Potřebné dokumenty k jízdě na silnici

Vše o administrativě, ŘP, techničáky, převody a papírování okolo prodeje, ev. koupi stroje...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Re: Potřebné dokumenty k jízdě na silnici

Příspěvekod Jenda » stř led 13, 2010 3:14:25

Hlavně řidičák /na Babettu stačí skupina AM/, na tom to vše visí, bez papírů /pokud je nemáš vůbec/ by si to mohl mít taky za 50.000,- peněz, pakli by tě chytili znova, tedy podruhý bez papírů, tak opět 50.000,- a jako bonus, podle situace i za jeden rok natvrdo. Pokud bys je jen zapoměl doma, tak ukrutnej pojeb, pokuta a zbytečný problémy. Pak je dobrý mít malej techničák, hlavně ale doklad o zaplacení povinnýho ručení, většinou je to taková zelená kartička co vydává pojištovna /alespoň Generali to tak dělá/. Benga za jedno na tom bazírujou a za druhý pokud nějkoho sestřelíš, třeba ne vlastní vinou a nemáš povinný ručení, tak jseš v dost velikým problému. Jinak duplikáty techničáků dělá pan Hlavatý, hodně se tu už o tom zde psalo, stačí to zadat do vyhledávání. A taky nejezdit bez helmy, za to je taky dost pálka...
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Re: Potřebné dokumenty k jízdě na silnici

Příspěvekod LoOock » stř led 13, 2010 22:54:34

vsude je napsano pan hlavaty co to je prosim vas...?
Obrázek
LoOock
Začátečník...
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 12, 2010 18:09:45

Re: Potřebné dokumenty k jízdě na silnici

Příspěvekod Jenda » stř led 13, 2010 23:59:53

Zadej si "Hlavatý" do vyhledávání. Fórum ti pak najde všechny příspěvky k tématu...
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Re: Potřebné dokumenty k jízdě na silnici

Příspěvekod Jirka207 » sob srp 14, 2010 23:48:22

Ahoj jsem tu dnes poprve a to zjednoho prosteho duvodu zakoupil jsem dnes babetku 207 .Samozrejme take bez vsech dokladu po precteni nekterych prispevku jsem dosel k zaveru ze by asi nebilo spatne si nejaky ten duplikat TP obstarat aby nevznikly nejake zbytecne problemy . Take jsem si nejdrive vsiml toho duplikatu na aukr... myslel jsem si ze by to nemuselo byt spatne reseni ale pak jsem na razil na toto forum a to se mi zda byt vice verohodne nasel jsem si i zmineny formular ale potreboval bych upresnit adresu na kterou bych ho mel poslat . Dekuji za odpoved .
PS: V pondeli bych chtel babetku pojistit ale nejsem si jist jestli to ma cenu pokut jim tam prinesu cosi opsane ze stitku (rok vyroby tam take neni uveden a nevim co bych jim mel nato rict pokut ho budou odeme vizadovat do smlouvi k povinemu ruceni ).
S pozdravem
Jirka207
Jirka207
Právě začínám...
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob srp 14, 2010 23:03:47

Re: Potřebné dokumenty k jízdě na silnici

Příspěvekod Jirka207 » ned srp 15, 2010 0:08:08

Nebo mi prosim napiste tel cislo na kterem se mohu domluvit jestli je to jeste vubec mozne nejak udelat . Dekuji .
Asi mi tam nebude sedet barva mynuli majitel ji strikal na jinou .
Jirka207
Právě začínám...
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob srp 14, 2010 23:03:47

Re: Potřebné dokumenty k jízdě na silnici

Příspěvekod jetour » ned srp 15, 2010 7:02:07

K pojištění jim stačí číslo rámu, já měl sebou teda i duplikát od "Hlavatýho" (pak jsem našel i originál...ha). Platím 180Kč na rok a je klid.
jetour
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř úno 14, 2007 18:36:53

Re: Potřebné dokumenty k jízdě na silnici

Příspěvekod MaraKM » čtv dub 07, 2011 23:02:05

my máme v rodině babetu 210 r.v.1991 (nedávno jsme náhodně narazil na to, že to je asi už skoro ten novější typ 225 nebo jaké má označení - např má to dlouhé, pohodlnější sedlo, na které se mě neustále kolegové babetisti ptají) a poslední rok ji používám už jen na občasné přejezdy z města do města (cca 8km) po velmi frekventované, ale široké cestě.... Tam se mi nezřítka stává, že policajti stavějí - třeba i motorkáře, ale mne nikdy! Dokonce poslední dobou nechápavě čuměj, protože na ní jezdím v komplet! moto oblečení (přejíždím do garáže, kde osedlám naháče a pokračuji někam dále - doma mám místo jen pro babetu) a pro zichr jak se tu píše - nikdy nejedu bez helmy, kopii originál dokladu od prvního majitele (použi jako originál, kdyby něco), zelenou kartu a lékárničku odpovídající nové vyhlášce a pod nosičem mám náhradní žárovky... Navíc reflexní vestu mám součástí moto oblečení, tak nemám problém ani s tímto :lol:

nedávno jsem chtěl koupit nějaký skůtr, abych to svištěl trochu rychleji, ALE babeta je tak geniálně jednoduchá (relativně) a účinná a navíc s malou spotřebou, že jsem to nechal být, jak to je!!! Za ty roky co slouží jen 3 výbrusy (to víte jezdila s ní ženská :roll: ) a 2 roky nazpět problém se spojkou - pořešilo pár nových dílů a práce cca za 1500,- a bylo - svým provozem ušetřila více! Momentálně uvažuji jen o nových pneu, jinak i po zimě klasická česká produkce = chytne nadrc!
MaraKM
Právě začínám...
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv dub 07, 2011 22:52:24

Re: Potřebné dokumenty k jízdě na silnici

Příspěvekod smurf64 » ned dub 10, 2011 19:55:35

Tak si prijdu jak v Mongolsku.
Muze mi tu nekdo znaly veci rict, co teda musim mit u sebe, pokud ridim babettu, tedy moped se slapadly, vyrobeny pred rokem 2000. To co je tucne mi prijde dulezite :!:
Prosim jen odpovedi akualne platne pro CZ, oprene o citaci, popr.odkaz na prislusny zakon.

Zatim jsem pochopil, ale stejne si nejsem jisty :idea: Helma se stitem, nebo s brylemi. Doklad o zpusobilosti k provozu na poz. komunikacich (teda v mem pripade to bude duplikat od Hlavateho). Doklad o platnosti zakonneho pojisteni (teda dnes uz jen tzv. zelena karta). Zarovky do predniho a zadniho svetla a sroubovak k jejich vymene.

Co mi neni jasne :?: Nahradni svicka a asi i klic k jeji vymene, lekarnicka (asi ne, ale nekdo tu pise, ze jo :?: ), reflexni vesta (nevim jestli na sobe, nebo sebou).

Co povazuju za kravinu :roll: povinnouregistraci, tedy RZ (drive SPZ), s tim souvisejici technickou prohlidku, a emise snad nemysli vazne nikdo :roll: .
Dale jakekoli doklady o nabyti veci co mi napsal deda atp.

Dik za aktualni, soucasne platnou odpoved.
smurf64
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 22
Registrován: ned pro 26, 2010 19:56:23

Re: Potřebné dokumenty k jízdě na silnici

Příspěvekod Dave842 » úte dub 12, 2011 13:43:01

Teďka v pondělí jsem se ptal učitele v autoškole. Takže: homologovaná helma, řiďičák, zelenou kartu (pojištění vozidla), kartičku TP (nebo nějaký dokument že jsem ji neukradl - kupní smlouvu s číslem rámu nb motoru), ochranu očí (brýle, helmu se štítkem). Žárovky jsou od letošního roku NEPOVINNÉ!! Reflexní vestu taky zatím není povinný vozit, ale prý se bude příští rok všecko měnit, takže radši vozit. Lékarnička taky nepoviná. Svíčka už vůbec ne. Nářadí zatím jo, ale nebyl si tím jistej, protože když není poviná žárovka, tak na co nářadí. Ale v případě babetty bych nářadí určitě bral - z vlastní vůle :D SPZ ani emise se vůbec neřeší. Nic takovýho babetta nemá.
Babettář Dave!
Uživatelský avatar
Dave842
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 249
Registrován: úte pro 14, 2010 19:43:39
Bydliště: Olomouc

Re: Potřebné dokumenty k jízdě na silnici

Příspěvekod smurf64 » úte dub 12, 2011 19:33:19

Mno aspon nejaky info, stejne bych ale chtel fizlovi rict ze podle pragrafu XY, zakona UVW, nemusi byt moped vybaven ......... .Vzhledem k tomu, ze se porad neco meni a nikdo, teda ani poldove, nevi jak je to spravne. Tak to asi nebude tak jednoduche
Zeptej se pls. toho ucitele z jakeho zakona cerpal.
smurf64
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 22
Registrován: ned pro 26, 2010 19:56:23

Re: Potřebné dokumenty k jízdě na silnici

Příspěvekod Dave842 » stř dub 13, 2011 15:35:44

Dobře, v pondělí tam půjdu, tak se poptám přesně. Říkal, že to do příště zjistí, takže pak napíšu.
Babettář Dave!
Uživatelský avatar
Dave842
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 249
Registrován: úte pro 14, 2010 19:43:39
Bydliště: Olomouc

Re: Potřebné dokumenty k jízdě na silnici

Příspěvekod Dave842 » pon kvě 09, 2011 16:40:40

Sice trochu zpoždění, omlouvám se, ale vždycky jsem na to zapomněl.. Takže jsem se ptal přímo šéfa autoškoly, protože ani učitel si tím nebyl jistej :lol: . Takže potřebný dokumenty jsou ŘIDIČÁK, POJIŠTĚNÍ (ZELENÁ KARTA), kartička TP. Já však kartičku nemám a říkal, že by to nemělo vadit, takže pokud ji máte, tak radši s sebou :wink: . Lékarnička není povinná, helma ano, žárovky je lepší brát, ptz bez světla nemůžete jet. Myslím že výměna žárovky není zas takovej problém a jsou i kam dát.
Doufám že jsem tak vyřešil neustálé dotazy na výbavu mopedu, ptz nikdo si není jistej, ani já nebyl :)
Babettář Dave!
Uživatelský avatar
Dave842
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 249
Registrován: úte pro 14, 2010 19:43:39
Bydliště: Olomouc

Re: Potřebné dokumenty k jízdě na silnici

Příspěvekod smurf64 » stř čer 15, 2011 21:00:16

Dobra, vezmu ridicak, karticku TP od Hlavateho, doklad o pojisteni, zarovky a sroubovak, helmu, bryle na hlavu a jedu. Kdyz me zastavi a bude neco chybet, tak to svedu Daveho :D
Diik.
smurf64
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 22
Registrován: ned pro 26, 2010 19:56:23

Re: Potřebné dokumenty k jízdě na silnici

Příspěvekod Dave842 » sob črc 23, 2011 7:01:57

V česku bude zrušena povinnost vozit na mototrce reflexní vestu. Nevím ale přesně kdy začně platit.
Babettář Dave!
Uživatelský avatar
Dave842
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 249
Registrován: úte pro 14, 2010 19:43:39
Bydliště: Olomouc

Re: Duplikat od Hlavateho

Příspěvekod Ondrasekk » úte srp 16, 2011 8:27:58

Nevite,prosim vas,kde se da sehnat duplikat od Hlavateho?
Ondrasekk
Právě začínám...
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte srp 16, 2011 8:25:42

PředchozíDalší

Zpět na Papíry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků