Natural 95

Vše o benálu, mazání, problémy a řešení těchto, návody jak mazat...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Natural 95

Příspěvekod Ondrassek » ned dub 22, 2007 18:40:25

ahoj, do babetty jsem několik let naléval Special 91, četl jsem, že se do ní může dávat i natural 95. Před pár dny jsem ho koupil a smíchal ho do s olejem v poměru 1:30. Babetta tolik "neklepe" a jede o poznání lépe. Nicméně známí říkal, že by to tam raději nelil, že ty motory na to v tu dobu, co se to vyrábělo nebyly stavěné. Tak jsem se chtěl zeptat jestli natural 95 do ní můžu lít!? Nerad bych zadřel nebo tak. Jezdíte na to někdo? Dík za všechny odpovědi!!! :wink:
Ondrassek
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned úno 04, 2007 20:39:56
Bydliště: Vyškov

setty

Příspěvekod SETTY » ned dub 22, 2007 20:24:48

u babetty je jedno ci nalievas olovnaty ci bezolovnaty olovnate sa pouzivali kvoli tomu aby mazyli sedla ventilov v stvortaktoch takze ked babetta nema ventily tak jej netreba ani olovnaty benzin
mozno ma niekto ine skusenosti ale mne motor slape ako ma na obidva druhy
SETTY
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát led 05, 2007 20:26:49
Bydliště: Jasna SVK

Příspěvekod tomingo » ned dub 22, 2007 20:42:30

oktánové číslo benzínu udáva jeho antidetonačné vlastnosti, tzn. jeho odolnosť voči samovznieteniu pri kompresii. čím vyššia je jeho hodnota, tým je tento benzín vhodnejší pre motory s vyšším kompresným pomerom, ktoré budú mať lepšiu účinnosť. babeťácky motor má relatívne nízku kompresiu cca. 9:1, takže mu bohate stačí aj "špeciál" 91. olovo resp. jeho náhrady sú pri 2-taktoch nepodstatné, ako písal Setty. jazdím stále na natural 95; ten mixovací pomer môže byť v pohode aj 1:50, ak použiješ kvalitnejší olej ako M2T. :idea:
Uživatelský avatar
tomingo
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 71
Registrován: pát led 05, 2007 22:47:28
Bydliště: Nitra SVK

Příspěvekod Ondrassek » ned dub 22, 2007 22:30:34

Jo super díky.. To jsem potřeboval vědět... Vyzkouším na natural 95 vyjet nádrž, tak uvidíme :), ale myslím si, že nebude problém.. Jinak díky za info!!! :)
Ondrassek
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned úno 04, 2007 20:39:56
Bydliště: Vyškov

Re: Natural 95

Příspěvekod bmk » pon dub 23, 2007 7:28:25

Ondrassek píše:ahoj, do babetty jsem několik let naléval Special 91, četl jsem, že se do ní může dávat i natural 95. Před pár dny jsem ho koupil a smíchal ho do s olejem v poměru 1:30. Babetta tolik "neklepe" a jede o poznání lépe. Nicméně známí říkal, že by to tam raději nelil, že ty motory na to v tu dobu, co se to vyrábělo nebyly stavěné. Tak jsem se chtěl zeptat jestli natural 95 do ní můžu lít!? Nerad bych zadřel nebo tak. Jezdíte na to někdo? Dík za všechny odpovědi!!! :wink:



já používám N95 normálně a míchám ho s Motulem 2T v poměru 1:50 a naprosto v pohodě.Občas s tim jedu i delší trasu,třeba i 50 km v kuse a pohoda..
bmk
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon led 08, 2007 10:51:13
Bydliště: Krnov

Příspěvekod IGI » pon dub 23, 2007 8:02:13

ja som lial shell v-power racing (100), teraz som nalial shell v-power (95) a fahci v poho...
IGI
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 331
Registrován: pát led 05, 2007 23:03:49

Re: Natural 95

Příspěvekod Ondrassek » pon dub 23, 2007 16:10:23

bmk píše:
Ondrassek píše:ahoj, do babetty jsem několik let naléval Special 91, četl jsem, že se do ní může dávat i natural 95. Před pár dny jsem ho koupil a smíchal ho do s olejem v poměru 1:30. Babetta tolik "neklepe" a jede o poznání lépe. Nicméně známí říkal, že by to tam raději nelil, že ty motory na to v tu dobu, co se to vyrábělo nebyly stavěné. Tak jsem se chtěl zeptat jestli natural 95 do ní můžu lít!? Nerad bych zadřel nebo tak. Jezdíte na to někdo? Dík za všechny odpovědi!!! :wink:



já používám N95 normálně a míchám ho s Motulem 2T v poměru 1:50 a naprosto v pohodě.Občas s tim jedu i delší trasu,třeba i 50 km v kuse a pohoda..

Jo, supr.. diky za info.. Vyjedu s tim pár nádrží a uvidíme, ale chodí sn ím babettka rozhodně lépe než se Specialem.. :wink:
Ondrassek
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned úno 04, 2007 20:39:56
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod Woozie » úte dub 24, 2007 21:10:58

Ja odjakziva jazdim na 95 ci uz na babette,mustangu,kosacke,agzate... a nemam problem! Miesam vylucne stare dobre M2T. (zn Madit). Raz som tam skusil naliat polo syntetiku od shell a co sa nestalo? no samozrejme tahala totalne na hovno a samozrejme som to zadrel bo som tam dal 1:50 sak kvalitny olej nie? HOVNO! sice to absolutne nedymilo a zozaciatku tahalo pekne ale jak sa to v kopcoch zahrialo tak dovidenia! Stare dobre,smradlave,dymiace ale spolahlive!! M2T znacky Madit a ziaden problem. Neviem co setci proti nemu mate. Ale ruku na srdce: Mali ste niekedy nejaky vazny problem s motorom ked ste tam dali M2T??
No a k teme: Raz som tam dal aj 91 a neviem ci sa mi to zdalo ale asi nie. Pripadalo mi to neuveritelne lenive. Kopce co som inokedy valil 40km/H vtedy tahalo ledva na 1.
Babetta = Legenda Česko-Slovenkého motoristického priemyslu!!!
It's all just about motorbikes.Always has been, always will be!
Uživatelský avatar
Woozie
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 210
Registrován: sob led 06, 2007 13:20:25
Bydliště: Trenčín SK

Příspěvekod Bob » ned dub 29, 2007 19:16:10

údajně při používání N95 po čase zůstává v karbíku jakoby zelený film-řasa která může ucpat trysku. S91 to nedělá, je červený... Já ale jezdím taky na N95... občas v karbíku upravuji plováky (vibrace) tak ho pročistím. zatím jezdím celoročně a v poho. :wink:
RMZ 2.134 STELLA
Uživatelský avatar
Bob
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv led 18, 2007 11:34:10
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Jenda » ned dub 29, 2007 23:57:57

Woozie: S polosynetikou by to mělo jezdit, používám jí též /Valvoline Dualblend 2T/. Málo to kouří a vejfuk sem naposledy čistil někdy loni. Zkusil jsem jednou Vavoline Full Syntetic a narazil jsem. Přesněji, drobátko přidřel. Servisman mi pak vysvětlil, že tyto voleje jsou pro extrémně výkonný motory s úzkejma mechanickejma tolerancema. A na daleko vyšší otáčky, než točí Babetta. Zde to nic nezlepší, ale naopak někdy to blbě maže. A navíc je plná syntetika drahá jako svině /290,- peněz litr/, takže jsem se na to vysral. Ale někdy taky záleží zda je to dobře rozmíchaný. Pokud se to naleje u pumpy jen tak do bandy může se stát, že zvláště když je banda plná, se to hned dobře nerozmíchá a olej klesne ke dnu. Než se to stačí pořádně rozmixovat, může bejt vymalováno. M2T maže dobře, ale dost hulí a zasírá vejfuk. Ale pakli ti no na to jede, není co řešit. Trocha čoudu, co naděláme. Ekologové se neposerou...
Jinak benál neřeším, tedy v Babettě a jezdím na Speciál. Jakýpak sraní s mladou paní. Do Čopříka však leju Natural 95, tam je to předepsaný výrobcem motoru. Je to 4takt a jinej benál by asi nedělal dobře ventilům.
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Příspěvekod Mr.babetta » úte čer 12, 2007 23:57:30

já mám ve svojí babettě taky natural 95 a v pohodě jezdí.A Olej ted používám Elf,polosyntetika,nevim ted ty specifikace ale myslim JASO FC ? Nevim,td bych kecal. A mám připravený 2 litry Castrolu Scooting 2T.........oleje si vozím zásadně ze zahraničí když jedem s rodiči na dovolenou.Je to tam levnejší,větší a lepší výběr. Tehle Castrol mě stál 13 EU/2 litry..........což je si myslim super cena ne :?: ale ještě sem ho nepoužil no.
Babetta 210,1988.přes 21380 km,modro-zelená metalíza. Druhá 210,44317 km,......konečne mám nastříkáno....tedka ještě čeká menší oživovací kůra motoru a pak se jedéééééééééé
Mr.babetta
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 155
Registrován: ned čer 10, 2007 22:25:47

Příspěvekod Ondrassek » stř čer 13, 2007 16:28:24

Mr.babetta píše:já mám ve svojí babettě taky natural 95 a v pohodě jezdí.A Olej ted používám Elf,polosyntetika,nevim ted ty specifikace ale myslim JASO FC ? Nevim,td bych kecal. A mám připravený 2 litry Castrolu Scooting 2T.........oleje si vozím zásadně ze zahraničí když jedem s rodiči na dovolenou.Je to tam levnejší,větší a lepší výběr. Tehle Castrol mě stál 13 EU/2 litry..........což je si myslim super cena ne :?: ale ještě sem ho nepoužil no.

:) to mě nenapadlo. V pátek jedu do Itálie, tak si taky něco dovezu :lol:... Jináč jezdil jsem pak po naturalu nějakou dobu na Special a v poho. Teď jsem tam zase zkusil natankovat nádrž Naturalu a ze začátku to jelo o něco rychlejš, ale pak se to zas nějak dodělalo a jelo to šíleně. Tak jsem to vypustil tu nádrž, nalil special a jel jsem.. Ještě chvilu to bylo líné, protože v karbecu byl asi natural a šlo uplně krásně poznat, když tam šel zase special.. Zrychlení o 70%... zkoušel jsem to i na JAWA 20 (pincek) a to samé.. Ten ale pak už pro jistotu s tím naturalem nestartoval vůbec.. takže nevím čím to je.. Mě se natural neosvědčil... Leda to zkusit míchat, ale.. dokud ho prodávaj :)
Ondrassek
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned úno 04, 2007 20:39:56
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod Mr.babetta » stř čer 13, 2007 22:30:17

Ondrassek píše:
Mr.babetta píše:já mám ve svojí babettě taky natural 95 a v pohodě jezdí.A Olej ted používám Elf,polosyntetika,nevim ted ty specifikace ale myslim JASO FC ? Nevim,td bych kecal. A mám připravený 2 litry Castrolu Scooting 2T.........oleje si vozím zásadně ze zahraničí když jedem s rodiči na dovolenou.Je to tam levnejší,větší a lepší výběr. Tehle Castrol mě stál 13 EU/2 litry..........což je si myslim super cena ne :?: ale ještě sem ho nepoužil no.

:) to mě nenapadlo. V pátek jedu do Itálie, tak si taky něco dovezu :lol:... Jináč jezdil jsem pak po naturalu nějakou dobu na Special a v poho. Teď jsem tam zase zkusil natankovat nádrž Naturalu a ze začátku to jelo o něco rychlejš, ale pak se to zas nějak dodělalo a jelo to šíleně. Tak jsem to vypustil tu nádrž, nalil special a jel jsem.. Ještě chvilu to bylo líné, protože v karbecu byl asi natural a šlo uplně krásně poznat, když tam šel zase special.. Zrychlení o 70%... zkoušel jsem to i na JAWA 20 (pincek) a to samé.. Ten ale pak už pro jistotu s tím naturalem nestartoval vůbec.. takže nevím čím to je.. Mě se natural neosvědčil... Leda to zkusit míchat, ale.. dokud ho prodávaj :)


jj určitě tam něco vybereš.Všude je super výběr. Tak přeju dobrou cestu a dobrej nákup :lol:
Babetta 210,1988.přes 21380 km,modro-zelená metalíza. Druhá 210,44317 km,......konečne mám nastříkáno....tedka ještě čeká menší oživovací kůra motoru a pak se jedéééééééééé
Mr.babetta
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 155
Registrován: ned čer 10, 2007 22:25:47

Příspěvekod Ondrassek » čtv čer 14, 2007 8:05:55

Mr.babetta píše:
Ondrassek píše:
Mr.babetta píše:já mám ve svojí babettě taky natural 95 a v pohodě jezdí.A Olej ted používám Elf,polosyntetika,nevim ted ty specifikace ale myslim JASO FC ? Nevim,td bych kecal. A mám připravený 2 litry Castrolu Scooting 2T.........oleje si vozím zásadně ze zahraničí když jedem s rodiči na dovolenou.Je to tam levnejší,větší a lepší výběr. Tehle Castrol mě stál 13 EU/2 litry..........což je si myslim super cena ne :?: ale ještě sem ho nepoužil no.

:) to mě nenapadlo. V pátek jedu do Itálie, tak si taky něco dovezu :lol:... Jináč jezdil jsem pak po naturalu nějakou dobu na Special a v poho. Teď jsem tam zase zkusil natankovat nádrž Naturalu a ze začátku to jelo o něco rychlejš, ale pak se to zas nějak dodělalo a jelo to šíleně. Tak jsem to vypustil tu nádrž, nalil special a jel jsem.. Ještě chvilu to bylo líné, protože v karbecu byl asi natural a šlo uplně krásně poznat, když tam šel zase special.. Zrychlení o 70%... zkoušel jsem to i na JAWA 20 (pincek) a to samé.. Ten ale pak už pro jistotu s tím naturalem nestartoval vůbec.. takže nevím čím to je.. Mě se natural neosvědčil... Leda to zkusit míchat, ale.. dokud ho prodávaj :)


jj určitě tam něco vybereš.Všude je super výběr. Tak přeju dobrou cestu a dobrej nákup :lol:

jj díky :). .Pak hodím fotky :lol:
Ondrassek
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned úno 04, 2007 20:39:56
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod Bednas » úte čer 03, 2008 20:22:58

no já teda kupuju natural 95 a míchám to s M2T 1:50 a co myslíte mám vyzkoušet ted speciál?
Já a můj šlapací ďábel jsme nepřekonatelní!!
Bednas
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte čer 03, 2008 19:35:14
Bydliště: SPY

Další

Zpět na Benzín a oleje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků