Potřebné dokumenty k jízdě na silnici

Vše o administrativě, ŘP, techničáky, převody a papírování okolo prodeje, ev. koupi stroje...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Potřebné dokumenty k jízdě na silnici

Příspěvekod Ondrassek » ned úno 04, 2007 20:42:27

chci se zeptat, co vše je třeba udělat, abych s babettou 210 mohl jezdit po silnici? Mám řidičské oprávnění A1. Určitě pojištění.. Musí se "nějak" přihlásit a hlavně jak je to u babetty s SPZ a technickou? Stačí opravdu jen ten duplikát? Mám k ní pouze nákupní list. Děkuji 8)
Ondrassek
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned úno 04, 2007 20:39:56
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod bmk » ned úno 04, 2007 21:19:43

to by ti mnělo stačit.pojistka a jakýkoliv průkaz o nabytí věci.vše ostatní je nepovinné.já osobvně mám i spzku,ale tu ti samozřejmně vydají pokud jsi v evidenci vozidel a známku na ni pokud máš emise a technickou.není to sice povinné,ale pokud chceš,tak na technickou i stav emisí můžeš jít.zaplatíš za to a máš vše,co můžeš mít,ale drtivá většina lidí to nevyužívá,protože to není zatím uzákoněno.někde jsem ale četl,že se o evidenci mopedů výhledově uvažuje...
bmk
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon led 08, 2007 10:51:13
Bydliště: Krnov

Příspěvekod Ondrassek » ned úno 04, 2007 21:30:51

jj, tak to je super. Jinak mám si nechat udělat ten duplikát? Nebo to nemá cenu a jsou to vyhozené peníze? Pokud ano, tak co mám uvést. Ztráta TP asi ne, že? Co třeba: Vlastním pouze nákupní list nebo něco takového? Díky :wink:
Ondrassek
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned úno 04, 2007 20:39:56
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod Jurajc » ned úno 04, 2007 22:32:11

Vsetko zalezi od blchacov ako to u Vas beru. Ja jazdim uz dost dlho este ani raz ma nestavali. Mam prilbu, brile, svietim a tiez pre istotu doklad o kupe a vodicak. (Kedze majitel nevedel najst ine doklady). Jazdim kazdy den do prace cca 6km. U nas co som sa informoval ich nezaujimame pokial vidia, ze dodrzujes predpisy a mas vsetko co som pisal hore. Toto je moja skusenost u Vas to moze byt ine. :)

Ops a jasne zmluvne poistenie.
Naposledy upravil Jurajc dne pon úno 05, 2007 1:13:28, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Jurajc
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 91
Registrován: stř led 10, 2007 23:28:05
Bydliště: Bojnice

Příspěvekod Ondrassek » ned úno 04, 2007 22:46:51

jj, právěže to může být jiné, takže bych se nerad setkal s tím, že mě lapnou policajti a bodiky budu mit v kapse... i když... na babettě asi nevím..mno.. tam to asi u nás nehrozí... doufám.. ale chci mít vše v pořádku.. nemám rád nepořádek. Díky za rady
Ondrassek
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned úno 04, 2007 20:39:56
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod CErin » pon úno 05, 2007 0:22:00

Ono na silnici je to jak o přístupu Tebe, tak příslušníka. Těžko si někdo smlsne na neBohém Babettáři, když se nebude chovat arogantně a povýšeně. Osobně, když jsem jezdil pro rohlíky bez řidičáku se vším ostatním, tak s jednou zkušeností s PČR jsem neměl coby slušný hoch problém :P . Spíš si dávat pozor na ten původ a každopádně mít sjednané pojištění, to je základ. Babetta jde zatím dobře lagalizovat s trochou snahy, takže toho využít. Pak už jen další povinné vybavení a no problem.
CErin
Uživatelský avatar
CErin
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 226
Registrován: sob led 06, 2007 18:35:28
Bydliště: Brno

Příspěvekod Azor » pon úno 05, 2007 9:45:36

Tak už je to tady zase. Lidičky proboha pochopte už jednou, že je absolutní blbost vozit s sebou nějaké kupní smlouvy nebo doklady o nabytí babety. Do toho na silnici nikomu nic není. K babetě musíte mít jak již bylo vícekrát na různých fórech řečeno, doklad o tom, že jedete na vozidle schváleném k provozu na pozemních komunikacích - tedy buď "Výpis technického osvědčení" nebo jeho duplikát od Hlavatého, další možností je původní knížečka z mototechny, příp. "Osvědčení o TP", resp. "Osvědčení o registraci"- to záleží na době, kdy se ty papíry získávaly, ale všechno staré stále platí. Tedy pokud nic nemám, tak v každém případě duplikát od Hlavatého! Jinak babetám povinnost registrace již nehrozí (původní zákon byl změněn), ale dobrovolná registrace a získání SPZ (registrační značky) je možné - přitom na STK, pokud máte "moped se ŠLAPADLY", chodit nikdo nemusí a emise se u jednostopých vozidel nedělají vůbec. Aby ale nebyla mýlka, mopedy nově uvedené do provozu (tj. nově koupené, ne ty vyhrabané ze stodoly a opět zprovozněné) povinné registraci podléhají, ale jak již výše uvedeno, babety jako již "historické" stroje tomu unikají. Jinak samozřejmě řidičák a doklad o pojištění (policajt může chtít i občanku) a můžeme vyrazit. Helma sice nepatří mezi papíry, ale taky si ji nasaďte, je to taky povinné.
A prosím pěkně, už opravdu nikdy ty kecy o kupních smlouvách - to je skutečně hovadina.
Uživatelský avatar
Azor
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1035
Registrován: stř led 24, 2007 9:15:09
Bydliště: Domažlicko

Příspěvekod Jurajc » úte úno 06, 2007 0:30:35

Azor pozri sa pis si co myslis za vhodne ja to mam koli tomu aby ma policajt nezadrzal a nepovedal, ze som to ukradol. Pretoze ziaden doklad iny nemam od majitela. Kedze som si zaplatil poistku, kde tiez tento doklad nepotrebovali vozim to zo sebou v penazenke len a len pre huronov. A druhy duplikat kto chce nech si ho da vyhotovit. Ako som pislal hore u nas takychto babettakov zatial nestavaju mas prilbu, svetlo a okuliare tak sa premiestnuj. Kamos volal na dopravakov a jasne mu povedal tych nezastavujeme jedine, ze by porusili nejaky predpis.
Uživatelský avatar
Jurajc
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 91
Registrován: stř led 10, 2007 23:28:05
Bydliště: Bojnice

Příspěvekod Azor » stř úno 07, 2007 9:49:12

Zdar babetisti, nikdy bych si nedovolil ve věci "papírů" dávat za jedině správné jen své názory. To co sem píšu je přirozeně podloženo zákony (zejména zákon č.56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel ..., vyhl.č.243/2001 Sb., o registraci vozidel a další související právní předpisy, vše ve znění pozdějších předpisů). Domnívám se, že věci trochu rozumím, protože již pár let se živím jako vedoucí jednoho "registračního místa" obce s rozšířenou působností - to je tam, kam chodíte přihlašovat vozidla, zároveň dělám zkušebního komisaře pro získání řidičáků, takže snad mám právo říkat, že o tom něco vím. Bohužel policajti ne vždy zákony znají (jejich názory na věc jdou často systémem "padajícího hovna" zhora, bez ohledu na zákon), takže na silnici se bohužel můžete setkat prakticky s čímkoliv. Nikdy bych také nekomentoval situaci na Slovensku, tamní zákony neznám - to co tady uvádím platí pouze pro ČR!
Uživatelský avatar
Azor
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1035
Registrován: stř led 24, 2007 9:15:09
Bydliště: Domažlicko

Příspěvekod bmk » stř úno 07, 2007 12:50:23

Azor- jasně,vždycky je nejlepší mít vše v pořádku a je lepší mít všechny doklady,než žádný...
bmk
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon led 08, 2007 10:51:13
Bydliště: Krnov

Příspěvekod Jurajc » čtv úno 08, 2007 11:04:26

Nuz vidiet, ze velmi zalezi na akeho chlpateho natrafis.

Nic v zlom :)
Uživatelský avatar
Jurajc
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 91
Registrován: stř led 10, 2007 23:28:05
Bydliště: Bojnice

Příspěvekod jetour » pát úno 16, 2007 11:52:57

Zdarek. Tak ze zákona máš povinnost mít Babetu pojištěnou (zákonné pojištění cca 200 na rok) a doklad o tom, že stroj byl nebo je schválený do provozu v republice ( tzn. doklad z mototechny o koupi,kde je číslo rámu a techn. parametry...), kopie tohoto dokladu vystavuje fi. Hlavatý, která má na to licenci. Cus
jetour
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř úno 14, 2007 18:36:53

Příspěvekod jetour » pát úno 16, 2007 11:55:26

jooo a nemáš povinnost mít motolekárnu a nemusíme chodit na technický prohlídky (vyjímky ze zákona :D ), pouze ten kdo chce si může nechat Babetku zaregistrovat a dostane RZ.
jetour
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř úno 14, 2007 18:36:53

Příspěvekod jetour » pát úno 16, 2007 11:56:18

viz dole
jetour
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř úno 14, 2007 18:36:53

Příspěvekod Ondrassek » pát úno 16, 2007 12:37:26

jj lekarna je jasna, ale jeste bych mel mit nahradni zarovky a potrebne naradi k jejich vymene,ne??
píše to Aleš na svých strankach
Ondrassek
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned úno 04, 2007 20:39:56
Bydliště: Vyškov

Další

Zpět na Papíry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků