Jaro je tady!!

Vyrasilli Vás Benga? Klekla Vám mašina? Či jste se naopak hezky projeli? Pište...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Jaro je tady!!

Příspěvekod Jenda » pon bře 12, 2007 0:17:14

Dneska bylo hezky a tak jsem probudil za zimního spánku svoji spící krásku, jak Šípkovou Růženku. Babettu nezimuju, na ní jezdím pořád, pokud tedy nad Podblanickem nezuří zrovna blizzard. Je to speciálně stroj pro harcore podmínky. Ale Choppříka, ten se zimovat musí. Nafouk sem gumy, přez zimu neušly moc, skouknul volej v motoru, vyblejskal chrom a naládoval do almárky pečlivě nabitou baterku, zapojil. A skutečně! Kontrolka neutrálu svítí, jaká krása, na to jsem víc jak tři měsíce čekal, přímo snil při krátkých sychravých zimních dnech, kdy večer přichází brzy, zahalen mlhami a za skučení meluzíny. Vypumpoval volej z válce a nasadil svíčku, odkalil karbec, je na to tam takovej šroub a hadička pod motor, což je dobrej japonskej vynález, nemusí se nic rozebírat. Počkal sem, až vytečou ty sračky, zavřel odkalovací ventil a zmáčknul starér, pln obav. Chytla na druhej pokus, zachrchlala, pavouci vyletěli z veujfuku. Pravda, nechtělo se jí, trochu tuhá spojka, inu přes zimu to stálo. Počkal jsem až si odkašle, a pořádně se rozezpívá. Naproti v baráku se rozeřval pes, známka toho, že z laufu vychází již ten správný zvuk a motor je ohřátý. Vylít jsem z garáže jak prase, nechybělo moc a málem bych ve futrech zapoměl zrcátka, to jak sem byl natěšenej na jízdu. Jedna, dva, tři, čtyři vyrazil jsem vstříc vlahému jarnímu dni. Navíc jsem zhubnul asi o 8 kg, což bylo znát. Den tak vlahej zase nebyl, asi 7 stupňů, vymrz jsem jak kráva, ale to se vydejchá. Když sem se vracel do města, u kruháku na lavičkách seděli nějaký mladý týpci s holkama, ostatně jako každý den odpoledne. Hodil sem na ně prasátka vod chromu a zapadajícího skunce. Frajersky jsem podřadil za dva, meziplyn, bublavý zachrochtání a dvojka tam padla se správnou choppráckou ránou, to aby mládež věděla, že panstvo právě řadí. Až sem je to dobrý. Když sem se vrátil a postavil motorku před garáž, chvilku jsem se vobsíral vokolo a vstřebával zážitky. Najednou koukám, pod motorkou louže benálu. Jehla, co by jinýho. Za jízdy to nechcalo, motor to stačil spotřebovat. Je to v záruce, v servisu mi řeknou, kde udělali soudruzi z Japonska chybu. Možná tam vlítlo jenom nějaký svinstvo, uvidíme...
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Příspěvekod IGI » pon bře 12, 2007 18:14:16

no dneska som aj ja stretol typka na peknom chopriku, asi 30km/h isiel, tak som mu zakyval :lol: .... ani neviem, co ma to napadlo, no on zakyval naspat :lol: ... A unas bolo tak 15C
IGI
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 331
Registrován: pát led 05, 2007 23:03:49

Příspěvekod Jurajc » pon bře 12, 2007 21:07:09

Slabota u nas dnes bolo 18C to sa super jazdi, ked je tak prijemne vonku. :lol:
Uživatelský avatar
Jurajc
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 91
Registrován: stř led 10, 2007 23:28:05
Bydliště: Bojnice

Příspěvekod Jenda » pon bře 12, 2007 21:51:54

U nás bývá trochu drsnější počasí, inu je to začátek Vysočiny. Jaro přichází dlouho a není vyjímkou sněhová metelice ještě koncem dubna. Jo, ten problém s benálem. Deska jsem na to odpoledne skočil, holka chytla hned a dobublal jsem do servisu. Servisman zručně rozhodil karbec, pochválil co už mám od podzimka, co jsem choppříka koupil, najeto /2018 km/ a profouk to tlakovým vzduchem. Jak jsem říkal, nějaký svinstvo tam bylo. Následovala sborka kabecu, poděkování /oprava grátis, záruka/, dal jsem si kolečko okolo našeho městyse, plus výjezd na Loretu /kopec s poutním kostelíkem a hezkou úzkou asfaltkou nahoru asi 10 až 15% krpál a vyhlídka do kraje, jedu tam tradičně za jedna/. Následovalo obdivování krajiny, kouření a čaj z plechovky. Pak zpět do civilizace, benga byly zalezlý, tak sem dokouřil ten doutník /opět za jízdy, 2 body/. Dneska u kruháku na lavičkách mlaďasové nebyli, jel sem tudy již večer, tak jsem si zamachroval jen tak pro sebe /tři, meziplyn, rána a za dvě/. Hlavně, aby to jaro vydrželo...

IGI: Choppráci jsou veselá kopa a nejezdí rychle, proč taky. A vždy jako správný chlapi, odpoví na pozdrav. Pouze někteří harlejáři, převážně z Prahy, někdy nezdraví. Asi je to tím, jak sháněli toho půl melouna na tu motorku. Ale co naděláme...
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Příspěvekod Woozie » úte bře 13, 2007 17:09:10

no u nas akoby uz aj matka priroda jazdila na motorke :D je krasne na kazdom rohu hulaka ci uz Ducati,chopper alebo zlaty Pionier ci nasa milovana Babetta.Tu uz sa jazdi naplno. Inac tiez som mal problemy s tecucim benzinom s plavakovej komory /na mustangu/ aj som prefukol karbec vsetky trysky,pruzinky dokonca aj plavak a supatko som umyl v tech benzine ale furt to vytekalo jak mrdnute. Tak som si tam provizorne vystrihol tesnenie.Nevypada to sice moc profesionalne ale hlavne je ze pod motorkou uz neni ani kvapka benali :wink:
Babetta = Legenda Česko-Slovenkého motoristického priemyslu!!!
It's all just about motorbikes.Always has been, always will be!
Uživatelský avatar
Woozie
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 210
Registrován: sob led 06, 2007 13:20:25
Bydliště: Trenčín SK

Příspěvekod bmk » stř bře 14, 2007 15:32:42

u nás už to taky začíná !!!!!!hurá,hurá ,hurá.jsem zvědavý,co si na mně přítelkyně po zimním spánku přichystá.. :lol: :lol: :lol:
bmk
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon led 08, 2007 10:51:13
Bydliště: Krnov

Příspěvekod Woozie » čtv bře 15, 2007 20:29:11

Update: Konecne aj moj spoluziak zainvestoval do motorky (mustang ako mam ja) takze tu sa to rysuje na peknu motoristicku sezonu.. :D Ale samozrejme nesmiem nechat zleniviet mojho druheho maleho priatela- babettu
Babetta = Legenda Česko-Slovenkého motoristického priemyslu!!!
It's all just about motorbikes.Always has been, always will be!
Uživatelský avatar
Woozie
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 210
Registrován: sob led 06, 2007 13:20:25
Bydliště: Trenčín SK


Zpět na Zážitky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků