Předtucha :-)) aneb jak zabránit letu přes řidítka ?

Vyrasilli Vás Benga? Klekla Vám mašina? Či jste se naopak hezky projeli? Pište...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Předtucha :-)) aneb jak zabránit letu přes řidítka ?

Příspěvekod Ivo » úte úno 28, 2012 13:22:57

Babetta je opravdu svým způsobem životní styl, to tady na foru vidím všude kolem sebe ...... ale teprve nyní s mírnou znalostí některých souvisejících technických poruch si uvědomuji, že být závislý na jednom roztočeném malém pístu je při rychlosti cca 45 km/hod relativně divoká záležitost :-)) (Mám sice 160 koňovou Hondu, ale ta je 4 taktní a 4 kolová a s ABS a dokonce s airbagy !!!) A protože už jsem zažil tu překvapivou a neuvěřitelně rychlou situaci, kdy se mi s Babettou 210 pod plným plynem zaseklo zadním kolo ( tedy zadřel jsem píst, že ? ) a já za sebou doslova ryl a gumoval, tak sem si řekl, že rozhodně by stálo za to vytvořit sekci s názvem Předtucha a sem napsat, co se vlastně může stát když přehlédnu nějaký nezdravý zvuk motoru nebo spojek. Takže začnu - když vám po 2 denní opravě motor konečně naskočí, karburátor fachčí a spojky se roztočí jak mají, tak se rozhodně nenechejte unášet pocitem, že nyní se už nemůže nic stát a do kopce v létě netahejte Babettu na plný kotel jako to udělal Ivo :-)) Jsem rád, že jsem neletěl přes řidítka a ani se nepodřel - nicméně zdá se, že maximálka je pěkná věc, ale Babetta je ideální tak na 80% výkonu , že ? :-))
Stručně - B 207 + 2x B210 + B 225 (1982,1985,1989,1990) a z aut jedině Honda :-)
Uživatelský avatar
Ivo
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob črc 31, 2010 8:58:32
Bydliště: Ostrava + Hlučín

Re: Předtucha :-)) aneb jak zabránit letu přes řidítka ?

Příspěvekod Fajn-Tom » úte úno 28, 2012 13:45:44

mě se zadní kolo zablokovalo asi 3x v 60km/h to byla docela sranda, pak ale jednou v 80km/h z kopečka a před mírnou zatáčkou a v tu chvíli jsem z toho neměl dobrej pocit. Vyhodil jsem startovací čelisti a teď už se při zadření kolo nazablokuje, mam to vyzkoušený :lol:
Uživatelský avatar
Fajn-Tom
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1039
Registrován: sob kvě 08, 2010 9:04:35

Re: Předtucha :-)) aneb jak zabránit letu přes řidítka ?

Příspěvekod Ivo » úte úno 28, 2012 20:03:20

nechce se mi hned přemýšlet, je konec směny :-)) takže padne dotaz: Jak tedy startuješ, když nemáš startovací čelisti ? A jeden na konec - všechny 3 zadření kola si ustál bez letu přes řidítka nebo mimo ? :-))
Stručně - B 207 + 2x B210 + B 225 (1982,1985,1989,1990) a z aut jedině Honda :-)
Uživatelský avatar
Ivo
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob črc 31, 2010 8:58:32
Bydliště: Ostrava + Hlučín

Re: Předtucha :-)) aneb jak zabránit letu přes řidítka ?

Příspěvekod Fajn-Tom » úte úno 28, 2012 20:34:11

Zatím startuju takto
remenice.jpg
remenice.jpg (204.61 KiB) Zobrazeno 9286 krát


Pokaždý jsem to ustál, zadní kolo jde hned do smyku takže babetta nezpomalí tolik abych letěl přes řídítka.
Uživatelský avatar
Fajn-Tom
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1039
Registrován: sob kvě 08, 2010 9:04:35

Re: Předtucha :-)) aneb jak zabránit letu přes řidítka ?

Příspěvekod milda » pon srp 13, 2012 8:47:26

Zažil jsem přesně to samé. Už jsem sice nejel tak rychle, asi 40 km/h a najednou šprajc, pištění gumy o asfalt a cca 5 m dlouhý smyk. Ustát se to dalo v pohodě, babetta celkem držela stopu a nebylo to v zatáčce. Příčinou nebyl zadřený píst ale prasklý ozubený řemen ve spojkách. Vyndat ho pak bylo celkem maso, ale už to mám opravené. Doufám že se jinak nic nepoškodilo, zatím jsem nic neobjevil. Je fakt že řemen už měl na to nárok, na babettě je najeto skoro 17 000 km a byl ještě původní. Ten novýco jsem koupil už není z černé gumy ale z takové průsvitné nahnědlé hmoty, jsem zvědavý jak dlouho vydrží, je takový více tuhý než ten původní.
milda
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 552
Registrován: čtv led 18, 2007 16:55:10
Bydliště: Třinec

Re: Předtucha :-)) aneb jak zabránit letu přes řidítka ?

Příspěvekod angorek » pon srp 13, 2012 11:56:59

Ahoj,
ještě se chci zeptat jak se vám zadřel píst, když vlastně mažete olejem v benzínu. Napadá mě jedině zakarbonovaný válec...
angorek
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 62
Registrován: úte črc 24, 2012 14:36:52

Re: Předtucha :-)) aneb jak zabránit letu přes řidítka ?

Příspěvekod Fajn-Tom » pon srp 13, 2012 16:59:45

To je jednoduchý, stačí píst zahřát na takovou teplotu aby se roztáhl tak, že se poškodí olejový film a pak už je to otázka pár vteřin
Uživatelský avatar
Fajn-Tom
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1039
Registrován: sob kvě 08, 2010 9:04:35

Re: Předtucha :-)) aneb jak zabránit letu přes řidítka ?

Příspěvekod angorek » pon srp 13, 2012 17:59:27

Áááha to mě nenapadlo, ale to musí být brutálně velký a dlouhodobý pohyb toho pístu... :oops:
Naposledy upravil angorek dne úte srp 14, 2012 12:36:03, celkově upraveno 1
angorek
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 62
Registrován: úte črc 24, 2012 14:36:52

Re: Předtucha :-)) aneb jak zabránit letu přes řidítka ?

Příspěvekod rondob » úte srp 14, 2012 7:50:51

nooo mne sa podarilo skoro zadrieť keď som letel pred búrkou z veľkého kopca šiel som niečo okolo 55 km/h, a ani som si neuvedomil že som pustil rukoveť plynu lebo ma to krásne ťahalo. Len tu zrazu taký čudný zvuk asi 5 sec a potom pocit že spomaľujem v okamihu som pridal plyn naplno (podotýkam že to bol okamih v poslednej sekunde, lebo som mal pocit že motor už stojí....) a on sa rozbehol.... spomalil som a opatrne som šiel ďalej. pravdepodobne som motor aj seba zachránil lebo zasa ide v pohode. :D Preto treba aj dole kopcom trochu pridávať plyn.
rondob
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 111
Registrován: čtv zář 29, 2011 12:05:48
Bydliště: Košice - Prešov

Re: Předtucha :-)) aneb jak zabránit letu přes řidítka ?

Příspěvekod Adam210 » stř srp 15, 2012 13:38:12

Řekl bych že je jasné že i když jedeš z kopce, musíš přidávat plyn. Jinak tam logicky nejde palivo s olejem a motor nemaže...
Babetta 210 - Karburace Arrache 19mm, výfuk Hikone, odlehčené zapalování + spojka, sací kanál 22x22mm, výfukový kanál průměr 22mm
V-max 67km/h
Adam210
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 13
Registrován: ned srp 12, 2012 12:33:47

Re: Předtucha :-)) aneb jak zabránit letu přes řidítka ?

Příspěvekod Adam210 » stř srp 15, 2012 23:53:27

Jinak se mi málem stalo něco podobného jako v úvodním příspěvku.
Jedu z kopce na full, najednou neco zachrastilo... Nejak sem to neřešil, jelo to furt stejně.
Jedu dál a asi tak po 5km zachrastilo znovu a zdechlo to - už jsem to nenatočil.
Po vychladnutí druhý den jsem to natočil a jelo to normálně, jen to nedrželo volnoběh, po rozebrání jsem zjistil že z každýho kroužku zbyla cca čtvrtka. :lol:

Jiank to byl kopec s hodně zatáčkama, nevim co bych dělal kdyby se mi seklo kolo :)
Babetta 210 - Karburace Arrache 19mm, výfuk Hikone, odlehčené zapalování + spojka, sací kanál 22x22mm, výfukový kanál průměr 22mm
V-max 67km/h
Adam210
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 13
Registrován: ned srp 12, 2012 12:33:47


Zpět na Zážitky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků