babettu nič nezastaví!

Vyrasilli Vás Benga? Klekla Vám mašina? Či jste se naopak hezky projeli? Pište...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

babettu nič nezastaví!

Příspěvekod tomingo » pon srp 20, 2007 20:53:01

dnes som išiel na babči z práce za dosť hustého dažďa. hoci to mám domov iba asi 5 minút, za takých podmienok som cieľ svojej púte videl vo veľmi nejasných farbách. ale povedal som si - risk je zisk a vyrazil som plnou parou. na jednom asi 40 m úseku cesty voda akosi nestíhala odtekať do kanalizačného systému, takže sa jej tam nahromadilo asi do 20 cm na výšku. keďže som kvôli dažďu veľmi nemohol pozerať pred seba, nezbadal som tú povodeň včas a vletel som do nej v asi 50 kmh rýchlosti. po tom prvotnom okamihu prekvapenia som však stále držal pridaný plyn a hovoril som si, že buď ja, alebo babetta. stačilo by pár kvapiek do elektriky a finitto... tá voda teda špliechala dobre vysoko, po oboch stranách aj 2 m. na moje (a ľudí na mňa sa dívajúcich a nechápajúcich) počudovanie som sa z toho dostal bez ujmy na majetku (dúfam že aj na zdraví). otriasol som sa ako pes a stroj ma doviezol až do cieľa mojej cesty. tie mokré veci sa mi síce budú sušiť ešte 3 dni, ale za ten pocit, čoho všetkého je schopné približovadlo zn. BABETTA, mi to ozaj stálo! :)
Uživatelský avatar
tomingo
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 71
Registrován: pát led 05, 2007 22:47:28
Bydliště: Nitra SVK

Příspěvekod igoreva » úte srp 21, 2007 11:51:22

To si mal utopený aj výfuk?
ja som takto tiež núdzovo vliezol do hĺbky 20 až 30 cm ale motor mi zdochol a ja som musel brod prešlapať pedálmi.
Babetta potom znova naskočila.
Babetta 210 je naozaj jednoduché a dômyselné približovadlo (jazdí mi max. 48 km). Pridal som jej brzdové svetlo.
Uživatelský avatar
igoreva
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 220
Registrován: čtv kvě 10, 2007 10:01:39
Bydliště: Zvolen, SK

Příspěvekod ben » úte srp 21, 2007 15:18:46

kym sa nedostane voda do sania na karburatori tak motorka fici, vyfuku trochu vody neuskodi 8)
babetta je jednoducho genialny velkoobjemovy zavodny stroj :)


Neklikat!!!
Uživatelský avatar
ben
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 246
Registrován: stř kvě 09, 2007 13:37:56
Bydliště: PN

Re: babettu nič nezastaví!

Příspěvekod BabettaDV » ned říj 18, 2009 17:01:26

To je pravda, jednou za čas by mohl bejt vyčištěnej.
Babetta 207.300, rok výroby 1979, najeto kolem 7000km, maximální rychlost je cca 48 km/h, oranžový lak
BabettaDV
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 77
Registrován: sob srp 08, 2009 21:57:08
Bydliště: Dobrá Voda u Jablonce nad Nisou

Re: babettu nič nezastaví!

Příspěvekod Tom_R » stř úno 03, 2010 23:45:20

Přesně jak praví Ben pokud se voda nedostane do sání tak babettka jede já jel v noci 20km v průtrži mračen a babetta mě domů dovezla akorát ke konci trasy někdy měla problém přeřadit na dvojku protože se do spojek dostalo trochu vody ale i kdybych měl jet na jedničku tak hlavně že bych jel tehdy jsem si taky říkal hlavně at Babettka jede protože na nic ostatní jsem si nestěžoval ještě teda na viditelnost ale jinak jsem nebyl promočený zima mi nebyla a integrální helma taky hodně pomůže.
Uživatelský avatar
Tom_R
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 242
Registrován: pon úno 01, 2010 12:48:21
Bydliště: Hodslavice


Zpět na Zážitky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků