Stránka 1 z 1

Cinol M2T

PříspěvekNapsal: úte říj 27, 2009 13:41:41
od lamik
Už se to tu stokrát probíralo, ale má někdo zkušenost s tímto? http://www.cinol.cz/html_files/10_M2T.htm prý má aditiva proti zanášení. Cena asi 60Kč/litr. :shock:

Re: Cinol M2T

PříspěvekNapsal: stř říj 28, 2009 19:21:53
od llap
Za ty prachy má určitě nejen aditiva proti zanášení, ale má dokonce teflonovou složku kterou nabízí Horst Fuchs. Rozhodně nebrat, tedy pokud chceš dojebat motor, tak si TO kup.

Luk

Re: Cinol M2T

PříspěvekNapsal: čtv říj 29, 2009 10:35:07
od DAWID
kvality M2T olejů podle klasifikace:
APi TA - kdysi dávno tím bylo značeno M2T (nejhorší)
APi TB - současné M2T ( dá se použít ale nic moc )
APi TC - ( jaso FB ) - kvalitní minerální olej do 2taktů. ( vhodné )
APi TC - ( jaso FC ) - ještě kvalitnější minerální olej do 2taktů (vhodné)
APi TC+ - zbytečně vyhozené peníze stejně jako u čehokoliv na čem je psáno "syntetický" nebo to stojí víc jak 150-200kč/litr :-)

Re: Cinol M2T

PříspěvekNapsal: čtv říj 29, 2009 10:35:45
od DAWID
ten cinol na který posíláš odkaz je APi TB - takže si to přeber sám :-)

Re: Cinol M2T

PříspěvekNapsal: ned lis 01, 2009 21:17:40
od martin110r
No pozerám, že kŕmim Babettu dobrým olejom. Som sa dozvedel, že používam API: TC (JASO FC). Inak je to polosyntetika.

Re: Cinol M2T

PříspěvekNapsal: čtv kvě 27, 2010 22:12:50
od dukeII
a) Vliv teploty na výběr viskozity


Výběr vhodné viskozity oleje závisí na jeho provozní teplotě. Čím je provozní teplota vyšší, tím vyšší musí být viskozita použitého oleje (jinak by došlo k neúměrnému ztenčení mazacího filmu a zhoršení mazání). Proto musí být například jednorozsahový olej SAE 30 nahrazen olejem SAE 20 pokud dojde ke snížení provozní teploty a naopak SAE 40 nebo SAE 50 pokud dojde ke zvýšení provozní teploty.

b) Vliv zatížení na výběr viskozity


Vhodná viskozita oleje závistí na zatížení oleje. Čím je zatížení vyšší, tím je vyžadována vyšší viskozita oleje (vyšší viskózní třída ). Proto může být pro motor, pro který je předepsán normálně olej SAE 30 v režimu vysokého zatížení použit olej SAE 40 nebo SAE 50.

c) Vliv rychlosti na výběr viskozity


Se vzrůstající rychlostí vzájemného pohybu mazaných ploch se olej dostává obtížněji do mazacího prostoru a je z něj rychleji vytlačován. Čím je vzájemná rychlost pohybujících se ploch vyšší, tím musí být viskozita použitého oleje nižší. Proto například vysokootáčkové motory a převodovky vyžadují oleje s nižší viskozitou než nízkootáčkové.

Vlivy změny teploty, zatížení a rychlosti se mohou někdy kompenzovat. Zvýšení zatížení motoru může být kompenzováno zvýšením otáček motoru. Například při jízdě do kopce (vzrůst zatížení - nutná vyšší viskozita) je zařazen nižší rychlostní stupeň čímž dojde ke zvýšení otáček motoru (vzrůst rychlosti - nutná nižší viskozita). Nejvhodnější viskozita zůstává v tomto případě nezměněna a je jakýmsi kompromisem.

Některé oleje s vysokým viskozitním indexem (vícerozsahové oleje u kterých se změnou teploty dochází pouze k malé změně viskozity) dokáží zabezpečit dobré mazání i při větším rozsahu změn teploty, zatížení a rychlosti a proto jsou univerzálnější a mohou být využívány ve větším množství aplikací.

jinak je to produkt BP :-) ... ahol al.

Re: Cinol M2T

PříspěvekNapsal: čtv kvě 27, 2010 22:22:52
od dukeII
Pro jednostopá vozidla se používají následující výkonnostní třídy:

API TA / JASO FA Mopedy a jiné malé motory
API TB / JASO FB Skútry a jiné vysokozatížené malé motory 50 až 200 ccm
API TC / JASO FC Různé vysokovýkonné motory