Jazda okolo potoku

Vyrasilli Vás Benga? Klekla Vám mašina? Či jste se naopak hezky projeli? Pište...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Jazda okolo potoku

Příspěvekod Filo0 » stř čer 04, 2008 21:39:17

Tak dnes bola celkom zamračená obloha ale poobede sa nám vyčasilo tak sme sa s kamošmi rozhodli že sa stretneme pod mostom. Ja som sa rozhodol že pojdem naookolo okolo potoka lebo ľudia už na nás mali nervy :lol: . Tak si tak idem pohoda 30 km/h parada idem si už vidím most točím to na lúku je to tam tak trochu doprava po takej lúke tak točim a zrazu sa moje kolesa rozhodli že priľnavosť nechaju doma a BÁC totálny fatálny pád na mokrej tráve ležím na boku pod motorkou motor beží rýchlo vypínam zdvíham motorku pozerám riaditka otočné o 40° doprava a pozeram na svetlo k**va hreším jak to len ide na celu lúku predné svetlo vykrivené a ešte k tomu aj rozbité to predné sklo na ňom takže tam ostala len žiarovka. Vyrovnávam volant (stále hreším a hovorím si ,,Nemohol som ísť radšej po tej ceste?! Čo keby som išiel ďalej rovno?! A obviňujem sám seba). Skúšam štartovať beží všetko o.k. Volant som vyrovnal bolí ma noha zodrel som ju. Nadávam na to svetlo je totálne rozmlátene ale svieti! Som rád že aspoň to! Tak idem a zisťujem že mám na stehne odlačok zvončeka a ešte k tomu sedadlo je na h*vno tiež vykrivené ale to sa mi podarí dorovnať. Tak som sa stretol s kamarátmi keď som im to povedal tak povedali že som z nich dopadol najlepšie že jeden prešiel skoro psa a napálil to do značky a druhý si to namieril rovno do stromu.

S toho vyplýva ponaučenie nepredsenujte priľnavosť kolies zvlášť nie na mokrej tráve!!! A keď už musíte ísť tak nie viac ako 20 km/h hlavne keď bočíte!
A jazdite opatrne zvlášť keď ste radi že sa vám konečne podarilo opraviť niečo napr. brzdy alebo svetlo či sedadlo po takejto oprave máte dobrý pocit a fajn sa ide ale potom sa to zvykne pekne posrať. :idea:


P.S.: Neviete niekto o nieakom krámiku čo predáva takéto origoš svetlá na B207? Lebo ja som našiel len na B210 za 890 SK. thx
Filo0
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř kvě 21, 2008 19:53:16

Příspěvekod Duro » čtv čer 05, 2008 10:56:17

Mas pravdu - babeta nie je stroj na nejake extra vykony, ani v zakrutach. Mam B207 a poznam to. Treba opatrne ...

Co sa tyka obchodu, neviem, odkial si, ale ja na B207 kupujem diely v Mototechne na ul. M.R.Stefanika 177/36, Povazska Bystrica. Zatial som tam kupil vsetko na B207, co som potreboval. Kupil som tam aj nahradne "sklo" do svetla na B207 - par korun, nemusel som kupovat ani cele svetlo /mali aj to/. Predajna je presne na rohu ulic M.R.Stefanika a Novej v bloku domov oznacenych 36, ked pozries na http://mapy.atlas.sk/, lahko to najdes. Aj ceny maju najlepsie, co som zatial kupoval, okrem internetoveho sim-ba samozrejme.
Babetta 207 ... co k tomu dodat ?!
Uživatelský avatar
Duro
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 202
Registrován: pát úno 22, 2008 9:02:58
Bydliště: Ružomberok, SK

Příspěvekod Filo0 » čtv čer 05, 2008 21:23:56

J thx uz som kúpil celé komplet akurát sa teraz seriem s napätím lebo tam je 6V/15W a bolo 21W takze ked sa mi to ako tak podarilo zmontovať dokopy tak som ešte k tomu musel vyvŕtať dieru na spínač keď už všetko bolo o.k. tak som to zmontoval ešte nie napevno len tak to svetlo vyselo tak som to rozšľapal chytyla a svietilo tak fajn zmontoval som to napevno naštartoval a.....nič doprdele tak kontrolujem desať krát rozoberám a nič potom ma napadne pozrieť na žiarovku a čo nevidím vlákno roztrhnuté tak vyberám montujem svetlo nazad zisťujem že si budem musieť vyrobiť vlastný držiak tak som ho vyrobil z plechu tak že som ho nastrihal na pásiky vyvrtal diery na šrúby a v strede to ešte spojil izolačkou. Hotovo pripevnené ale ešte nie napevno tak som to nakopol a som sa chcel pozrieť či svieti zadné a nesvietilo takže keď nemám vpredu žiarovku tak to nesvieti? Ale aj tak idem kúpiť obidve nové dopredu rovnaku a dozadu s väčším odberom asi namiesto 5W tam dam 8W alebo až 10W preistotu. :idea:
Filo0
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř kvě 21, 2008 19:53:16


Zpět na Zážitky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků