Tabulka srovnání olejů

Vše o benálu, mazání, problémy a řešení těchto, návody jak mazat...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Tabulka srovnání olejů

Příspěvekod Ba.betton » pon lis 19, 2018 21:02:29

Opět oblíbené téma - srovnání olejů vhodných do babetty. Napadlo mě pro lepší orientaci mezi dvoutaktními oleji vytvořit následující tabulku:

https://drive.google.com/file/d/1ZWL4V_s9UtnMY_fZ7Rg9E4SvqmI7nghm/view?usp=sharing

Jsou v ní všechny základní identifikátory dvoutaktních olejů důležité pro jejich vzájemné srovnání. Vyvození nějakých závěrů bych snad přenechal někomu zkušenějšímu. Na fóru jsem však vyčetl mnoho negativních zkušeností s Castrol Power 1 Racing 2T. Soudě dle jeho nízké teploty vzplanutí by se dalo říct, že klíčová je hlavně právě tato teplota(?).

Rovněž jsem zjistil, že Alfa 2T, olej "za málo peněz hodně muziky", který jezdím já, Azor a myslím i mhi, má docela nízkou kinematickou viskozitu (mm^2/s), přesto však téměř bez problémů. Možná kvůli vyšší teplotě vzplanutí ....?

̶P̶a̶v̶l̶ů̶v̶ ̶S̶h̶e̶r̶o̶n̶ ̶M̶2̶T̶ ̶b̶o̶h̶u̶ž̶e̶l̶ ̶n̶e̶b̶y̶l̶o̶ ̶m̶o̶ž̶n̶é̶ ̶n̶i̶k̶d̶e̶ ̶d̶o̶h̶l̶e̶d̶a̶t̶,̶ ̶v̶ý̶r̶o̶b̶c̶e̶ ̶n̶e̶p̶o̶s̶k̶y̶t̶l̶ ̶a̶n̶i̶ ̶b̶e̶z̶p̶e̶č̶n̶o̶s̶t̶n̶í̶ ̶l̶i̶s̶t̶.̶ (napsal jsem do DF Partners - bezpečnostní list mi zaslali, čili olej jsem doplnil)

Pokud vám v seznamu chybí váš olej, rád ho tam doplním. Věřím, že někomu to i k něčemu může být :)
Uživatelský avatar
Ba.betton
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 143
Registrován: pon zář 05, 2016 20:03:51
Bydliště: Vyškov

Zpět na Benzín a oleje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků