Smutná zpráva...

Nové místo letního srazu - Babí Hora...

Moderátoři: IGI, milda, DRN, Pavel

Smutná zpráva...

Příspěvekod Jenda » pát lis 17, 2017 17:00:00

Obávané se stalo skutkem. Vápenky v roce 2018 nebudou. To ovšem neznamená, že letní sraz nebude. Bude, ale jinde. Důvod je jasný - fatální nezájem majitelů RS Vápenky. Když jsem tam dnes, (17.11.) volal, bylo mi jasně řečeno, že až do listopadu 2018 jest obsazeno, přesněji obsazeno svatbami. Tedy žádný termín volný. A to již v listopadu 2017, kdy jsem tam volal velmi brzy, činím tak zpravidla v lednu aktuálního roku, kdy se mají Vápenky konat. Podivné. Ostatně letos už to ochlazení zájmu ze strany provozovatelů RS Vápenky bylo znát a mnozí jste si toho jistě povšimli.
Pravda mrzí mne to, Vápenky měly být navždy kultovním srazem, ale asi tomu již tak nebude. Ve spolupráci s BKB Brno hledáme teď náhradní lokalitu. Ostatně pokud budete mít nějaký typ, klidně napište jak na Facebook BKB Brno tak sem. V úvahu přichází Plumlov, nebo i dokonce slovenská Stará Myjava (o 30 km dále než původní Vápenky, ale ta spíše jen hypoteticky) Věřím pevně že se nové místo podaří nalézt, ideální je východní Morava. Takže pište a uvidíme jak to v roce 2018 dopadne. Jinak navrhované jarní a podzimní srazy se pochopitelně nemění, místa a termíny budou jak na stránkách BKB Brno, tak zde s dostatečným předstihem vyhlášeny.
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Re: Smutná zpráva...

Příspěvekod DRN » pát lis 17, 2017 18:07:48

Co Olšovec v Jedovnici? Pořádávali jsme tam motosrazy a dobrý.
DRN
Mladší globální moderátor
Mladší globální moderátor
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned bře 01, 2009 13:12:07

Re: Smutná zpráva...

Příspěvekod ridchey » pát lis 17, 2017 19:00:09

mělo by to byt co nejvychodneji, a Jedovnice uz je dost daleko od SK.
sice je ze slovenske strany nemnoho ucastníků,ale zato jsou to skalnáci , kteří i na ty Vapenky to také nemaji zrovna za rohem.
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Smutná zpráva...

Příspěvekod Pavel » ned lis 19, 2017 22:02:28

Celý víkend jsem koukal na různé lokality, ale musím teda říct, že najít něco podobného Vápenkám je fakt těžký. Většina areálů je zcela nevyhovujících. Buďto příliš hodně chatek nebo absence hřiště, draho, atd... Možná se ale blýská na lepší časy, protože se mi podařilo objevit areál, který by se mohl stát kultovním. Rozhodil jsem na netu sítě a dnes se mi ozval jeden borec přímo z obce Starý Hrozenkov (hraniční přechod mezi Trenčínem a Uherským Brodem) a dal mi tip na areál Kord, kde bychom mohli svoji akci podnikat. Výhoda je, že tento areál není soukromý, ale patří obci a není to typické místo, kde by lidé, chápejte rodiny s dětmi trávili dovolenou, takže je velká pravděpodobnost, že bychom ten areál mohli získat jen pro sebe. Vše je jen na dohodu se starostou, který je prý na pohodu.

Cituji z jejich webu:
http://www.staryhrozenkov.cz/informace- ... ubytovani/
http://www.staryhrozenkov.cz/fotografie ... isko-kord/

Kapacita: 79 lůžek
Kord nabízí ubytování v hlavní budově, kde je k dispozici 42 lůžek ve dvou, tří a čtyřlůžkových pokojích se sprchovým koutem a WC.

V areálu RS KORD je také dřevěný srub Kamila s ubytovací kapacitou 11 lůžek - v přízemí dvou a čtyřlůžkový pokoj, v patře dvou a třílůžkový pokoj. V přízemí je kuchyňka, sprchový kout a WC -společné pro všechny pokoje.

Dále je v areálu zděná chata pro 6 osob – dva třílůžkové pokoje, kuchyňka, koupelna a WC.

Součástí areálu je 5 malých 4 lůžkových chatek, ke kterým náleží sociální zařízení (sprchy a WC) zvlášť pro muže a ženy.

Pro ubytované je k dispozici venkovní bazén a asfaltové hřiště.
Cena za ubytování 160Kč/os/noc/chatka, v hlavní budově 300Kč/os/noc

Areál nemá svoji stálou restauraci, jsou tam ale prostory pro stravování, pokud by to bylo domluveno předem s obcí. V chatkách jsou kuchyňky, tak si tam můžou lidé i kuchtit..120m od chatek je restaurace Motorest http://motorest-hrozenkov.cz/ , kde vaří jídlo až do 22h a kromě toho je tam benzínka (už žádné kanystry ssebou :) ). Fotbalové hřiště se nachází 150 metrů od chatek, rovněž na domluvě s obcí, jestli by nám tam dovolili pořádat soutěže.

Hned vedle chatek je hřiště, venkovní bazén a ohniště, kde se dají opékat buřty nebo grilovat.

Areál je mimo hlavní zástavbu, takže není problém tam dělat trochu větší hluk večer.

Je to zatím to nejlepší, co se mi podařilo najít. Dají se pořádat výlety na Slovensko, i do ČR.

Zde situační mapka areálu
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Když tak se proleťte N 48°57'37.36" E 17°53'2.94"

Co na to říkáte? Zkusíme to tam?
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: Smutná zpráva...

Příspěvekod ridchey » pon lis 20, 2017 0:48:19

stoji to za pruzkum
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Smutná zpráva...

Příspěvekod Grunt » sob lis 25, 2017 16:07:18

Kousek na jih je od Vápenek je Radějov (tam je autokemp), dál pak RO Mlýnky a na Slovenské straně zase RO Zlatnická dolina (tam je i hřiště i koupaliště). Ale pochybuju že celou oblast někdo pronajme pár šíleným Babeťákům. Je zapadlá díra na úpatí Bílých Karpat nutná podmínka?
Uživatelský avatar
Grunt
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 110
Registrován: ned črc 07, 2013 0:16:43
Bydliště: Morava

Re: Smutná zpráva...

Příspěvekod Pavel » ned lis 26, 2017 22:56:35

No, mohlo by to být i u tebe na zahradě, pokud jsi někde poblíž hranic :)

>grunt Je zapadlá díra na úpatí Bílých Karpat nutná podmínka?
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: Smutná zpráva...

Příspěvekod Grunt » pon lis 27, 2017 20:28:51

Naštěstí nevlastním žádnou zahradu. :wink:

Já jen že na Slovensku je spousta pěkných míst, nejen Bílé Karpaty. Pro změnu by zase mohli uspořádat něco bratři Slováci. A vůbec. Např. na Moped-Metalu se to takhle vůbec neřeší:

Prostě se ucpe půlka města spanilou jízdou, pronajme se nějaký menší okruh, na něj se přijede, závodí se, pochlastá se, požere se, počichá se vypálený dvoutaktní olej a jede se dom. Krásná jednodenní akcička jakožto letní sraz. Nějakou spanilou jízdu podél Dunaje (začátek někde v Blavě ráno, hlavně ne v Petržalce) s volitelnou a dobrovolnou návštěvou Kolárova (jestli ta fabrika ještě vůbec stojí) bych si klidně dal. Něco takového by soudruzi podtatranští uspořádat mohli.
Uživatelský avatar
Grunt
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 110
Registrován: ned črc 07, 2013 0:16:43
Bydliště: Morava

Re: Smutná zpráva...

Příspěvekod Pavel » pon lis 27, 2017 22:12:28

Myšlenka hezká, ale všimni si na netu, kolik lidí opravdu něco zorganizuje pro druhé. Kromě chlumětínských a hulínských orlů jen já s kolegy z BkB a jinak nikdo nic...Ok, možná ještě nějaké party lokálních nadšenců, o kterých nemáme zatím tucha, že existují, ale celkově jakákoliv snaha babeťťácké komunity je téměř nulová. Absolutní nezájem něco udělat pro druhé. Co vím o slovácích, tak tam nezorganizují už vůbec nic. Vím jen o jednom zoufalém pokusu Starce z Babettronu o prvním Babetta sraz uprostřed Slovenska na Gemeri, který skončil totálním fiaskem, kdy nedorazil vůbec nikdo a chudák měl navařené jídlo aspoň pro 30 lidí....

Proto pokud bys něco takového rád zažil, napiš do BkB a pošli svůj konkrétní plán a termín a třeba budeš mít štěstí a 1-2 lidi se k tobě přidají. My pravidelně jezdíme na nějaké projížďky. Akorát tohle není jednodenní, ale spíš 2-denní akce. Dojet do Bratislavy, do Kolárova a zpět by byl oříšek i pro mě na jeden den.
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: Smutná zpráva...

Příspěvekod ridchey » pon lis 27, 2017 22:17:04

nerad te zklamu, ale na jakemkoli srazu se slovenska strana snazi domluvit uz několik let a výsledek je ten, ze tech několik ochotných radeji prijelo na Vapenky, protože tam u nich nebyl nikdo, kdo by celou věc nejak zastitil. Ale třeba nekdy v budoucnu se to podari, protože několik skvělých babetaku ze slovenske strany znam a tak nejaka nadeje snad je :-)
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Smutná zpráva...

Příspěvekod ridchey » pon lis 27, 2017 22:22:00

Jinak co se tyce arealu, tak je nadejna i ta Babí hora.
v minulosti tam měli také motorkarsky sraz a tak par babetaku bude asi podle nich slaby čajíček, taky je to trochu odlehle od civilizace a tak by jsme nemuseli mit problém. Plac na nejakou tu sranda soutez tam taky je. Vykoupat se tam da taky.
A není to takova prdel světa jak ten Hrozenkov. Jsem pro to, udelat vylet autem a udelat pruzkum.

http://www.camping-babihora.com/ubytovani.html
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Smutná zpráva...

Příspěvekod Pavel » pon lis 27, 2017 22:47:30

Už jsem psal na BkB, že areál Babí hory není vhodný pro naši akci. Majitelé vyžadují pro rezervaci složení zálohy 50% předem při ubytování v chatkách, takže na to se většina lidí vykašle, protože co jsem tak zjistil z Vápenek, tak docela dost lidí se rozhoduje na poslední chvíli a podle počasí. Vzhledem k tomu, že dorazí tak 30-40 lidí max, tak areál bychom sdíleli s veřejností, tzn. žádné popojíždění s Babettami se nekoná (ani večer) už kvůli malým dětem a možného spálení o výfuk. Není tam prostor pro konání "vápenkového klání" (nemají tam žádné hřiště, rovnou travnatou plochu). Jediné, co by tam šlo odjet, tak pomalostní disciplína na 10-20metrů někde na chodníku k chatkám. Stačí se podívat na mapy.cz nebo na google satelitní snímky, sklon terénu a hned máte představu, že to je areál vhodný akorát tak maximálně na to udělat víkendovou chlastačku v místní hospůdce.

Berte to jen jako můj názor. Strávil jsem celý víkend hledání vhodných areálů na pomezí ČR a SR a pokaždé tam bylo nějaké ALE. I tento areál se mi nezamlouval a nikomu nevnucuju, že Starý Hrozenkov je nejlepší. Každopádně pokud chcete jiný areál, tak urychleně kontaktujte Jendu, protože ten se chystá, že bude volat do Hrozenkova a dělat rezervaci.
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: Smutná zpráva...

Příspěvekod Grunt » úte lis 28, 2017 21:00:51

Ok, ok. Tož Karpaty teda.
Uživatelský avatar
Grunt
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 110
Registrován: ned črc 07, 2013 0:16:43
Bydliště: Morava

Re: Smutná zpráva...

Příspěvekod Jenda » stř lis 29, 2017 0:13:22

Pokud se mohu vmísit do diskuse, jak Starý Hrozenkov, tak Babí Hora mají svoje pro a proti. Starý Hrozenkov je zřejmě místo, kde bychom mohli mít celý areál pro sebe, to je ale na 100% nezaručeno. Může tam být letní tábor, nebo školení. Místo je to odlehlé, což je dobře a pro kolegy ze SR ideálně přístupné, mají to doslova přes kopec. Cena je kulantní, za chatku 160,- peněz, budova je asi za 300,- Navíc je v místě pumpa, takže odpadají kanystry. Stravování sice není v místě, (restaurace přímo v campu je sezónní) ale kousek opodál (cca 150m), což by snad nevadilo. Hřiště tam je ale asfaltované, což může být při pádech při soutěži dost problém. Jinak je to ideální místo pro romantiky, je to až na samém konci ČR. Vede tam dobrá trasa (pro západní účastníky). Ze Slavkova cca 65 km po Route 50, nedá se zabloudit. Mezi negativa této cesty ale patří dlouhá doba jízdy po hustě frekventované a často přetížené mezinárodní silnici. Notabene s kamionovou dopravou. Nehledě k tomu že majitelé Babett, a padesátek včetně, kterých je pochopitelně většina, se budou muset poprat s Buchláky. Tyto kopce jsou mezi motorkáři pověstné. Problém nevidím v tom sklonu (není to snad přes 7-8%), ale v délce stoupání a hustém provozu. Ve vzdálenosti z Brna problém není. Podle mapy je to asi o 7,5 km dále než do Vápenek. To platí pro ty, co přijíždějí ze západu pochopitelně.
Babí Hora
je na stejné trase jako Vápenky a to doslova. Pouze se přejede odbočka na Suchov, dojede se do Boršice a odbočí se doleva na Hluk. Až do Hluku se ale nejede. Po tomto sjetí z 54ky je to kousek, asi 2,5 km. Jeto tedy o něco blíže (tak 10 km) než do Vápenek. Pak jsou tu ale dost závažné problémy, co zde popsal Pavel. Kemp není malý, jen malých chatek je tam skoro 50, nepočítaje ostatní velké rodinné chaty, caravan stage a místa v budově. Takže tam zřejmě bude lidí jako máku. Pokud by se tam nějaké soutěže dělaly, bez pořadatelské služby by se to neobešlo, bude tam jistě hodně dětí a to je dost průser, kdyby se něco stalo. Na druhou stranu by to byla hezká popularizace tohoto malého motocyklu před početným diváctvem. Jinak místo je to velmi pěkné a opět kolegové ze SR to mají kousek (přechod Strání) a o dost blíž než na Vápenky. Ceny za malou chatku (2 lůžka) jsou opět kulantní a to 160,- za osoba/noc. Pak je tu ta rezervace. Musel by se toho někdo ujmout, komu by se posílaly peníze a vyřídit to rychle. To bychom museli tedy včas pořešit.
Takže přemýšlejte, koncem týdne bych měl volat do Hrozenkova, mohl bych zkusit i tu Babí Horu. Motosrazy tam měli, takže by asi nebyl problém. Pochopitelně nechci ovlivňovat veřejné mínění, obě destinace stojí (po zvážení pro i proti) u mne tak 50 na 50. Ostatně, záleží to jen na Vás kde to bude.
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Re: Smutná zpráva...

Příspěvekod Grunt » stř lis 29, 2017 11:07:49

Jenda píše:Mezi negativa této cesty ale patří dlouhá doba jízdy po hustě frekventované a často přetížené mezinárodní silnici. Notabene s kamionovou dopravou. Nehledě k tomu že majitelé Babett, a padesátek včetně, kterých je pochopitelně většina, se budou muset poprat s Buchláky. Tyto kopce jsou mezi motorkáři pověstné. Problém nevidím v tom sklonu (není to snad přes 7-8%), ale v délce stoupání a hustém provozu

Dodám že Buchláky se samozřejmě dají objet. Ale jinak by přejezd Buchláků na Babettě byla velmi zajímavá soutěžní disciplína. Vyhrál by ten kdo by dojel :D
Uživatelský avatar
Grunt
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 110
Registrován: ned črc 07, 2013 0:16:43
Bydliště: Morava

Další

Zpět na Letní sraz Babí Hora 2018

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron