Smutná zpráva...

Nové místo letního srazu - Babí Hora...

Moderátoři: IGI, milda, DRN, Pavel

Re: Smutná zpráva...

Příspěvekod Pavel » stř lis 29, 2017 20:59:46

Ježíš, vy naděláte s Buchlákama, jako by to byly Himaláje. Uznávám, že pro plně naloženou B207 se 100kilovým pořízkem v sedle se do bez pár příšlapů neobejde, ale jinak pro B210 to je levou zadní. Už jsem to jel s Kobym na B215 v plné polní, tzn. 125kg náklad a bez příšlapu. Kromě toho tama jezdím pravidelně každých 14 dnů do UH a je tam všude široký odstavný pruh, takže hustý provoz nevadí a pěkně si jedete ve vlastním pruhu. A jak píše Grunt, většina lidí zvolí stejně příjemnější kochací trasu přes různé Kotěhůlky a výlet na sraz si protáhne.

Trochu bych poopravil Jendu. V Hrozenkově je 150 metrů od areálu velké travnaté fotbalové hřiště, vše je jen o dohodě se starostou, jestli nám to hřiště na sobotu zarezervují.

A za další. Areál Kord se skládá z chatek a hlavní budovy. Pokud nás bude >30, tak si v klidu zaberem komplet chatovou oblast a budeme mít pro sebe ohniště, gril a venkovní bazén. Jestli bude nějaká akce v hlavní budově, budiž, nebudeme se nijak navzájem rušit. Žádné dětské tábory se zde nekonají. Tento areál není vhodný pro tábory, nýbrž na krátké víkendové pobyty, případně na školení během týdne.

Co se týče kempu Babí hora, nejsou tam žádné prostory pro konání vápenkového klání. Takže kromě toho, že nás tam bude málo a většina budou rekreanti, tak bude nutné držet i nějaký noční klid, tzn. ve 22H večer už chodit po špičkách a žádné startování a tůrování Babett nehrozí. Za mě je tento areál spíše znouzecnost. Když se pro něj většinově rozhodnete, nevadí, přijedu i zde. Mě je to v podstatě fuk, myslel jsem ale, že chcete pokračovat v soutěžích a mít nějaké soukromí na bujarou veřerní akci ve stylu Vápenek 2017, což jinde, než v Hrozenkově nebudete mít.
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: Smutná zpráva...

Příspěvekod ridchey » čtv lis 30, 2017 10:49:20

plac na klani je na Babi hore dostatecny
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Smutná zpráva...

Příspěvekod Jenda » čtv lis 30, 2017 18:39:45

jak jsem říkal, nejde o Buchláky a zatím nepreferuju žádnou z obou destinací. Snažím se mystet tak nějak globálně. Starý Hrozenkov je dobrá lokalita, Babí Hora více, méně také. Pokud jde o mne, Buchláky vyletím s přehledem za tři, ale snažím se uvažovat jako dálkoví jezdci (a jakože na sraz jezdí), tedy:
Mnozí po příjezdu do Brna budou mít již za sebou cca 200 km, někteří i více. A před sebou ještě 110 km, z toho 65 - 70 km po hustě frekventované dálkové silnici s kamionovým provozem. Dělal jsem 300 a více km dlouhé trasy na Babettě 207 a později 210 v mládí a vím, co to obnáší. Např. při cestě do Rožnova p.R. (od nás 350 km) jsem toho měl ve finiši plný kecky. A to mi bylo o 25 roků méně. Pokud jde o mne, snažím se místům s živým provozem vyhýbat, v roce 2016 to v Chrlicích docela bolelo a oprava motorky stála nemalé peníze.
Dobře; Hrozenkov je výborná lokalita, o tom žádná. Babí Hora je o 25 - 30 km blíže než Hrozenkov, po celkem pohodové 54ce. A až na tři km po zcela stejné trase. Jsou tu (na Babí Hoře) snad jistá omezení, na která přijdeme definitivně až po průzkumu obou míst a dozvíme se zda to jde řešit. Pro cestu ze SR jsou na tom obě místa stejně. Jak říkám volat budu na obě. Záleží na Vás. Věc je stále otevřená a jak se rozhodnete, tak se rozhodnete, to musím respektovat já i Pavel. Rozhodně bych nechtěl, aby v komunitě kvůli tomu došlo k rozkolu, to bych si přál ze všeho nejméně.
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Re: Smutná zpráva...

Příspěvekod Pavel » čtv lis 30, 2017 23:47:19

ridchey píše:plac na klani je na Babi hore dostatecny


Můžeš zde prosím zaznačit do obrázku satelitního snímku kempu Babí hora ten plac na klání? Já netuším, kde by se tam dal najít cca 40 x 60m flek. Ty chatičky dole jsou ve stráni, to bílé bývá napuštěné vodou a vlevo ta louka vedle těch menších chatiček slouží pro stany.

Obrázek


Jinak Jendo, 9.12 jede BkB navštívit obě místa. Jestli tam do Hrozenkova budeš teď volat, tak jim řekni, že bychom se tam rádi přijeli podívat 9.12, jestli v tom areálu Kord někdo bude, aby nám ukázal chatky a jak to tam chodí. A pak dej vědět. Díky.
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: Smutná zpráva...

Příspěvekod ridchey » pon pro 04, 2017 23:38:19

bohate staci i 20x40 a to tam je a od toho tam jedeme, to ověřit :wink:
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Smutná zpráva...

Příspěvekod Pavel » stř pro 06, 2017 23:25:53

Pánové/dámy, kdybyste měl někdo zájem se přijet podívat na ty 2 výše uvedené areály, tak tuto neděli v 10h bude mít BkB sraz v kempu Babí hora a pak kolem 11h přejedeme do Starého Hrozenkova a projdeme si ubytovací kapacity. V obou areálech máme domluvené správce, kteří nám ochotně vše ukážou a domluvíme si podmínky. Poté budeme probírat pravidla 12h závodů v Motorestu Starý Hrozenkov (na benzínové pumpě). Pokud by někdo chtěl dojet, tak nechť mi napíše SZ a vyměníme na sebe kontakt.
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: Smutná zpráva...

Příspěvekod Pavel » ned pro 10, 2017 20:28:36

Dnes navštívil Babetta klub Brno obě lokality a jednoznačně jsme se shodli na kempu Babí hora. Něco jsem nafilmoval, později bych to mohl vystavit na YT. Areál je vhodný pro konání našeho srazu ve stylu, jak jsme zvyklí. Jediná odlišnost oproti Vápenkám bude nutnost si zaplatit rezervaci za chatky v předstihu. Ty větší 4 chatky jsou luxusněji zařízené než na Vápenkách. Obyvák s kuchyňkou a nahoře 7 míst pro spaní. To vše za 1800/noc/chatu.

Místo na soutěže by se tam našlo, personál vstřícný, možnost postavit stan tam je také. Restaurace se přizpůsobí dle domluvy.

Areál ve Starém Hrozenkově se pro naše účely moc nehodí. Za prvé je samotná cesta přes ty kopce v hustém provozu, což i já po dnešku uznávám, že by to mohlo být pro některé nevyježděné Babeťáky o hubu. Za druhé nedá se úplně dorazit s Babettami k těm chatičkám u bazénu a největší zklamání bylo v Motorestu, kam jsme chtěli zajít na oběd. Kyselé obličeje personálu, když jsme chtěli zdrcnout 2 stoly k sobě (bylo nás 7) a když jsem řekl personálu, že bychom tam chtěli zůstat do večera, tak jsme zaslechli v kuchyni, jak si tam povídají, že to jako ne, že jim tam zaberem stoly na celé odpoledne a že od každého z nás vytřískají max dvě stovky. Tak jsme se naštvali, zvedli kotvy a přejeli do jiného podniku o 5 km dál.

Takže já si osobně myslím, že pokud by někdo nepřišel se supr tipem, tak máme lokalitu jasnou pro příští sraz.
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: Smutná zpráva...

Příspěvekod Grunt » pon pro 11, 2017 0:18:08

Pavel píše:Místo na soutěže by se tam našlo,

Jestli tak nutně potřebujete hřiště (jakože ten plácek za dřevěnýma chatkama mi přišel dostatečný, ale je pro karavany na to bacha), co to hřiště TJ Sokolu Boršice? Dokonalá rovinka vtesaná do svahu a na hřbitov taky kousek.
Uživatelský avatar
Grunt
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 110
Registrován: ned črc 07, 2013 0:16:43
Bydliště: Morava

Re: Smutná zpráva...

Příspěvekod Pavel » pon pro 11, 2017 0:28:46

V Babí hoře se dá najít flek na soutěže. Je to jen o domluvě s majitelem, ať dobře namapuje karavany na jejich plac.

Jinak zde najdete video. Není to nijak extra sestříhané, jen jsem v podstatě slepil vše, co jsem nafilmoval dohromady. Ale už si uděláte představu o obou areálech.

Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: Smutná zpráva...

Příspěvekod Jenda » pon pro 11, 2017 23:37:17

Video jsem shlédl, nevypadá to špatně. Je to především levnější, když si uvědomím, že naposledy na Vápenkách chtěli za obyčejnou chatku 350,-/noc. Dobré je ti to, že cesta na Babí Horu je téměř shodná s cestou na Vápenky, tedy i o něco kratší, horská prémie v Suchově odpadá, jede se stále po 54ce jen do Boršic, kde se odbočí a pak už je to jen kousek. Ostatně, Buchláky by asi nebyly pro beginery to pravé ořechové. O poměrně velké dálce do Hrozenkova nemluvě. Dopadlo to poměrně dobře a jsem tomu rád. Osobně nepředpokládám, že bychom našli již něco lepšího. Takže toto vlákno nechám doběhnout a od ledna 2018 bych ve stejném svazku "Letní sraz 2018" otevřel nové "Babí Hora 2018", kde už se bude psát o normálních přípravách na sraz, jako k tomu bylo kdysi u Vápenek. Toto vlákno (Smutná zpráva) bych v lednu 2018 uzamkl a nechal jej již pouze ke čtení. Doufám tedy, že to letos vyjde.
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Re: Smutná zpráva...

Příspěvekod Grunt » úte pro 12, 2017 21:15:53

Jenda píše:jede se stále po 54ce jen do Boršic, kde se odbočí a pak už je to jen kousek. Ostatně, Buchláky by asi nebyly pro beginery to pravé ořechové.

Co furt máš s těma Buchlákama? Takhle zase budeš muset projet kopce v Žďánickém lese a vyjet Stražovický kopec. Prostě pokud tam někdo neprokope tunel a nebo ty kopce nějak neobjedeš, stejně se jim nevyhneš.
Uživatelský avatar
Grunt
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 110
Registrován: ned črc 07, 2013 0:16:43
Bydliště: Morava

Re: Smutná zpráva...

Příspěvekod Jenda » úte pro 12, 2017 23:37:22

To vcelku souhlasím, kopce tam jsou, někdy docela výživný. Ale na druhou stranu, jsem se tady nepotkal nikdy s kamionem a provoz je tu o hodně klidnější. O motorkářích na Buchlákách nemluvě, to je kapitola sama pro sebe. Na kyjovský silnici je to v pohodě a pokud je večer, jedu po tý silnici skoro sám. A navíc na Babí Horu je to o hodně blíž, než do Hrozenkova.
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Předchozí

Zpět na Letní sraz Babí Hora 2018

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník