Zážitek... první jízda

Vyrasilli Vás Benga? Klekla Vám mašina? Či jste se naopak hezky projeli? Pište...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Zážitek... první jízda

Příspěvekod verny » úte kvě 14, 2013 20:13:05

... tak jsem si nedávno pořídil Babettu. Měl jsem z ní radost a zaregistroval se tady na fóru.
Neměl jsem přilbu, pojistku a tak jsem ji jen trošku otřel a párkrát našlápnul. Taky jsem si připravil benzín s olejem do kanďáčku.
Jednou jsem tady obkroužil zahrádky.

Dneska konečně vše připravené a těšil jsem se na první legální jízdu.
Babča chytla, jako vždy, na první šlápnutí. Paráda...

Rozhodl jsem se pro jízdu z Chomutova do Mostu, kde byl kámoš na rybách a kam na ně jezdím i já.
Cesta tam proběhla hladce. Babča jela jak splašená. Až skoro 55km/h mi ukázal tachometr. Pokud nekecal... všechna čest. Mám skoro 100kilo. :)
Ale šetřil jsem ji a jel pohodových 40 až 45.

Zastavil jsem na parkovišti, kde se nechávaj auta a sešel s bábou na prašnou cestu. Odtud je už jen asi 300m na naše místo.
No, říkám si... našlápneš ji a dojedeš tam. Aby kámoš viděl moji "novou" babču v chodu.
Ouu, šlapu a nic. Zkusil jsem ji rozšlapat a ... nic. No, dovedl jsem ji k němu a zakecali se o rybách a všem možném.
Když mě obdaroval kaprem, rozhodl jsem se vyrazit k domovu.

Zůstalo u přání... babča nechytla na šlápnutí a ani na rozšlapání. Nic. Šlus. Mrtvo.
Samozřejmě, že jsem u sebe neměl nic. Ani šroubovák...

Bábu jsem k jízdě nepřiměl zkoušením, prosbami ba ani nadávkami.
Můj první výjezd skončil tak, že mě babča nechala ve štychu 20km od domova.

Závěr je takový, že jsem zavolal přítelkyni a tak když skončila v práci (musel jsem čekat hodinu a půl) tak sice nerada, ale přesedla ze svého auta
do mého ( VW Transporter), kterým se bojí jezdit a přijela pro mě. Babču jsem naložil do auta a vyklopil v garáži.
Zítra se na ni budu muset podívat.

Nutno jen dodat, že pro přítelkyni to byla také první jízda, kdy jela sama mým autem mimo Chomutov. Jela s tím jen 2x z obchodu a to jsem seděl vedle.
Narozdíl od Babetty ji moje auto dopravilo spolehlivě.
Jirka
verny
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř kvě 01, 2013 0:53:20
Bydliště: Chomutov

Re: Zážitek... první jízda

Příspěvekod Pat » úte kvě 14, 2013 20:32:56

Dobra story, aspon se pritelkyne nauci jezdit s tvym autem, treba to budes potrebovat casteji :-D Nebo si zacni vozit zakladni naradi, nahradni svicku a zarovky.
Taky sem jednou dopadl podobne a musela pro me dojet pritelkyne i kdyz hodne nerada, s mym autem sice jezdi, ale i tak :-D, pak sem resil jak to narvu do formana bez toho aniz bych ji polozil, protoze by vytekl olej a benzin :-D
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Zážitek... první jízda

Příspěvekod verny » stř kvě 15, 2013 21:52:21

Tak závada je v karburátoru...
Plovák nezastavuje přívod benzínu. Vyčistil jsem ho a chytla. Několikrát na šlánutí.
Za chvilku už mi z krytu sání kapal benzín na válec a hlavu.
Rozdělal jsem to znovu, ale žádnou závadu nevidím. Když to mám rozdělané, plovák se hýbe a ta jehlička vyjíždí a zajíždí.
Znovu jsem to složil a jede jen tak, že za jízdy zavírám a otevírám kohout. Když ho nechám otevřený, začne se dusit a chcípat.
Jak ho otevřu a hned zavřu, chytne na šlápnutí a běží dobře dokud nespálí benzín v komoře.
Musím sehnat jiný karbec.

Nářadí, svíčku a žárovky už jsem si dal do přihrádek... :)
Naposledy upravil verny dne stř kvě 15, 2013 23:01:36, celkově upraveno 2
verny
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř kvě 01, 2013 0:53:20
Bydliště: Chomutov

Re: Zážitek... první jízda

Příspěvekod ridchey » stř kvě 15, 2013 22:19:35

muze to delat treba i smitko v jehlovem ventilu....nebo jsou blbe ohnute plovaky a je spatna hladina v karburatoru, anebo je plovak deravy a neplave spravne.....
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Zážitek... první jízda

Příspěvekod Pat » čtv kvě 16, 2013 6:33:15

Jestli nechces mit problemy s karbecem rovnou kup celej dellorto. Ale v tvym pripade nejdriv vyzkousej jestli ti funguje jehlovej ventil. Zkus ho pusou profouknout a zatlacit na nej lehce zespodu (uzavrit), pokud pujde dal profukovat je spatnej, pokud bude tesnit dobre tak nemas sanci ho profouknout. Jinak dulezity je spravny nastaveni hladiny, je to tady na foru nekolikrat rozebrany, tak si to najdi a postupuj dle toho a budes mit po problemu ;)
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Zážitek... první jízda

Příspěvekod verny » čtv kvě 16, 2013 7:33:27

Zkusím. Už jsem to večer pročítal. Podle toho co jsem četl je nastavení hladiny vcelku umění... :)
I o těch karburátotech jsem si četl. Někdo psal nižší výkon, vyšší hlučnost. Tak nevím.
Každopádně zkusím radu s ventilem. Díky.
S autama mám nalítáno asi třičtvrtě milionu km, ale tohle je moje první Babetta. Jezdil jsem před pár lety na Garelli, ale tu jsem jen užíval. Nebyla moje. A za celou dobu nebylo třeba na nic sáhnout.
Takže jsem úplný začátečník. Doby, kdy jsem měl ve čtrnácti, patnácti několik fichtlů jsou už dávno pryč...
verny
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř kvě 01, 2013 0:53:20
Bydliště: Chomutov


Zpět na Zážitky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron