plánuju, že ho ještě s pár členy zdejšího fóra navštívíme.

Sám jsem měl po příjezdu tolik práce, že jsem se ještě nedostal k fotkám a videu, co jsem nafilmoval a ještě mi lidi posílají svoje fotky, tak to musím všechno zpracovat. Časem to kromě BKB nahodím i zde. Na youtube jsem nahrál na svůj kanál svoji soutěžní jízdu, tak se můžete pokochat :)

https://www.youtube.com/watch?v=SfnQ7XELMro

Mě Babetta jezdí dobře, ale po každé delší jízdě, když jsem vypl motor, tak se zamastily pakny od zaliskané skříně a ozubeného řemenu. Za vše může gufero na karteru pod řadícím bubnem. A jelikož jsem dojel na Vápenky na prototypu 227, tak jsem musel Babettu startovat na šroubek přes šlapátka. Nejsem si jistý, jestli to je samotným guferem, ale mám takové menší podezření, jestli není volné ložisko v pouzdru pravého karteru, což by způsobovalo, že výstupní hřídel s bubnem lítá trochu tam az zpět. To budu muset ještě ověřit, až to více rozeberu. Motor jsem skládal z použitých neověřených karterů. Nejdřív ale začnu tím guferem. Kéž by to bylo jen tím.

Jendo, ten youtube tag ti nějak nefunguje. Mrkni na to a dej vědět.
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: Opět do Vápenek!

Příspěvekod TomTom » úte črc 22, 2014 14:15:56

Ještě dotaz na všechny zúčastněné - ví někdo něco o tom, že by na Vápenkách pan Hlavatý mluvil o své sbírce motocyklů a že bychom se na ni mohli přijet podívat? Nemám tyto informace ověřené a přímo jsem ho neslyšel, tak se ptám. Pokud by to byla pravda a chystala by se nějaká hromadná výprava :) tak bych určitě jel taky.
Babetta 210 - nahozený úplně nový motor 225 s válcem a hlavou ze Stinga, píst s L kroužkem, přetryskovaný karburátor Dell Orto s upraveným sáním, výfuk doutník z pionýra, tachometr Sting :D
TomTom
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 16
Registrován: čtv črc 03, 2014 15:50:13
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Opět do Vápenek!

Příspěvekod Jenda » úte črc 22, 2014 15:03:59

Pavel píše:>
Jendo, ten youtube tag ti nějak nefunguje. Mrkni na to a dej vědět.




Ale funguje, pouze musíš mít nastavenou správnou úroveň zabepečení (Na IE je to střední úroveň pro důvěryhodné servery) a podporu Javascriptu
Jinak chystám ten článek a nechodím. To koleno bude asi problém, vypadá to asi na natržený vazy. Domu jsem z garáže ještě došel, sedl sem k notebooku, chtíc napsat zprávu o dojezdu. Až sem je to dobrý. Pak už jsem se nepostavil. Ale Klika je, že jsem měl dobrou helmici a koženou bundu+rukavice. Obé je odřené. Ochránilo mne to před hezkým silničním lišejem. Zřejmě ve snaze "vystoupit", jak velí motorkářský instinkt, jsem to neodhadl a praštil jsem se levou stranou o pangejt. Následný průlet křovím, alespoň jak se domnívám, jsme ustáli bez problému. Já i choppřík. Když si pomyslím, že by tam byl třeba betonový taras, nebo zeď, což většinou tak bývá, hrůza pomyslet. Inu, jsem to pěkný hovado. Jeníček jr. má pravdu, jezdím jako dobytek. Ale mělo by se to zlepšit. Pracuji na sobě...
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Re: Opět do Vápenek!

Příspěvekod bourak tom » úte črc 22, 2014 15:26:32

take se pridavam k dekovacce,dobra babetta party,par focek: http://truba007.rajce.idnes.cz/vapenky_2014/
bourak tom
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 45
Registrován: úte úno 26, 2013 23:49:28

Re: Opět do Vápenek!

Příspěvekod Pat » úte črc 22, 2014 18:44:47

Pavel: rikal jsem ze musime vyjet pred obedem, stejne tam pak uz neni co delat, jeste sme pekne stihli koupak v Brne :)

TomTom: jj ja uz taky planuju ze se na to ted v lete vrhnu, dokonce asi pristi tyden vemu den dovolene, bo jinak se k tomu poradne nedostanu
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Opět do Vápenek!

Příspěvekod Pavel » úte črc 22, 2014 22:51:07

TomTom - pan Hlavatý má sbírku motorek, ale neptal jsem detailně, kolik jich má. Mě víc zajímaly náhradní díly a technická dokumentace k nim. Tohle je pro budoucnost provozu Babett klíčová záležitost a kvůli tomu bych za ním rád někdy zajel a probral to s ním.
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: Opět do Vápenek!

Příspěvekod TomTom » stř črc 23, 2014 10:12:15

Pavel -> to mě zajímá taky, o tom žádná. Kolega co tam se mnou byl mi to řekl, že o své sbírce mluvil, já jsem ho přímo neslyšel tak jsem jen chtěl potvrdit jeho informaci. Ale kdyby k němu někdo jel, třeba i na Babettě :D tak můžeme spojit příjemné s užitěčným - poptat náhradní díly, dokumentaci, kvalitu... a pokochat se krásou starých veteránů :)
Babetta 210 - nahozený úplně nový motor 225 s válcem a hlavou ze Stinga, píst s L kroužkem, přetryskovaný karburátor Dell Orto s upraveným sáním, výfuk doutník z pionýra, tachometr Sting :D
TomTom
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 16
Registrován: čtv črc 03, 2014 15:50:13
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Opět do Vápenek!

Příspěvekod ridchey » stř črc 23, 2014 10:34:33

no to by nas bylo vic :-)
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Opět do Vápenek!

Příspěvekod martinPB » stř črc 23, 2014 12:58:54

Ahoj Koby, Mira súťažila na 207čke, takže teoreticky by mala ukazovať viac, ale ukazuje menej. Rozdiel v najazdených kilometroch môžu spôsobiť /si myslím/rozmery plášťov na predných kolesách- na 207čke je ešte pôvodný, 35 rokov starý plášť Barum Czechoslovakia, a na 210-ne nový, made in Vietnam, s rozdielnym dezénom. Reálny počet kilometrov by sa dal overiť podľa GPS, ale to radšej skúšať nebudem, pretože realita by mohla byť niekde uprostred. :D
martinPB
Právě začínám...
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát črc 18, 2014 3:20:05

Re: Opět do Vápenek!

Příspěvekod Vítek B. » stř črc 23, 2014 23:38:51

Taky bych chtěl poděkovat Kobymu a všem co se podíleli na přípravě srazu. Jel jsem na takovej sraz poprvé tak jsem se trochu bál jestli mě s takovymdle tuningem nepolšete někam.. do Pardubic :D Ale byl to supr víkend s moc fajn lidma. Za rok semnou určitě počítejte zas :) Jinak když už jsme u těch vysrávek tak Já teda dojel domu v pohodě ale druhej den se mi stalo tohle http://miligram.rajce.idnes.cz/Babetta#10492462_10202324382252745_1287371638034766893_n.jpg Stát se mi to tam tak nevim co bych dělal tohle s sebou obyčejně nevozím :D
Nouze je matkou invence.. u Babetty to platí dvojnásob :D
Vítek B.
Začátečník...
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte črc 22, 2014 14:46:56
Bydliště: Pardubice

Re: Opět do Vápenek!

Příspěvekod Pavel » čtv črc 24, 2014 9:08:25

Vítku, tvůj tuning byl ještě lehký odvar toho, co jsme viděli potom :)

Jinak chlapi, příští týden bude podobná akce jako na Vápenkách v sobotu https://www.facebook.com/events/556591924437084/
I Vítek by to měl blíž :)

Já zvažuju, že bych tam dorazil. Budou tam také soutěže.
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: Opět do Vápenek!

Příspěvekod Pat » čtv črc 24, 2014 9:37:52

Ty jo vypada to zajimave, ale nevim jestli ukecam katku jeste na dalsi dloouhej vylet na babette :-D
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Opět do Vápenek!

Příspěvekod Vítek B. » čtv črc 24, 2014 17:36:54

Pavel: Myslíš Piobetta ? :D Na tu dalši akci to mám co by šlapkou dohodil (55km) Takže určitě dorazím a tentokrát po vlastních osách :) Tak doufám že Vás taky přijede co nejvíc když já se k vám táhnul takovou štreku :)
Nouze je matkou invence.. u Babetty to platí dvojnásob :D
Vítek B.
Začátečník...
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte črc 22, 2014 14:46:56
Bydliště: Pardubice

Re: Opět do Vápenek!

Příspěvekod Pat » pát črc 25, 2014 7:39:02

Tak ja nedorazim, vcera sem demontoval cast babetty a bude to na dyl....
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Sraz Vápenky 2014

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků