na Babettách k moři - lze legálně?

Vše o administrativě, ŘP, techničáky, převody a papírování okolo prodeje, ev. koupi stroje...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

na Babettách k moři - lze legálně?

Příspěvekod Pavel » stř pro 05, 2012 19:36:08

Zdarec,

mohl by mi tady někdo fundovaný odpovědět, zda můžu s Babčou projet legálně Rakousko, Slovinsko a Chorvatsko? :)
Když se podívám do zelené karty, tak tam problém není, otázkou však je, zda by neměli poldové v některé zemi problém, že nemám RZ na mopedu.

Případný problém v Rakousku a Slovinsku by šel vyřešit objížďkou přes Slovensko, Maďarsko, ale Chorvatsko už objet nepůjde :)
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: na Babettách k moři - lze legálně?

Příspěvekod budulajs » stř pro 05, 2012 21:09:17

Rakousko projet nepůjde, tam mají i mopedy značky (malý červený) takže bez RZ vyloučeno. Kdysi jsem to zjišťoval protže jsem chtěl vzít Babettu do obytňáku jako vozidlo na nákupy a projižďky na místě pobytu. Nakonec jsem to vzdal, neexistence RZ je vyjímka kterou jinde nechápou takže mám ještě skútr, normálně na značkách.
Ovšem vize dlouhé cesty na Babettách je krásná, asi před 25 lety jela jedna skupina Babeťáků z ČR do Vladivostoku, vím jen že jeli, ale jak to dopadlo a případné podrobnosti nevím, snad jen že to byla skupina nějakých horolezců nebo tak něco.
Uživatelský avatar
budulajs
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 50
Registrován: stř říj 17, 2012 12:19:28
Bydliště: Brno

Re: na Babettách k moři - lze legálně?

Příspěvekod Pat » stř pro 05, 2012 21:24:14

A to proste nejde se na ne vykaslat s tou poznavackou? Kdyz ji nemusis mit u nas, tak co by te to melo zajimat jinde...
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: na Babettách k moři - lze legálně?

Příspěvekod PetrT30 » čtv pro 06, 2012 14:31:30

A to je to co právě nesmíš. Pokud jedeš do cizí země musíš respektovat jejich zákony. Netýká se to jen babett, ale všeho.
- B@BeTT@ 210 moje
- B@BeTT@ 207/500 moje =prodaná=
- B@BeTT@ 210 renovace
- B@BeTT@ 207/300 renovace
Uživatelský avatar
PetrT30
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1186
Registrován: stř říj 29, 2008 20:21:41

Re: na Babettách k moři - lze legálně?

Příspěvekod Pat » čtv pro 06, 2012 15:38:34

No jo, ale kdyz proste u nas ze zakona nemusim mit poznavacku tak mu to dolozim a je to. Prece nebudu kvuli tomu na jejich urade vyrizovat znacku, to je trochu nelogicky...
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: na Babettách k moři - lze legálně?

Příspěvekod Ivo » čtv pro 06, 2012 15:45:02

PetrT30 píše:A to je to co právě nesmíš. Pokud jedeš do cizí země musíš respektovat jejich zákony. Netýká se to jen babett, ale všeho.


na první pohled souhlas, ale přece pokud člověk umí trochu německy ( tedy trochu dost ) tak oni by měli zase respektovat naše zákony pro motorová vozidla - jsme přeci v EU.

Tolik alespoň teoretický předpoklad rovnocenných vztahů :-))

Takže podle mne to tak jednoznačné není, ale na místě samém samozřejmě platí pouze ověřené doklady anebo výklad policajta. Pokud by člověk měl u sebe nějaký potvrzený dokument ideálně přeložený do němčiny, tak by mu měli dát pokoj. Ale je to jen taková malá úvaha, podle mne zásadní k tomu musí sdělit Automotoklub ČR, ten zná i mezinárodní dohody - tam bych dotaz směřoval a pak bych požádal o info i sem ....my už jsme totiž uvažovali o převozu 2 Babett na paletě kamionem do Itálie a pak o prázdninách s větrem ve vlasech :-)) Letos jsme to ale raději dali Hondou a musím napsat, že těch 900 km do Benátek, které jsme dali za 12 hodin bych teda na Babettě jet nechtěl - to bych měl tu zadní sedací plochu jak :twisted: :twisted: :twisted: :mrgreen:
Stručně - B 207 + 2x B210 + B 225 (1982,1985,1989,1990) a z aut jedině Honda :-)
Uživatelský avatar
Ivo
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob črc 31, 2010 8:58:32
Bydliště: Ostrava + Hlučín

Re: na Babettách k moři - lze legálně?

Příspěvekod Pavel » čtv pro 06, 2012 15:46:00

Tak jak tedy?
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: na Babettách k moři - lze legálně?

Příspěvekod Ivo » čtv pro 06, 2012 15:47:22

napsat na Automotoklub ČR a pak nezapomenout dát info sem :-) díky předem, taky se těšíme ...na léto
Stručně - B 207 + 2x B210 + B 225 (1982,1985,1989,1990) a z aut jedině Honda :-)
Uživatelský avatar
Ivo
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob črc 31, 2010 8:58:32
Bydliště: Ostrava + Hlučín

Re: na Babettách k moři - lze legálně?

Příspěvekod Ivo » čtv pro 06, 2012 15:49:50

Pavel píše:Zdarec,mohl by mi tady někdo fundovaný odpovědět, zda můžu s Babčou projet legálně Rakousko, Slovinsko a Chorvatsko? :)Když se podívám do zelené karty, tak tam problém není, otázkou však je, zda by neměli poldové v některé zemi problém, že nemám RZ na mopedu.


....možná je ta odpověď už v samotné Zelené kartě - to je přeci mezinárodní doklad a pokud tam ta SPZ není, tak tam prostě není. Pak stačí ukázat že mi sedí číslo rámu, které je na té zelené kartě s číslem na Babettě a měli by nám dát pokoj - že to má logiku ?
Stručně - B 207 + 2x B210 + B 225 (1982,1985,1989,1990) a z aut jedině Honda :-)
Uživatelský avatar
Ivo
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob črc 31, 2010 8:58:32
Bydliště: Ostrava + Hlučín

Re: na Babettách k moři - lze legálně?

Příspěvekod PetrT30 » čtv pro 06, 2012 15:56:06

logiku to má ..... jenže ...... ani policista u nás kolikrát neví, že babetta nemusí mít SPZ a že babetta nemá pojistky, že je tedy nemusíš vozit atd.
Už vidím jak toto vysvětluju nějakému skopčákovi u pangejtu :)
Chtěli jsme jet na grossglockner :D
- B@BeTT@ 210 moje
- B@BeTT@ 207/500 moje =prodaná=
- B@BeTT@ 210 renovace
- B@BeTT@ 207/300 renovace
Uživatelský avatar
PetrT30
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1186
Registrován: stř říj 29, 2008 20:21:41

Re: na Babettách k moři - lze legálně?

Příspěvekod Ivo » čtv pro 06, 2012 16:01:40

no jo no, chytrého policajta s nadhledem najít - to je tak 1 : 1000 a to je podle mne určitě nějaký Babetista zaměstnaný u nich :-)) A ten Gro3glockner- to nevím , nevím, jeli jsme to autem - tedy Hondou a je to teda fakt kopec ! :-)
Stručně - B 207 + 2x B210 + B 225 (1982,1985,1989,1990) a z aut jedině Honda :-)
Uživatelský avatar
Ivo
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob črc 31, 2010 8:58:32
Bydliště: Ostrava + Hlučín

Re: na Babettách k moři - lze legálně?

Příspěvekod Pavel » čtv pro 06, 2012 16:08:27

S Babettou není problém vyjet pořádné krpály typu 16% stoupání a 2000km k moři a zpět není také žádná vzdálenost. To je pro Babču zahřívací jízda, ani výfuk a olej se nemusí čistit/měnit :)

Napsal jsem na UAMK, tak snad odepíšou. Člen u nich nejsem.
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: na Babettách k moři - lze legálně?

Příspěvekod Pavel » čtv pro 06, 2012 20:36:43

Tak mi odepsali, ale moc z toho moudrý nejsem. Jsou třeba 3 doklady (osvědčení způsobilosti vystaví Motomaxsro), zelenou kartu mám a skupinu B s A1 (harmonizační kód 150) také. Pán tam trochu plete nový zákon o skútrech, co začne platit. To vím, že na 125 automatu do zahraničí nemůžu, že to platí jen v ČR. A pokud mám všechny doklady v pořádku, tak by neměl být problém. Takže asi můžeme. Uff :) Asi to risknu i bez RZ, nechce se mi jezdit kvůli dovolené u moře pak na technickou :)

===========================================
Jeho email.....

Dobrý den,

ze zákona je vydání RZ dobrovolné. Dále s sebou musíte vozit osvědčení o způsobilosti vozidla (náhrada velkého technického průkazu), zelenou kartu a řidičský průkaz pro danou skupinu. Rozšíření skupiny B (od ledna 2013) na třídu pro motocykly, však neplatí v zahraničí - tudíž pozor na toto. Pokud budete mít tyto veškeré dokumenty, tak by problém být neměl. Z poznatků řidičů však doporučujeme se vyhnout Maďarsku a volit raději jinou cestu třeba přes Slovinsko. Bezpečnější varianta je však zaregistrovat si motocykl na příslušném úřadě a nainstalovat si RZ, tyto RZ jsou menší než na normální motocykl (cca 11x8).


S pozdravem
Petr Vomáčka | Infoservis ÚAMK
ÚAMK, a. s. | Na Strži 9/1837
140 00 Praha 4 | Česká republika
tel: +420 261 104 333 | fax: 261 104 356
e-mail: infoservis@uamk.cz | internet: www.uamk.cz

=================
můj dotaz v emailu

Dobrý den,

jsme skupina lidí, kteří by rádi podnikli příští rok dobrodružnou cestu do Chorvatska na starých mopedech typu Babetta, Stadion, které nemají RZ. Zajímá nás, zda je legální projet Rakousko, Slovinsko a Chorvatsko bez problémů s policií právě kvůli chybějící RZ. Případně, pokud by byl problém v Rakousku nebo ve Slovinsku, tak je ještě varianta jet přes Maďarsko.

Co jsem se díval na zelenou kartu, ta v těchto státech platí.
Děkuji za info, případně radu, na koho se zkusit ještě obrátit.
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: na Babettách k moři - lze legálně?

Příspěvekod Pat » čtv pro 06, 2012 22:13:57

Takze pokud nemam v ridicaku A1 sem v riti? Protoze mam jenom Bcko... Takova cesta by mohla byt velice zajimava, aji bych do toho sel s vama, ale nevim co bude v lete, protoze ted dodelavam posledni rocnik na VUT a prazdniny sou zatim velkej otaznik...
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: na Babettách k moři - lze legálně?

Příspěvekod Pavel » čtv pro 06, 2012 22:20:37

>Pat
Jo, to já nevím jistě. Ale určitě by mělo jít si když tak vyměnit řidičák (přinejhorším naoko ztratit) a nechat si tam zapsat A1 s kódem 150.

Nebo si ověřit, zda na B můžeš v Rakousku, Slovinsku, Chorvatsku řídit moped automaticky.
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Papíry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků