Babetta na silnici doklady

Vše o administrativě, ŘP, techničáky, převody a papírování okolo prodeje, ev. koupi stroje...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Babetta na silnici doklady

Příspěvekod 99spin » úte pro 07, 2010 13:39:38

Babeta je jednostopé vozidlo.
na pozemních komunikací tedy po silnici se muže jezdit v případě že máte Řidičák A neboli na motocykly
povinný ručení zelená karta
Technický průkaz malý
ŠPZ poznávací značka
Helma ze štítem nebo helma bez štítu nutné brýle
Pozor začali se prodávat také motolékarničky jediný problém je v tom že není ji kam strčit, u některých je to ale výbava tudíž povinné.
v případě že potřebujete udělat papíry tak tady dělají duplikáty
http://www.motomaxsro.cz/index.php?nast ... cz&klic=33
tady je pán Hlavatý
dost levně pak ji stačí přihlásit za 300kč Středočeský kraj nutnost mýt sebou všechny papíry v četně zelený karty.
STK dělá takzvaný opis motorky za 1400kč to znamená jakoby byla dovezena ze zahraničí musí projít kompletní prohlídkovou co není levné.
Je lepší to vše mýt protože nevíte na koho narazíte a pak se to s vámi veze- pokuty a body jednoduché jste účastníci silnice tudíž jezdíte po ní.
informace jsou pravdivý osobně sem tam dnes byl a ptal jsem se jak to je
také se ještě vždy mění zákony o pozemních komunikacích
také zvednete se a zajeďte se zeptat u vás na přihlašovaní vozidel. cena se muže lišit.
Uživatelský avatar
99spin
Právě začínám...
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte pro 07, 2010 11:56:20

Re: Babetta na silnici doklady

Příspěvekod dolly » pát úno 18, 2011 21:11:26

Na pozemních komunikacích s ní lze jezdit, pokud máte minimálně řidičák AM, nebo B
Je potřeba platit povinné ručení - tzn. mít s sebou zelenou kartu. Stojí to kolem 200Kč za rok
Babetta techničák nemá. Takže buď tolik známou kartičku, nebo duplikát TP od Hlavatého
SPZku Babetta nemá (alespoň starší typy). Po roce 1990 se snad dávali...ale to bych kecal.
Helma se štítem, nebo bez štítu s brejlema
Lékárnička myslím není v povinnej výbavě, ale je lepší si ji vozit! Musí bejt alespoň jedna náhradní žárovka a pojistka (která u babetty není). Dál taky reflexní vesta, nebo takovej ten popruh.

STK nemusí mít - stejně není kam vylepit samolepku. Přihlášená taky nemusí bejt.

Pokud se pletu, tak mě opravte.
Všechno to samozřejmě platí pro babettu bez SPZky. Už se to tu několikrát řešilo, že se nemusí přihlašovat.
Viz. taky viewtopic.php?f=8&t=55
Babetta 210, rok výroby 1985, nalítáno přes 13kkm, mrtě mašina - více zde
Uživatelský avatar
dolly
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 69
Registrován: stř črc 01, 2009 20:41:58

Re: Babetta na silnici doklady

Příspěvekod Dave842 » sob úno 19, 2011 14:25:48

To platí pro ČR nebo SR? Někde sem tu četl, že na Slovensku je povinná SPZ. O té reflex. vestě jsem fakt nevěděl. A tím popruhem myslíš takovej ten reflex. pásek? :)
Babettář Dave!
Uživatelský avatar
Dave842
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 249
Registrován: úte pro 14, 2010 19:43:39
Bydliště: Olomouc

Re: Babetta na silnici doklady

Příspěvekod dolly » sob úno 19, 2011 16:28:48

Platí pro ČR, taky jsem slyšel, že na slovensku musej mít SPZ. Takže kokoty ve vládě nemáme jen my...
Reflexní vesta je povinná na motorky. Právěže nevím, jak je to s babettou. Ale je lepší ji vozit. Já mám vestu. Dá se použít takovej reflexní popruh - koukni na odkaz. Tam to ten boreček na motorce má.

Povinná výbava na motorku: http://www.motorkari.cz/clanky/jak-na-t ... 15747.html
Babetta 210, rok výroby 1985, nalítáno přes 13kkm, mrtě mašina - více zde
Uživatelský avatar
dolly
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 69
Registrován: stř črc 01, 2009 20:41:58

Re: Babetta na silnici doklady

Příspěvekod lupusnek » čtv pro 06, 2012 22:38:32

Zdravím borci jak tak na to koukám tak když by jsme slovíčkařili tak podle litery zákona musí mít reflexní vestu, nebo jiný reflexní doplněk, všechny vozidla která jsou v České republice REGISTROVÁNA, pokud vím tak v ČR se babetky neregistrují, a co se týče pojistek u babety (myslím elektrosoučástky) tak povinností je mít u sebe od každé pojistky, která je na vozidle použita, jeden kus jako náhradní, co se týče žárovek tak motocykly už náhradní mít nemusí.
lupusnek
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv črc 22, 2010 21:56:36

Re: Babetta na silnici doklady

Příspěvekod bohuš » čtv pro 06, 2012 23:07:21

pánové nevím,proč řešíte takové ptákoviny,co sebou vozit a co ne. sami policajti neví,co k babettě patří a co musíš mět sebou. hlavně mět řidičák,zaplacenou pojistku a aby svítila světla. a co se týká jízdy do zahraničí,tak to musíš respektovat předpisy země,ve které se nacházíš a není zrovna nejlepší se popřípadě s policajty hádat.taky byste mohli jít domů po svých a s pěknou pokutou. já osobně sebou vozím náhradní svíčku+samozřejmě klíč na svíčku,nějaký šroubovák,náhradní přední žárovku.to je vše a nikdy žádný problém.samozřejmě platné doklady.helma a brýle-to je povinnost. takže nepitvejte blbosti,nebo budete vozit i trjúhelník na prdeli!!
bohuš
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 53
Registrován: pon úno 20, 2012 16:49:25

Re: Babetta na silnici doklady

Příspěvekod bohuš » čtv pro 06, 2012 23:08:35

jo a ty reflexní vesty? záleží na každem jedinci,jestli si ju veme,nebo ne,ale povinnost to není!!
bohuš
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 53
Registrován: pon úno 20, 2012 16:49:25


Zpět na Papíry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků