Prasklá žárovka a horor na hřbitově

Vyrasilli Vás Benga? Klekla Vám mašina? Či jste se naopak hezky projeli? Pište...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Prasklá žárovka a horor na hřbitově

Příspěvekod davikk » stř říj 21, 2015 20:28:28

Takže...jel jsem jednou, asi v 7 večer, už docela tma (jak to teď bývá) a najel jsem na polňačku (zkratku), že se otočím a pojedu dom..po asi killometru jízdy míjím strašidelný místo - hřbitov :D :D ...tak jedu jedu, a najednou blik - praskla přední žárovka :D :D tak si říkám, v klídku, co je mrtvý, to neublíží :D tak jsem jí vyměnil( náhoda, měl jsem malou brašničku s příslušenstvím) a jedu dál...zážitek, vyděšení, a zase mám co dát na forum :D a k tomu připojuju jeden dotaz...když jsem jí vyměňoval asi před rokem, dal jsem tam 12V 21W...úplně poprvý tam byla 6V 21W...teď jsem tam dal 24V 21W a začala dělat prazvláštní věc...po chvilce jízdy zhasne, a pak se za cca. 20 sekund rozsvítí...nevím, co to může dělat...vy víte? a jaké jsou originální žárovky (přední a zadní) na B207? A je možné, že tam byl špatnej kontakt s objímkou? Doma jsem vzal pájku a kápnul jsem tam trošku cínu, očistil a dal zpět..od té doby jsem s B nejel...Pomůže to? (někde jsem tu četl že na nové žárovky to pomáhá..Dík za odpověď:-)
Uživatelský avatar
davikk
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř črc 09, 2014 1:21:56

Re: Prasklá žárovka a horor na hřbitově

Příspěvekod RomanR » stř pro 30, 2020 18:27:16

Davikku krásně jsi to napsal. Ještě teď se tomu směju. Jako příběh z hororu. Ale teď vážně: Proč jsi tam dal 12 V žárovku ? Nemá tam být 6 V ? Možná cívka která vyrábí napětí pro osvětlení to nestíhá. Dej tam 6V, očisti kontakty a mělo by to makat. Pokud ti budou 6V žárovky praskat, přidej tam stabilizátor napětí. Kupoval jsem ho na Kladně asi za stovku. Od té doby mi žárovky nepraskají a to už jsem od té doby najel několik tisíc km.
RomanR
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 126
Registrován: pon lis 23, 2020 1:47:45

Re: Prasklá žárovka a horor na hřbitově

Příspěvekod RomanR » stř pro 30, 2020 18:46:41

Jednou jsem se vracel z delšího výletu domů. Setmělo se a padla hustá mlha. Reflektor Babetty nedokázal osvítit ani krajnici. Ještě že jsem brzy dojel pomalu jedoucí auto. Bez jeho zadních koncových světel bych skončil asi někde v pangejtu. Kombinace tmy a mlhy byla tak hustá, že jsem chvílemi nevěděl, kde je dole a kde nahoře, kterým směrem jedu, kde je okraj silnice. Nedovedete si představit, jak se v takovém prostředí špatně drží rovnováha. To pomalé auto mi možná zachránilo život. Mimo obec, bez osvětlení, úzká silnice 3, možná 4. třídy, občas nějaké zatáčka, hluboké příkopy... Od té doby přemýšlím o přídavných reflektorech s LEDkama, které by cívka ještě utáhla, které by mi sloužily jako mlhovky k osvětlení okrajů vozovky a tedy k lepší orientaci v podobných situacích.
RomanR
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 126
Registrován: pon lis 23, 2020 1:47:45


Zpět na Zážitky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků