Bude, nebo nebude?

Připravovaný letní sraz 2019...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Bude, nebo nebude?

Příspěvekod Jenda » ned led 27, 2019 16:17:18

Jak víte, situace kolem letního srazu je složitá. Zda bude, nebo nebude, záleží na každém z nás. Tedy pište sem svoje připomínky a hlavně návrhy. Tedy:

1. Sraz by měl být na Moravě.
2. Lokace poblíž hranic se SR je ideální.
3. Mělo by být v místě dobré ubytování a stravování.
4. Možnost uspořádání soutěžního odpoledne je vítána.
5 Nemělo by tam být draho.

Uvidíme, zda se povede někdy Vápenky nahradit. Já stále pevně věřím, že ano. Ostatně letní sraz už má natolik dlouhou tradici (od roku 2007) a byla by velká škoda ji opustit.
Případné informace o srazu bude možno najít a pochopitelně se i na tento dotázat, na facebooku BKB Brno.

Poznámka:
Už sem můžete normálně psát a zakládat vlákna, pokud to bude třeba. Pokud by něco nechodilo, dejte vědět na jenda(zavináč)speaker.cz
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Re: Bude, nebo nebude?

Příspěvekod Pavel » stř led 30, 2019 16:31:46

Aktuální info je, že kolegové z BkB jedou tuto neděli za Hlavatým se mrknout na ten sklípek, o kterém vloni hovořil, že by to mohla být dobrá základna pro budoucí srazy. Takže více budeme vědět až začátkem příštího týdne. Pokud to neklapne, tak je to se srazem dosti nahnuté, protože jsme zvažovali všechny lokality, kde se srazy v minulosti pořádaly, ale nejsou schopni vyhovět našim požadavkům buď na ubytování nebo na jídlo či obojí. Aby bylo jasné, tak se zvažovalo opět o Babí Hoře (problémy se stravováním), dále Plumlov (v našem termín je tam koncert), dále koupaliště Křtiny (pouze stany, jídlo formou bufetu). O dalších lokalitách nevíme, případně by to bylo příliš drahé si to pronajmout jen pro sebe.
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: Bude, nebo nebude?

Příspěvekod Pavel » pon úno 04, 2019 13:59:37

Kolegové Babeťáci,

o víkendu kolegové z BkB navštívili lokalitu Šardice a ta se zdá být velmi vhodná na náš sraz. Je to izolované místo na okraji obce mimo zástavbu, takže bychom nikomu nevadili při nočním juchání a tůrování motorů. Rovněž je tam 15 2-lůžk. pokojů se sociálkami. Na stany je tam místa dost. Není tam ale bazén, takže bohužel žádné koupání nebude. Areál pojme cca 50 lidí. Více by šlo také, ale už by to bylo na úkor komfortu (židle, málo WC, atd..)

Obrovská výhoda tedy je, že by to byl areál dedikovaný pouze pro nás. S nikým jiným bychom nesdíleli prostory a jsme mimo zástavbu, tak nikoho nebudeme rušit.

Jediný problém je v tom, že by si musel vzít někdo na starost ubytování, občerstvení. Tím se myslí registrace lidí na ubytování, složení peněz (na účet), nadimenzování jídla (pro registrované), pití, zábavu. Máme na areál předběžnou rezervaci a momentálně v klubu probíhají debaty, jak to uchopíme z finančního a organizačního hlediska. Tak vyčkejte. Jakmile budeme mít přesný plán, tak ho tu zveřejníme.

Vypadá to předběžně asi tak, že se na tento sraz bude nutné registrovat předem a složit zálohu na ubytování. Ti, kteří to neudělají a dorazí až v den srazu, tak zaplatí o něco větší poplatek za ubytování, než ti, kteří se přihlásili včas. Vyšší poplatek pokryje zvýšené úsilí spojené s obstaráním jídla a ubytování pro neregistrované.

Sraz by se měl podle mého názoru stát tradiční akcí, se kterou budou lidé muset počítat dopředu a bude tam pro ně zajištena skvělá zábava, program a jídlo. Už nikdy nebude situace, že nám v 9 večer zavřou restauraci, není co pít, jíst, apod...

Nebudeme se bránit lidem, kteří přijedou jen tak na otočku na čumendu. Tito lidé budou muset nově ale zaplatit nějaké symbolické vstupné. Tak to je ostatně na každém srazu, na kterém jsem vloni byl. Všude mě zkásli při příjezdu.

Takže vyčkejte, až něco kloudného vymyslíme, tak to tu nasdílíme.
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: Bude, nebo nebude?

Příspěvekod Pavel » čtv úno 07, 2019 13:07:36

Potvrzuji, že se letní sraz bude konat v obci Šardice v termínu 19-21.7. Více podrobností doplníme postupně, ale již nyní si můžete začít plánovat dovolenou na ten termín.

Více viz
https://www.facebook.com/events/395260011231407/
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: Bude, nebo nebude?

Příspěvekod Pavel » pon čer 10, 2019 17:51:26

Upozorňuji, že se blíží sraz Šardice a každý, kdo chce dorazit, by se měl zaregistrovat a složit poplatek za pokoje nebo za stan. Kontaktujte nás proto neprodleně.

Pokyny pro platbu viz
https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5D8FCDFF

https://www.facebook.com/events/395260011231407
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: Bude, nebo nebude?

Příspěvekod ridchey » stř čer 19, 2019 18:36:09

Aktuálně zbývají pouze 4 pokoje po dvou lůžkách
pro rezervaci kontaktujte přímo mne.
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Bude, nebo nebude?

Příspěvekod Pavel » pát čer 21, 2019 9:45:34

Zde najdete podrobné info o srazu http://babettaklubbrno.cz/sardice2019.html
Těšíme se na setkání.
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: Bude, nebo nebude?

Příspěvekod Pavel » čtv srp 01, 2019 12:49:42

Musím se vyjádřit k tomuto srazu.

Sraz se nakonec vydařil díky obrovské píli pouhých 2 lidí z Babetta klubu Brno. Účastníci měli unikátní příležitost se naučit hodně o Babettách (byly tam 2 prezentace) a navštívit největší firmu na ND Babett v ČR - Motomax. Nicméně já osobně už další ročník srazu organizovat nebudu, protože ve dvou lidech je to fakt o zdraví. Než se objevil Babetta klub Brno poprvé na srazu Vápenky, byl to cca 6 let sraz, kde dojelo maximálně 3-7 lidí. My z BkB jsme sraz na internetu zpopularizovali tak, že se pak začalo sjíždět pravidelně 40-50 lidí z okolí a každý ročník byl úplně supr.

Dříve se na organizaci srazu podílel celý Babetta klub Brno, tzn., že třeba 10 lidí něco zařídilo a pak ten sraz měl úroveň. Jenže letos náš klub po jeho zoficiálnění opustila většina členů, takže jsme sraz zorganizovali jen ve 2 lidech a bylo to největší nasazení v mém životě. Nikdo nám s tím nepomohl. Ani samotní účastníci srazu, že by přiložili ruku k dílu, když viděli, jak jsme tam kmitali 18h vkuse každý den. Pravidelní účastníci z blízkého okolí, kteří léta jezdili na Vápenky, letos nedorazili, spousta klubů v okolí sraz sabotovala naschvál (viz dále). Zachránila nás defakto velká skupina lidí, kteří přijeli ze Severní Moravy od Bílovce a od Ostravy, jinak by to byl sraz míň než 20 lidí. Na srazu jsme zjistili, že se na nás domluvilo několik lidí, že nás tam přijedou vytrolovat a naštvat. Nakonec jsme díky tomu odhalili spletitou síť několika lidí a klubů, které měly vážný zájem náš klub zničit a přetáhnout si některé lidi z klubu do svého klubu. Bohužel si ale neuvědomují, že útočí na poslední srdcaře, kteří byli schopni ještě něco zorganizovat pro širokou veřejnost a znechutit jim to natolik, že už nic dalšího nebudou chtít pořádat.

Loňský sraz Babí hora jsme sice jako BkB pomohli také zorganizovat tenkrát ještě v plném počtu členů (hodně jsme se nacestovali po různých lokalitách kvůli tomu, abychom našli nějakou další důstojnou lokalitu za Vápenky), ale vzhledem ke 12h závodům v Kopřivnici jsme už neměli čas ani sílu připravit pro ostatní nějaký program na Babí hoře a i když jsme to předem avizovali, že se bude jednat pouze o přátelské setkání fandů kolem Babett bez nějakého programu, spousta lidí pak sraz pomlouvala, že to byl prý totální propadák, a tak už ani na letošní sraz Šardice nedorazili, protože si mysleli, že to bude pokračovat v podobném duchu. Nevím, co je na tom pravdy, já si pamatuji akorát, že nás hodně zklamala místní restaurace, která na nás udělala podraz a v sobotu si tam udělali uzavřenou společnost.

Za další, v posledních letech šly Babetty hodně do módy a nyní se doslova roztrhl pytel s různými srazy a expedicemi. Je běžné, že během nějakého srazu běží někde paralelně další 1-2 Babetta srazy, takže toho je tolik, že by to už ani člověk nestíhal objíždět. A tak se každý nasytí dost ve svém okolí a přestane jezdit na srazy, které jsou dál. I to vysvětluje, proč na sraz Babí hora a Šardice přijelo míň lidí. Pro zajímavost se Šardicemi běžel paralelně sraz Babetto party (kousek od Pelhřimova, Jindřichova Hradce), kam dorazilo cca 80 strojů soudě podle výsledkové listiny ze závodů. Tyto "konkurenční" srazy mají jedno společné a to, že je organizuje vždy nějaká skupina lidí u sebe na vesnici. Takže mají pronajatý levně (ne-li zdarma) areál (většinou fotbalové hřiště), kde je k dispozici veškerá infrastruktura a příprava srazu zabere úplně minimum práce. My jsme byli nuceni hledat nějaký privátní rekreační areál, penzion, kde jsou nejen vysoké ceny, ale také spousta omezení, a tak jsme si toho vždy museli ssebou natahat hodně - smykat to vše auty, dodávkami. A když se vše nesní, tak to pak zůstane vše pořadatelům, kdežto na vesnickém srazu se bečka hodí do hospody a tam se dočepuje pivo, apod. Oblíbený sraz Chlumětín je zářným příkladem vesnického srazu, kde se zapojí asi 20 chlapů z dědiny a dají dohromady něco, co my nemáme šanci udělat při podmínkách, jaké máme.

Obávám se tedy toho, jak postupně klesala popularita tohoto speaker fóra, tak to stejně tak dopadlo i s legendárním srazem, že už se toho prostě nikdo nechce ujmout a zbývající srdcaři už nemají sílu v tom dále pokračovat. Pokud příští rok něco na vlastní pěst nedomluví poslední mohykán Ridchey, tak se obávám, že sraz Šardice 2019 byl poslední oficiální sraz tohoto fóra.
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: Bude, nebo nebude?

Příspěvekod korado70ccm » čtv srp 08, 2019 23:03:09

Pavle promiň ale to co tady píšeš o tom jak SME se domluvili vás zničit je fakt mě věř totální kravina a to že nesouhlasím s některými tvými názory je určitě pravda a proto ti to píšu oficiálně a jestli se někdo na něčem domlouval tak určitě ne s náma a to co má s vámi Martin je vaše věc a jinak na naší obhajobu mi nikoho nikam nepretahly přišel sám.
korado70ccm
Začátečník...
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát úno 23, 2018 21:30:23

Re: Bude, nebo nebude?

Příspěvekod Pavel » sob srp 10, 2019 7:19:05

Však já tě do jednoho pytle neházím.Jisté ale je,že mě upozorňovalo několik lidí ještě před srazem a pak i po, že se na nás něco chystá/chystalo.A to se mi na srazu i po něm v té živé diskuzi potvrdilo.Takže za mě konec s jakýmkoliv pořádáním nějakých srazů, závodů,apod... Je to pro mě uzavřená věc.
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: Bude, nebo nebude?

Příspěvekod sewa » úte srp 13, 2019 6:23:45

Pavle můžeš se rozepsat o té spletite sítí lidi a klubu co sabotovali sraz nebo co chtějí zničit klub? Docela mě zajma koho tím konkrétně myslíš.
sewa
Právě začínám...
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte úno 16, 2016 15:17:31
Bydliště: vamberk

Re: Bude, nebo nebude?

Příspěvekod Pavel » stř srp 21, 2019 13:51:52

>sewa.

konkrétní nebudu. Došlo to už tak daleko, že nám bylo vyhrožováno soudy. Stáhli jsme veškeré prohlášení, nestojí nám to za to řešit situaci na krev. A pokud tě zajímá, kdo se chce soudit, zeptej se svých přátel, oni ti to rádi řeknou. Však jste mezi sebou všichni propojeni.

Na tebe mám 2 věci.
Za prvé tvoje prezentace na FB. Ani jsi tam nemusel nic psát, stačilo si všímat, jaké příspěvky v té rozostřené diskuzi likuješ a bylo nám jasno, na čí stranu se stavíš a s kým pečeš...
Za druhé nejsem člověk, který by ti diktoval, s kým se máš kamarádit a s kým ne. Jisté je, že pár tvých přátel jsou křiváci a bohužel pokud se s takovými lidmi kamarádíš, tak se tím pádem musíme distancovat i od tebe.

Za další okruh známých kolem Babett není zas tak velký. Lidi, s kterými komunikuješ nebo komunikuju já, je zhruba kolem 50, z toho valná většina jsou naši společní známí. Takže pokud se něco děje, tak se to prostě celkem rychle rozšíří mezi ostatní a můžeš zatloukat jak chceš. Lidé si mezi sebou prostě poví nebo dohodí, když se jim něco nelíbí. Proto vím, že se něco chystalo na Šardice, co nás mělo poškodit nebo přinejmenším hodně nasrat. A to se vám podařilo.

Za mě je to už uzavřená záležitost a už se k tomu nehodlám vracet. Je jasné, že se všem nezavděčíš a se všemi nelze být kamarád. Tím bych to ukončil.
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno


Zpět na Letní sraz Šardice 2019

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron