Výlet Babeťťákov z fóra

Vyrasilli Vás Benga? Klekla Vám mašina? Či jste se naopak hezky projeli? Pište...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Výlet Babeťťákov z fóra

Příspěvekod martin110r » pát říj 22, 2010 20:08:39

Celý tento príbeh začal ešte niekedy v lete 2010 keď sa mi ozval člen Maťo, ktorý býva pár km odomňa a navrhol mi výlet. Nebol som proti, no keďže som v tej dobe renovoval Babettu, tak som výlet odložil na neurčito, že "niekedy" pôjdeme. Prešli dni, týždne, skončili letné prázdniny a ja dokončil Babettu. Keďže motor bol úplne nový, a teploty ešte dosť vysoké, na výlet som ani nepomýšlal, len som skoro ráno a neskoro večer vrkotal na Babette "dôchodcovskou" rýchlosťou 25-30 km/h.

Zlom nastal v prvé októbrové dni. Babetta už ťahala od generálky na 1 000 km, a predpovede počasia oznamovali, že už si dlho neužijeme krásne slnečné jesenné dni. Vtedy padla jasná voľba - musíme to stihnúť ešte tohto roku. Približne 11.10. som sa ozval Maťovi a Ďurovi a navrhol im výlet. Nikto nebol proti. Síce párkrát prebehla zmena termínu, lebo raz to nevychádzalo Ďurovi, raz Maťovi a teploty naznačovali ochladenie. Nakoniec sme to zariskovali a dohodli termín 15.10. Predpoveď počasia na ten deň síce nevyzerala dáko priaznivo - oblačno, na severe možnosť prehánok a zima. Lenže my, hôrni chlapci z Liptova sme na také podmienky zvyknutí, kašlali sme na počasie. Poriadne oblečenie vyrieši problém s počasím. Dohodli sme si trasu Liptovský Mikuláš-Partizánska Ľupča-Likavka-Lúčky-Liptovský Mikuláš.

Prišiel 15. október, posledné ujasnenie organizácie výletu, pobalenie vecí a poobede sme sa s Maťom stretli v Liptovskom Mikuláši. Keďže Maťovi vypršala poistka na Babettu, osedlal Simsona. Ja som ostal verný Babette. To bude asi tým, že inú motorku nemám :lol: . Okolo 15. hodiny sme vyrazili a už prášili po južnej strane Liptovskej Mary. Ako sa neskôr ukázalo, počasie bolo dosť chladné a ani poriadne oblečenie nás nezachránilo pred zimou. Už po 10 km ma začalo na Babette celkom slušne klepať. Zhruba za 3/4 hodinku sme došli do Likavky. Maťo si tam vyzdvihol vybrúsený valec, ja si kúpil tesnenie pod viečko nádrže, keďže staré mi netesnilo. V Likavke sme si dohodli stretnutie s Ďurom. Kým prišiel, krátili sme si čas kecaním a prehliadkou našich strojovní. Bolo niečo po 16. hodine, keď sa objavil Ďuro na svojej Babette 207. Ešte 5 minút sme pokecali a vydali sa na ďalšiu cestu, ktorú navrhol Ďuro. A síce z Likavky do Lúčok a na Vrchvartu. Pôvodne sme plánovali prejsť až na Oravu, ale keďže už je jeseň a dni kratšie, Vrchvartou sme ukončili našu jazdu. Za Lúčkami prišlo stúpanie a tu sa ukázalo, čo som predpokladal a síce, že Babetta po 1 000 km je síce z najhoršieho von, no na poriadne stúpanie má ešte čas. Motor sa prehrial a začal klepkať. Postáli sme chvíľku, pokecali a pokračovali v jazde, až sme sa dostali na Vrchvartu. Znovu nasledovala pauza, fotky, pokec a prehliadka prírody. Čas utekal a tak som navrhol návrat domov. S tmou začala byť dosť dobrá zima. Tak sme pobalili veci a za pár minút už sme boli na Lúčkach. Ďuro sa rozhodol, že pôjde s nami do Liptovského Mikuláša. Zmenili sme spiatočnú cestu a išli po severnej strane Liptovskej Mary. Druhý a zároveň posledný smrťák pre Babettu bol Potocký kopec. Stúpanie myslím 12% a Babetta opäť protestovala. No nebolo to nič vážne. Občas keď sa prehreje, tak takto kovovo zaklepe, no vždy keď sundám valec, tak zistím, že je krásny bez náznakov pridretia. Už neviem, čo to klepká. Snáď to chce jazdiť, jazdiť, jazdiť a dá sa to samé do poriadku. Ale to odbočujem od temy. Skrátka chvíľku sme počkali kým schladne a potom už prášili smerom na Liptovský Mikuláš. Začala byť dosť solídna zima, už sa od zimy klepali aj rukavice, tak sme každý chceli byť rýchlo doma. Pred Liptovským Mikulášom sme si dali ešte jednu "rozlúčkovú" pauzu. Znovu sme pokecali, motorky za ten čas vychladli a keďže Ďura čakala ešte cesta domov, tak zruba o 19:15 sme si potriasli pravicou a išli každý svojou cestou - domov.

Na záver dodám, že výlet bol podarený. Musíme zopakovať. Ešte trochu zabehnem Babettku a snáď dáme aj tú Oravu. Ale to už zrejme na budúci rok.

PS: Poprosím Maťa aby mi na mail (martin110r@azet.sk) poslal fotky. Dám ich sem.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil martin110r dne pon říj 25, 2010 17:48:03, celkově upraveno 1
Babetta 210 - rok výroby 1995
Bližšie info o mojej Babette TU.
Zahlasujte v ankete
Uživatelský avatar
martin110r
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2126
Registrován: stř črc 15, 2009 20:55:39
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Výlet Babeťťákov z fóra

Příspěvekod Duro » pon říj 25, 2010 7:15:15

Pekne napisane 8) Martin a tie fotky nas vylet fajn ozivili!

Este doplnim - prve dve su z nasej zastavky medzi Luckami a Vrchvartou, zvysne tri su z dosiahnutia vrcholu na Vrchvarte - sedlo oddelujuce Liptov od Oravy, chybaju uz len tie z poslednej zastavky - nasho rozchodu pred Lipt.Mikulasom /ale tam asi nik nefotil - bola uz tma/... odtial som mazal 30 km domov potme v kose jak fras :!:
Babetta 207 ... co k tomu dodat ?!
Uživatelský avatar
Duro
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 202
Registrován: pát úno 22, 2008 9:02:58
Bydliště: Ružomberok, SK

Re: Výlet Babeťťákov z fóra

Příspěvekod martin110r » pon říj 25, 2010 17:54:42

To máš, pravdu, na parkovisku pred Mikulášom nefotil nikto. Tam sme už iba kecali a robili hlúposti, komu motorka svieti najsilnejšie :lol: .
Babetta 210 - rok výroby 1995
Bližšie info o mojej Babette TU.
Zahlasujte v ankete
Uživatelský avatar
martin110r
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2126
Registrován: stř črc 15, 2009 20:55:39
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Výlet Babeťťákov z fóra

Příspěvekod shaggy777 » stř říj 27, 2010 20:44:28

hm išiel by som s vami som Z LM ale neviem či by sa mi po ceste nerosypal motor pretože ked idem dlhšie nejak divne sa sprava začne skapíňať a niečo tam začne piskotať a podobne takže hladam niekoho kto sa do toho rozumie niekoho ako ty martin že by som ti to na zimu dal a dal by si mi to nejak dokopy neviem čo tomu je ja sa moc do toho nerozumiem
shaggy777
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv zář 23, 2010 20:45:24

Re: Výlet Babeťťákov z fóra

Příspěvekod martin110r » stř říj 27, 2010 21:52:37

No nebol by problém, mohol by som ho zgenerálkovať cez zimu.
Babetta 210 - rok výroby 1995
Bližšie info o mojej Babette TU.
Zahlasujte v ankete
Uživatelský avatar
martin110r
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2126
Registrován: stř črc 15, 2009 20:55:39
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Výlet Babeťťákov z fóra

Příspěvekod Duro » čtv říj 28, 2010 9:50:40

No toto :!: Dalsi do partie, za chvilu budeme ako vlacik ... :lol:
Babetta 207 ... co k tomu dodat ?!
Uživatelský avatar
Duro
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 202
Registrován: pát úno 22, 2008 9:02:58
Bydliště: Ružomberok, SK

Re: Výlet Babeťťákov z fóra

Příspěvekod martin110r » čtv říj 28, 2010 17:10:55

A to vadí? :lol: Síce taký konvoj Babiett sa nevidí tak často, ale o tom to je. Samozrejme pridať sa môže. Ja nie som proti.
Babetta 210 - rok výroby 1995
Bližšie info o mojej Babette TU.
Zahlasujte v ankete
Uživatelský avatar
martin110r
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2126
Registrován: stř črc 15, 2009 20:55:39
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Výlet Babeťťákov z fóra

Příspěvekod Duro » čtv říj 28, 2010 23:33:51

Samo, ze neva, je to v poho ... 8)
Babetta 207 ... co k tomu dodat ?!
Uživatelský avatar
Duro
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 202
Registrován: pát úno 22, 2008 9:02:58
Bydliště: Ružomberok, SK

Re: Výlet Babeťťákov z fóra

Příspěvekod vengeroff » úte čer 28, 2011 18:23:09

No a koho svieti najjasnejšie? :D
Uživatelský avatar
vengeroff
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 236
Registrován: stř srp 04, 2010 13:50:59
Bydliště: Prešov

Re: Výlet Babeťťákov z fóra

Příspěvekod martin110r » úte čer 28, 2011 18:28:51

Už ani neviem. Myslím že moja, ale nie som si istý :lol: . To bolo už dávno.
Babetta 210 - rok výroby 1995
Bližšie info o mojej Babette TU.
Zahlasujte v ankete
Uživatelský avatar
martin110r
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2126
Registrován: stř črc 15, 2009 20:55:39
Bydliště: Liptovský Mikuláš


Zpět na Zážitky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků