Legálne jazdenie na SK

Vše o administrativě, ŘP, techničáky, převody a papírování okolo prodeje, ev. koupi stroje...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Legálne jazdenie na SK

Příspěvekod Peeteer » pon srp 18, 2014 20:12:02

Zdravím, chcel by som sa spýtať čo je potrebné k legálnemu jazdeniu na babettách na SK, pretože za posledných pár rokov sa toho pomenilo, možno sa mi to iba zdá ale som z toho domotaný.

Takže nejaká situácia : Kúpil som babettu ale nedostal som k nej nič, nemala ani poistku ani nejaké kartičky o spôsobilosti. Je možné ak by som chcel ju ísť okamžite poistiť a jazdiť alebo musím mať nejaký preukaz, a ak áno existuje nejaká firma na SK čo sa tým zapodieva ? Čítal som že v Čechám niečo také robia ale do zahraničia neposielajú, že mám poslať výrobné číslo a oni zistia či je na DI hlásená ako kradnutá, a keď zistia že áno ? Jasné že som ju neukradol ale za tých 30 rokov čo je už vyrobená sa toho mohlo stať.

A ešte existuje nejaká povinná výbava na babettu, tak prilba a okuliare to mi je jasné ale nejaké náhradné diely, lekárnička ......
Vopred ďakujem za odpovede.
Peeteer
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát srp 15, 2014 3:03:47

Re: Legálne jazdenie na SK

Příspěvekod Max11 » pon srp 18, 2014 22:00:18

Vybav poistku a môžeš jazdiť ;)

Povinná je len prilba so štítom alebo obyčajná prilba a okuliare. Lekárnička ani vesta nie je povinná, no vestu odporúčam nosiť aj tak.
Nezabudni ale nosiť so sebou papiere, ktoré ti poisťovňa pošle.
Max11
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon srp 12, 2013 21:02:11

Re: Legálne jazdenie na SK

Příspěvekod Peeteer » pon srp 18, 2014 22:22:42

Takže, žiadny preukaz o motorke netreba, policajti to nechcú ?
Peeteer
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát srp 15, 2014 3:03:47

Re: Legálne jazdenie na SK

Příspěvekod Max11 » pon srp 18, 2014 22:35:09

Určite nie. Babetta je moped, nemá EČ ani nie je vedená v žiadnom registri na konkrétneho majiteľa. Policajti ťa môžu zastaviť len kvôli kontrole poistky, kontrole alkoholu v krvi resp. v dychu alebo ťa môžu pokutovať za nefunkčné/nezapnuté svetlá.
Max11
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon srp 12, 2013 21:02:11

Re: Legálne jazdenie na SK

Příspěvekod Peeteer » sob srp 22, 2015 21:26:34

Ešte oživím tému keďže dneska som objavil to čaro keď sa človek prvýkrát prevezie na zrenovovanej motorke ktorú si sám urobil. Tak k téme čo je potrebné mať na babette aby do mňa nepindal každý jeden policajt, kedže som zástanca že v jednoduchosti je krása.
1. Svetlá - to je mi jasné, budú im stačiť aj štandardné z bicykla ? Jazdiť budem len za svetla takže potrebovať ich nebudem len aby boli.
2. Odrazky - treba, netreba ?
3. Zvonček - mám :)
4. Blatníky - jazdiť budem výlučne za sucha - pre mňa sú nepodstatné ...
5. Nejaké kryty ktoré musí mať ? alebo iné veci na ktoré som zabudol ?

Vopred veľmi ďakujem za každú radu, dotaz, všetko ...
Peeteer
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát srp 15, 2014 3:03:47


Zpět na Papíry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron