Dneska mi to kleko :(

Vyrasilli Vás Benga? Klekla Vám mašina? Či jste se naopak hezky projeli? Pište...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Dneska mi to kleko :(

Příspěvekod dolly » čtv črc 08, 2010 21:35:20

Tak to mě teda poser...
Jedu z práce domu (cca 12 km kopec nahoru - kopec dolu- kopec nahor - rovinka - kopec nahoru).

Natankuju plnou za devět pětek, nasadím víčko a jedu dom. Najednou se mi zdá že to má nějakej chujnej drnčivej zvuk. Jedu do kopce a furt se mi to nějak nezdá (mám tušení na spojky - pokud uberu plyn přestane to). Vyjedu kopec a hledám kde to drnčí. Párkrát to protůruju na stojánku ale zvuk se ozává někde od řidítek, takže pokračuju dál v ceste - mám tušení na nějakej uvolněnej plech asi ve světle.

Odpojim motor a valím si to z kopce dobrech padesát kilometrů pér hour. Dojedu ke křižovatce, připojím motor, nakopnu jízdou z kopce a jedu. Najednou v zatáčce ztrácím tah jako kdybych zmáčkun spojku (Zkušení babettysté vědí, že babetta manuální spojku nemá). Jedu ještě tak 5 metrů a energie z motoru se někde ztrácí v krutopřísném soukolí...ale na asfalt se nepřenáší. Zastavím, chcípnu a zkouším nakopnout - ANI ŤUK :(

Tlačím asi 50 metrů do kopce. Ztrhanej jak lano vod vejtahu to zaparkuju vedle trafačky, vybalím vercajk a dávám se do průzkumu spojek. Malej regulační unašeč je ztrhanej jak pes...Z tohohle bez novýho dílu nevytáhnu ani ťuk. Zkouším To nějak pokřivit ale život je svině - párkrát to zaškvrkalo a výsledek stejnej.

Bábu tedy tlačím (jet se na tom nedá) asi 8km k nejblyžším známejm. Tam mi půjčili svěrák a kladívko abych to moh trošku poštelovat. Smontuju spojku dohromady, nakopnu a olalá...babetta běží. Chcípnu, zakrytuju, chci to nakopnout a ani hovno :evil: Zase se to vydrbalo :( Půjčuju si tedy auto a jedu dom, pro náhradní unašeč. Namontuju unašeč, nakopnu a protáčí se zase startovací spojka. Co ta svině žlutá zase chce? :?

Stahovák jsem samozřejmě nevzal, takže beru ocelovej drát a vrazím ho těma dírkama do rozběhovej/startovací spojky aby se natvrdo uzavřely. Nakopnu a s odkrytovanejma spojkama jedu domu. Asi chápete jak se mi jelo - asi jako s autem, kde máte natvrdo zařazenej kvalt a nemůžete zmáčknout ani spojku ani zastavit (řadící čelisti fort prokluzovali a chujně to startovalo).

Dojedu dom, rozhodím spojky - vymění komplet unašeč, odmastím, vyčistím, nastartuju a jede a řadí jak divá :) Zastavím, balím vercajk, kouknu na motor a ... no začal mi chcát karbec :evil: Klasika - montuju, čistím, šteluju a snad pohoda. Jestli se zejtra nedostanu do práce, tak ani nasranej nebudu. Stejně mám naděláno pár hodin do zásoby :D

PS.: Drnčelo to ve víčku nádrže - jakoby se trošku rozklaplo - asi tím sundáváním.
PPS.: Když jsem tlačil bábu k domovu, tak na mě troubil nějakej kokot ve schnilým fáčku. Kdybych jel zrovna autem, tak ti natrhnu prdel, debile :p
PPPS.: Aspoň jsem se prošel, když bylo takhle hezky :)
Babetta 210, rok výroby 1985, nalítáno přes 13kkm, mrtě mašina - více zde
Uživatelský avatar
dolly
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 69
Registrován: stř črc 01, 2009 20:41:58

Re: Dneska mi to kleko :(

Příspěvekod Waverley » pon črc 12, 2010 12:56:51

dolly píše:PPS.: Když jsem tlačil bábu k domovu, tak na mě troubil nějakej kokot ve schnilým fáčku. Kdybych jel zrovna autem, tak ti natrhnu prdel, debile :p


To mě rozesmálo na celým článku asi nejvíc :D
To víš, zákon schválnosti nezapře nikdo... A nikomu nepřeju nic podobnýho :)
Světle zelená Babetta 210, r. výroby 1989
Zatím jí dávám dohromady,
...ale časem jí čeká převinutí cívek na 12V, zapojení tlum./dál. světel, brzdové světlo a klakson.
Doufám, že to nezmrvím :)
Uživatelský avatar
Waverley
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 62
Registrován: stř čer 23, 2010 21:07:18
Bydliště: České Budějovice


Zpět na Zážitky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků