Stránka 1 z 1

Ubytovací řád v Karanténě

PříspěvekNapsal: sob bře 08, 2014 20:34:20
od Jenda
Ubytovací řád v Karanténě, důležité pokyny.

1. V ubytovací zóně Karantény jsou ubytováni uživatelé, kteří se nějakým způsobem provinili proti etice tohoto fóra, nebo jsou příčinou potíží, vzniklých jak svým chováním, nebo vědomou a cílenou technickou nekázní.
2. Obyvatelé Karantény vidí celé fórum v rozsahu jako běžný uživatel, nemohou však mimo zónu Karantény zakládat témata a odpovídat na stávající.
3. Obyvatelé Karantény nemohou používat avatary a podpisy a mají omezena osobní práva.
4. Obyvatelé Karantény jsou i zde povinni dodržovat etický kodex fóra. A to zvláště ke všem uživatelům mimo Karanténu. V opačném případě následuje restrikce a nebo také ban.
5. Obyvatelé Karantény mohou omezeně (bez jakýchkoliv příloh) posílat a přijímat PM. Pokud ale jsou jimi posílané PM závadné, nebo oprávněně nahlášeny, postupuje se podle bodu 4.
6. Obyvatelé Karantény mohou komunikovat s omezenými uživatelskými právy jen v Karanténě. To znamená, že mohou zakládat témata a odpovídat na již založená jen v Karanténě. Naopak, pokud chtějí na nějaké téma jinde ve fóru odpovědět, mohou tak jedině zde, v Karanténě.*1)
7. Obyvatelé Karantény nemohou vkládat obrázky ani přílohy, mohou však v celém fóru vyhledávat, jako normální uživatelé.
8. Obyvatelé Karantény jsou povinni jak sami, tak mezi sebou navzájem, se (v Karanténě) chovat slušně.
9. Ostatní uživatelé fóra s plnými právy mohou do této zóny psát a zakládat témata (pokud není uzamčena). Neměli by obyvatele Karantény urážet a dehonestovat, nebo si s nimi vyřizovat osobní účty. Tento trest (pobyt v Karanténě) je sám osobě dost krutý, ostatní by měli mít pochopení.

10. V některých (skutečně ojedinělých) případech Karanténa sama nemusí mít status jakéhosi "kárného tábora". To v situaci, kdy se zde octne sice normální a slušný uživatel, ale který přichází z problémové domény (například *.ru, *.uk, zejména pak *.cn), kde se dají očekávat, nebo se již objevily technické potíže. Nebo v případě, že hostnigový, event mailový server, odkud user přišel, je zanesen na Spamlistu*2), nebo jeví některé známky závažného technického problému. Např. pishingového útoku a podobně. V tom případě se nejedná o trest, důvod pobytu zde jasně oznámen a pobyt je ukončen po pominutí potíží.
Tito obyvatelé Karantény, kteří zde uvízli ne vlastní vinou, mohou sice dostávat od ostatních uživatelů PM, ale nesmějí jim PM odesílat. Navíc nemohou sami psát a zakládat témata ani v Karanténě.*3) Avatary, podpisy a také veškeré typy příloh a vkládání čehokoliv je zakázáno. Důvodem je možnost jejich zneužití třetí stranou, (napadený mateřský server a podobně). Takto postiženému uživateli se snaží administrátor všestranně vyjít vstříc, když je to ovšem možné. Pokud je situace vyloženě špatná, může být (uživateli) jeho účet dočasně deaktivován (pozor, nikoli banován) do doby, než nebezpečí pomine. Případně je mu (uživateli) administrátorem doporučen jiný, bezpečnější, zejména tedy mailový server.

Poznámka:
*1) Pokud dojde i zde k problému, bude jim i toto právo odebráno. Jejich příspěvky, pokud je napíší, budou schvalovat moderátoři, nebo administrátor.

*2) Speciální server (Stop Forum Spam), který je denně aktualizován a mapuje "spamové farmy" včetně zpravidla virtuálních uživatelů, jejich IP a mailové adresy. Pokud jsou tyto navíc ještě infikované, je to na tomto serveru jasně označeno.
Zajímavé je,
že kupodivu největším nebezpečím nejsou zas tak servery z Ruska, či Ukrajiny. Ukrajina je nebezpečná především tím, že odtud přicházejí občas skutečně hrozné věci, tedy co se virové nákazy týká. Celosvětová hitparáda je úplně jiná. O třetí místo této bizarní "Top 10" se dělí hodně zemí, např. zmíněné Rusko a Ukrajina, Polsko (už jsme zde měli tu čest) sladká Francie (kupodivu) a další. EU, ta nikdy nezklame. Ta jako celek, dělá jako vždy mrtvého brouka. Ale o tom jsem už tady často psal. Na druhém místě jsou USA s osmi miliony spamů denně a absolutní špička je Čína (cca 35 miliónů denně). Amerikáni mají alespoň nějakou disciplínu a když někoho v USA napráskáte že spamuje, snaží se jej tamní orgánové dohledat. Pokud jej dohledají (jako že někdy občas ano), dostane klidně také jeden až pět roků natvrdo. Ovšem Čína, to je masakr. Jako Velká Říše Středu na to naprosto sere. Nejen na spamy, ale na celý zbytek světa.
Ideální země je tedy Grónsko. Tam se nespamuje, zde žijí pouze polární medvědi...

*3) Důvodem je k tomu skutečnost, že útočník, který uživatelův doménový server (event. počítač, mailový server) napadl, může se pokusit o přes infikovaného uživatele o vkládání škodlivých objektů a kódů. Toto je zde sice zakázáno, ale protože útočník většinou uživatelův počítač a tedy i účet na dálku ovládá, bude se snažit vložit alepoň spam, nebezpečný odkaz, nebo textově závadný obsah. Z toho vyplývá, že do Karantény mohou spadnout i ti, co i přes upozornění při registraci použili jednoduchá a snadno prolomitelná hesla (123456) a podobně, kdy na základě tohoto došlo ke zcizení účtu. Používejte tedy bezpečná a kvalitní hesla, která si občas můžete i změnit, což lze jen doporučit.