tesneni

Vše o benálu, mazání, problémy a řešení těchto, návody jak mazat...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Příspěvekod Starec » ned úno 08, 2009 11:07:51

vfjr píše:nechce se mi platit 30kc za tesneni a 150kc za postovny+balny dikes------------150Kč za to že dám těsnění do malé obálky? To je drobet za vlasy přitažený.


Ak sa ti nechce platiť, tak si všetke tesnenia môžeš kľudne vyrobiť z obyčajného výkresu. Pokiaľ som prevádzkoval servis, tak som všetke tesnenia okrem výfukového vyrábal sám, vlastne dcéra. V predajni ovšem boli orginál, ale tie som použil len veľmi zriedkavo. Je to jednoduché ako facka. Ak máš staré tesnenie, tak si ho pekne obkresli a malými nožničkami sa to dá pekne vystrihnúť. Ak nemáš tesnenie, tak si plochu jemne natri vazelinou, alebo olejom a plohu si otlač na výkres a vystrihni. Samozrejme dosadacie plochy musia byť hladké, čisté a rovné, ak tak nie je, tak ani orginál ti tesniť nebude. Nedá mi nespomenúť na moje začiatky ako učeň, to sme mali na dennom poriadku robiť tesnenia a to sa robili z oveľa hrubších materiálov, klingeriť, azbestové a podobne, nie také jednoduché ako na Babettu. No ovšem ideme z dobou a zabúdame, že ak človek chce, hľadá spôsoby, ale ak nie tak hľadá dôvody.
Pomôž si sám, aj boh ti pomôže. Ja som síce ateista, ale niečo na tom predsa pravdy bude. No nie?
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Příspěvekod Mato_babetak » pon úno 16, 2009 2:33:47

ked sa mi nechce robit tesnenie alebo kupovat tak pouzijem taky cerveny tmel, podobny ako silikon ibaze odolava oleju a benzinu, myslim ze sa to vola KAF, stoji tuba 80 g asi 1,5 e , nanesiel asi 3mm vrstvu das k sebe jemne pritiahnej aby si to nevytlacil a po 24 h pritiahnes, velmi vhodne na nieco co bolo vela krat rozoberane amaterom, davam to aj pod valec, alebo ako prechodku na kable z motora
Mato_babetak
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 141
Registrován: sob led 24, 2009 10:48:23
Bydliště: Piestany, SK

Re: tesneni

Příspěvekod vengeroff » sob srp 07, 2010 22:16:56

Ten cerveny tmel je dobra vec a tesni to dobre a pri rozobrati sa to da lahko zosuchnut dole. No na karburator som robil tesnenie z krabicky od mlieka :D ale tesni...
Uživatelský avatar
vengeroff
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 236
Registrován: stř srp 04, 2010 13:50:59
Bydliště: Prešov

Předchozí

Zpět na Benzín a oleje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků